Bez čtyř hráčů základní sestavy (Kania, Hendrich, Budínský, Brož) Hradec na Vysočině prohrával už 0:3 a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít k obratu.

„Trochu jsme vypadli z rytmu, začali jsme se hádat s rozhodčími a svalovali jsme vinu na všechno ostatní. Toho dokázala Jihlava perfektně využít," zlobil se kouč hostů Martin Hosták.

Pak však zničehonic přišel velký atak Východočechů, kteří dorovnali skóre třemi brankami v přesilových hrách, což zase namíchlo domácího trenéra Petra Vlka.

„Za stavu 3:0 přišly tři hloupé fauly, nad tím zůstává rozum stát. Soupeř má velice dobré přesilové hry a dokázal toho využít."
  Rozhodnutí přišlo v prodloužení. V 63. minutě vypálil Zadražil a přesnou ranou od modré čáry zařídil bonusový bod pro Jihlavu.

„Musím pochválit kluky, že nesložili zbraně. Ve třetí třetině jsme se vrátili k tomu, co jsme hráli v té první. V prodloužení mohl ten bodík  připadnout nám, ale sluší se pogratulovat soupeři k výhře," smířlivě dodal Hosták.

První liga dnes pokračuje 28. kolem. Hradec Králové přivítá Havlíčkův Brod.

Další výsledky – 27. kolo

Mladá Boleslav – Litoměřice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0),
Písek – Most 4:2 (2:0, 0:1, 2:1),
Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou 0:1 (0:0, 0:1, 0:0),
Olomouc – Šumperk 4:5 po sam. náj. (2:2, 1:0, 1:2 – 0:0),
Třebíč – Kadaň 3:4 (1:0, 0:1, 2:3),
Beroun – Havlíčkův Brod 4:10 (1:4, 0:4, 3:2).

Jihlava – Hradec Král. 4:3 pp (0:0, 3:1, 0:2 – 1:0)

Fakta – branky a nahrávky: 22. Drtina (Filip, Kolafa), 30. Hodek (Hubáček, Čachotský), 37. Hodek (Čachotský), 63. Zadražil (Jeslínek) – 39. Valášek (Karlíček), 45. Říha (Švagrovský, Chmelíř), 48. Šagát (Tvrdík). Rozhodčí: Čech – Černý, Reich. Vyloučení: 5:8, navíc Luňák 10 min. OT. Využití: 2:3. Diváci: 1203.
HC Dukla Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Ficenc, Kolafa, Jaroš, Drtina, Zadražil, Podlipnik – Hodek, Hubáček, Čachotský – Jeslínek, Filip, Prokš – Malec, Maliník, Krupka – Pekárek, Pometlo, Polcar. Trenér: Vlk.
Královští lvi Hradec Králové:  Luňák – Roupec, Karlíček, Čížek, Vágner, Čáp, Chmelíř, Klement, Červený – Šagát, Mikeska, Haluza – Valášek, Tvrdík, Moskal – Švagrovský, Říha, Kubica – Půlpán, Macháň, Šťastný. Trenér: Hosták