Opočenští hokejisté kuriózně přišli o vedení proti týmu Dvora Králové. Soupeř vyrovnal, když byl na ledě ve třech

Opočno – Dvůr Králové 1:4

Do vedení v duelu poslal Barony při hře čtyři na čtyři v polovině 8. minuty Slezák po asistencích V. Černíka a Serbouska. Úvodní díl byl z pohledu střel na branku vyrovnaný – 10:12.

Šok v přesilovce

Ve druhé třetině favorit přidal. Přestřílel Opočenské 15:9, ale v brance domácího celku doslova čaroval mladý gólman Lukáš Hradecký. Na sklonku prostřední části hry se Baronům naskytla výjimečná příležitost jít do dvoubrankového vedení. V čase 38:27 byl po faulu na Čtvrtečku vyloučen hokejista Dvora Králové a po osmi vteřinách ho kvůli zdržování následoval na trestnou lavici jeho spoluhráč. Opočenští dohrávali třetinu ve dvojnásobné přesilovce, jenže po půlminutě chybovali a hosté, hrající ve třech v čase 38:45 vyrovnali na 1:1!

Další nečekaná chyba

Závěrečnou třetinu zahájili Baroni pokračující přesilovkou, ale vedení zpět nezískali. Ve 45. min. po faulu na Čtvrtečku šli hosté opět do čtyř, ale paradoxně i další oslabení jim přineslo vstřelení branky. Na sklonku 46. minuty se ve čtyřech ujali vedení 2:1. Za chvíli měli Opočenští další výhodu dvojnásobné přesilovky, ale během půlminuty proti třem bránícím hráčům Dvora Králové se vyrovnání nedočkali. V 50. min. měli výhodu dvojnásobné početní výhody také hosté, ale opočenská trojice se vydržela bránit proti pěti tři čtvrtě minuty. Změnu skóre přinesla až 54. minuta, když obě mužstva hrála ve čtyřech. V závěrečných minutách zápasu se Opočno ještě dvakrát bránilo pouze ve třech, ale poslední gól zápasu vstřelili hosté až v 58. min., kdy byl početní stav hráčů na ledě vyrovnán – 1:4. Ve třetí třetině se již favorit prosadil i z pohledu řeči čísel, když domácí přestřílel 19:8.
Opočenští musí dvojnásobně litovat dvou zcela zbytečně inkasovaných branek během vlastních přesilovek.

Fakta a sestava

HC Baroni Opočno – Dvůr Králové 1:4 (1:0, 0:1, 0:3). Branky: Slezák – Vítek 2, Hamerský, Dušička. Rozhodčí: Veinfurter - Hodr, J. Petr. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváků: 350.

HC Baroni Opočno: Hradecký (Blasko) – V. Černík, Čišecký, Čtvrtečka, Felcman, Franc, Havlíček, Herzán, Petr, Přibyl, Roháček, Serbousek, Slezák, Šitina, Škrabal, Tláskal, K. Žid, Šverák.

Hlas trenéra

Josef Bahník, trenér HC Baroni Opočno: „Dokázali jsme s favoritem držet krok. Hosté nás sice občas přehráli, ale na šance to byl zcela vyrovnaný zápas. Všichni hráči a především gólman Hradecký podal doslova heroický výkon. Bohužel jsme doplatili na zbytečné individuální chyby, kdy jsme byli herně nahoře. Nemůže se stát, že při naší přesilovce pět na tři ujedou hosté do přečíslení dva na jednoho. Při další přesilovce přišla chyba na modré a další samostatný únik hostů. Přesto i za stavu 1:2 se to ještě dalo uhrát, jenže při vyvážení jsme ztratili puk před vlastní brankou a bylo to 1:3! Dokud jsme pozorně bránili a dodržovali stanovenou taktiku, soupeř, jenž zápas podcenil, si s námi nevěděl rady. Na body jsme tentokrát rozhodně měli, kdybychom je získali, byly by zasloužené. Doufám, že se hráči poučí a nebudou triviálně chybovat v důležitějších zápasech.“