V sedmnáctém kole Krajské ligy prohráli hokejisté Opočna na ledě Třebechovic pod Orebem. Baroni sice vyhráli úvodní třetinu, ale domácí třemi góly v prostředním dějství otočili vývoj utkání a zvítězili 6:3.

SK Třebechovice pod Orebem – HC Opočno 6:3 (1:2, 3:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 15. Špička (Smutný), 23. Suchý (Rejzek, Branda), 26. Kostka (Rejzek), 35. Christ, 48. Branda (Christ, Suchý), 51. Hynek (Tuček, Suchý) – 9. Felcman (Čtvrtečka, Šverák), 19. Černík, 53. L. Žid (Čtvrtečka). Rozhodčí: Lučan – Saidl, Novák. Vyloučení: 6:5. Navíc Řezníček (Třebechovice) a Škrabal (Opočno) 10 minut OT. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0.

Sestavy – Třebechovice pod Orebem: Lochman - Mareček, Kostka, Suchý, Špička - Hynek, Christ, Rejzek - Smutný, Branda, Kudr - Bohdanecký, Dušánek, Řezníček - Tuček, Kosina, Stříteský. Opočno: L. Kopecký (Blasko) – M. Šverák, L. Žid – D. Šverák, K. Petr – Serbousek – Čtvrtečka, V. Černík, Felcman – Slezák, Franc, Přibyl – Škrabal, K. Žid, Rail – Kňourek, J. Lukášek.

Daniel Trubač, trenér Opočna:
„V utkání, ve kterém z našeho pohledu již o nic nešlo, jsme nastoupili bez některých hráčů základní sestavy. Začali jsme velmi dobře a během první třetiny si vytvořili více brankových příležitostí. Bohužel jsme však proměnili pouze dvě, když další dvě střely skončily na tyčích domácí branky. Ve druhé třetině nás domácí zatlačili do našeho obranného pásma a výsledkem byly tři branky v naší síti. Ve třetí třetině jsme se pokusili o zvrat, ale domácí nás opět trestali v přesilovkách a odskočili na 6:2. Zásluhou L. Žida se nám ještě podařilo snížit, ale k ničemu dalšímu nás již domácí nepustili. Utkání opět ukázalo, jakým obrovským problémem je pro náš tým vstřelení branky. Kdybychom v první třetině skórovali pětkrát, tak se nemohl nikdo divit.“

Opočenští Baroni již zítra – ve středu 15. prosince – přivítají v posledním zápase základní skupiny na vlastním ledě třetí celek tabulky HC Dvůr Králové nad Labem. Utkání začíná v 18 hodin.