Hronov ustál přestřelku v Opočně díky čtyřem trefám v oslabení

Opočno, Semechnice – Krajská hokejová liga uzavřela první část zápasy 13. kola.

20.11.2012

Čestný úspěch hokejistů TJ Sokol Semechnice v utkání patnáctého kola v Novém Bydžově zaznamenal útočník Tomáš Rejchrt (na snímku) po přihrávce Filipa Khola.Foto: Jan Ježdík

Opočno – Hronov 7:9

Skóre otevřelo ve 4. minutě  Daňo dělovkou pod břevno  – 0:1. Ve stejné minutě Přibyl vyrovnal a v 7. minutě průnik Jedličky znamenal vedení Baronů – 2:1. V 11. minutě Hronov ztratil puk ve vlastní třetině a Lukáš Žid zvýšil na 3:1. Hostující gólman pak zlikvidoval dva nájezdy opočenských hokejistů.

Ve 23. minutě hosté po třech vteřinách proměnili přesilovku, když Hornyš pálil od modré – 3:2. Vzápětí nastřelili domácí tyč, ale po minutě již dorážka Černíka znamenala opět dvoubrankové vedení Baronů – 4:2. Následná hra  čtyři na čtyři svědčila lépe hostům, Vítek vrátil do sítě vyraženou střelu – 4:3. V polovině zápasu byl vyloučen Dudadík, vzápětí na 2+2 a do konce utkání Kozák, a Opočno hrálo dlouhé přesilovky.

Vylidněná plocha však opět přinesla Fišerův gól v oslabení – 4:4. Další přesilovku pět na tři domácí využili, když M. Mlateček parádně zavěsil – 5:4. Přišla však rychlá odpověď a Franců zdálky vyrovnal na 5:5. O minutu později vyraženou střelu Táborského vrátil pohotově do sítě Fišer a poprvé strhl vedení na stranu Hronova –  5:6.

V nástupu do třetí části hry trefil Martin Franců tyč Dostálovy klece a ve 43. minutě při přesilovce dělovka Táborského málem protrhla síť – 5:7. Opočno však nesložilo zbraně, v oslabení ujel Slezák a snížil na 6:7. Přetahovaná pokračovala, zase při oslabení ujel Fišer a s jistotou zavěsil – 6:8.  V 54. minutě hostující obrana nechala před Henešem dva osamocené domácí útočníky, Slezák posunul Židíkovi a ten doklepl – 7:8. V 57. minutě byl vyloučen Hornyš, Opočno po dlouhém zámku udělalo na modré hrubku, Fišer odebral obránci puk a nájezd zakončil svým typickým blafákem – 7:9. Při power play ještě Hronov nastřelil tyč. Zápas skončil šťastně pro Hronov zásluhou čtyř gólů ve vlastním oslabení.

Sestava Opočna: Dostál – Černík, Jedlička, M. Mlateček, O. Mlateček, Přibyl, Rail, Serbousek, Slezák, Šitina, Škrabal, Vedral, L. Žid,  Židík, Bartoň, Zajíček.

Tomáš Luštinec, trenér HC Baroni Opočno: „Narazili jsme na kvalitního, zkušeného soupeře. První třetinu jsme vyhráli po šťastných gólech. Ve druhém dějství hosté zvýšili aktivitu a vstřelili pět gólů. Přesto jsme se drželi a rozdíl byl jen jednobrankový. Přestřelka pokračovala i v závěrečné třetině. Dát sedm gólů a nevyhrát, to se tak často nestává. Utkání rozhodly naše hrubé chyby. Doplatili jsme na hru v oslabení, kdy jsme třikrát inkasovali. Bohužel jsme čtyřikrát dostali gól při vlastní přesilovce. Musíme se více zaměřit na defenzivní činnost, která začíná už v útočném pásmu. Snad to hráči pochopí. Naše hra se pomalu zlepšuje. Skončila fotbalová sezona a tak věřím, že účast na trénincích bude větší."

Trutnov – Semechnice 10:0

Sestava Semechnic: Vacek (13. Chalupný) – Chudý, Janský, Hladík, Číšecký – Čapek, Gois, P. Frýda, Ryšavý, Novotný, Khol, Rejchrt, Řehák.

Jindřich Kratochvíl, trenér TJ Sokol Semechnice: „Trutnov nastoupil v kompletní sestavě a potvrdil svou kvalitu. Nastoupili jsme opět v oslabené sestavě pouze s dvanácti hráči a  za celý zápas jsme vystřelili na branku soupeře snad šestkrát sedmkrát. Cením si však toho, že v poslední třetině kluci udrželi čisté konto. Bojovali, nechtěli odjet s velkým gólovým přídělem. Tentokrát si zachytali oba gólmani. Za zmínku stojí dobrý výkon Chalupného, který v závěrečné třetině měl jednadvacet úspěšných zásahů a vychytal i trestné střílení. Ve středu máme volný los a v neděli nás čeká Nový Bydžov, což je hratelný soupeř."   (dr, mr)

Autor: Redakce

20.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.