Lanškrounské Orly dovedl k vítězství „čtyřgólový“ Holub

Rychnovsko - Úvodní finálový zápas „Poháru předsedy VV KSLH" ovládl Lanškroun. „Orli" zvítězili 8:4 a polovinu jejich gólů zaznamenal střelecky disponovaný Radovan Holub.

3.3.2017

OSM GÓLŮ inkasovali v prvním finálovém utkání v Lanškrouně semechničtí hokejisté.Foto: Vojtěch Podstavek

Finálová série, která se hraje na dvě vítězná utkání, pokračuje v neděli 5. března od 17 hodin odvetným zápasem na zimním stadionu v Opočně.

POHÁR PŘEDSEDY VV KSLH

Finále – 1. zápas

TJ Orli Lanškroun – TJ Sokol Semechnice 8:4 (1:1, 4:2, 3:1). Branky: 7. Holub, 22. Holub, 23. Markl, 24. Holub, 26. Holub, 44. Nastoupil, 54. Mareš, 55. Kristek – 6. Emmer, 33. Ryšavý, 38. Ivančic, 45. Ivančic. Rozhodčí: Sedlák – Vašátko, Motálek. Vyloučení: 8:8, navíc Hejzlar (SEM) 10 OT + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150 Sestava TJ Sokol Semechnice: Vacek (28. min. Mráček – Hejzlar, Emmer, Rejchrt, Frýda, Ivančic, Majer, Čapek, Ryšavý, Jičínský, Hetfleiš, Novotný, Janský, Bouz.

V prvním finálovém zápasu play off Krajské soutěže mužů „O pohár předsedy VV KSLH" se ujal vedení hostující tým v 6. minutě brankou Emmera po přihrávce Rejchrta. Domácí vzápětí vyrovnali brankou Holuba. Semechnický tým si vybral svoji slabou chvilku v úvodu druhé třetiny, kdy v rozmezí šesti minut obdržel čtyři branky. Za stavu 5:1 došlo k vystřídání brankářů, když Vacka nahradil Mráček. Hosté korigovali v 33. minutě brankou Ryšavého po přihrávce Janského a v 38. brankou Ivančice, jemuž asistovali Emmer a Rejchrt. V úvodu poslední třetiny nejprve skóroval ve 44. minutě domácí Nastoupil, o minutu později snížil na 6:4 semechnický Ivančic po přihrávce od Čapka. Po této brance se hostující tým dostal do tlaku, ale bohužel několik vyložených brankových příležitostí neproměnil. A potvrdilo se známé pořekadlo „nedáš – dostaneš". Domácí přidali v 54. a 55. minutě ještě další dvě branky.