HOKEJ: Rozhodla dvouminutovka v úvodu

Opočno - Baroni dokázali vstát z mrtvých a utkání s Hronovem zdramatizovali.

19.11.2010

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

O středečním volném dni měla krajská hokejová liga na programu další mistrovské kolo. Opočenští Baroni hostili Hronov, o jehož vítězství rozhodla dvouminutovka v úvodní části, během níž domácí třikrát inkasovali.

HC Opočno - HC Wikov Hronov 2:4 (1:3, 0:1, 1:0). Branky a asistence: Černík (Šverák), Jedlička (Černík) - Borůvka (Hubáček), Šakarov (Hubáček, Ropický), Rojšl (Daňo), Fišer (Daňo). Rozhodčí: Pahulák - Novák, Průcha. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 320. Sestavy – Opočno: Biegl – Šverák, Felcman, L. Žid, Serbousek, K. Petr, Hrnčíř – Židík, V. Černík, Jedlička – Slezák, Franc, Přibyl – Škrabal, K. Žid, Rail – Kňourek, J. Lukášek, Čtvrtečka. Hronov: Svoboda – Borůvka, Horny, Daňo, John, Fink, Měsíček ml. – Šakarov, Hubáček, Ropický – Rojšl, Fišer, Smolík – Kozák, Mlateček (21. Perutek), Franců.

V páté minutě utkání to již s Barony vypadalo hrozivě, jelikož prohrávali 0:3. Dovedli však vstát z mrtvých a zápas ještě řádně zdramatizovali.

Ve 2. min. hronovský gólman Svoboda výborně vyřešil opakované šance domácích a pak přišla neskutečná dvouminutovka hostujícího týmu. V čase 2:36 vyhrál Hubáček buly před Bieglem a Borůvkova dělovka od modré se zatřepetala v pravém rohu domácí klece – 0:1. O dvě minuty později roztočila druhá pětka Hronova kolotoč v útočné třetině, Fišer předložil Šakarovovi, jenž střelou zápěstím zvýšil na 0:2. O pár sekund později Fišer vyhrál buly před domácí brankou a Rojšl z první našel skulinu mezi Bieglovými betony- 0:3. Zdálo se, že je po zápase, ale opak byl pravdou. Baroni nadále útočili a měli i šance. Ve 13. min. sehráli Opočenští skvělý zámek a Černík zblízka snížil na 1:3. V závěru první třetiny Šakarov na jedné straně a Felcman na druhé své vyložené příležitosti neproměnili.

Prostřední třetina přinesla rozháraný a nehezký hokej. Až ve 26. min. mohl vedení Hronova navýšit Smolík, ale puk mu sklouzl po holi. Opočno mocně tlačilo, ze sevření ujel rychlík Fišer, ale Biegl ho vychytal. Ve 34. min. znovu ujel Fišer, Felcman ho v šanci podrazil a šel na dvě minuty na trestnou lavici. Jeho vyloučení Hronov potrestal, když v přesilovce Daňo uvolnil Fišera, jenž Biegla z voleje propálil – 1:4. Poté bitka Finka s Petrem přinesla vyloučení obou boxerů na 2+2 minuty. Prostor na ledě využil brejkem opět agilní Fišer, ale ani napotřetí mu nebylo souzeno proměnit. Při vyloučení domácího Žida osamocený Hubáček tváří v tvář Bieglovi rovněž neuspěl. Opočno hrálo po většinu periody v pásmu Hronova, ale gólman Svoboda hosty podržel. Ze sevření těsně před koncem třetiny uprchl Šakarov, byl podražen a sám se ujal nařízeného trestného střílení. Blafákem Biegla sice překonal, ale ten obratem přes záda ála Hašek puk zázračně vyrazil.

V nástupu do poslední třetiny byl vyloučen hronovský John, Opočno mělo další šance, ale Svoboda čaroval. Ve 45. min. však byl krátký na střelu Jedličky, který střílel z první po vyhraném buly – 2:4. Poté rozhodčí Pahulák vyloučil krátce po sobě dva hráče Hronova a Opočno mělo obrovské šance.
Nedalo, naopak počtvrté ujel Fišer, ale Bieglova klec pro něj zkrátka byla začarovaná. Hronov dvojnásobné oslabení přežil, ale hned nato byli rychle po sobě vyloučeni Daňo s Hornyšem a Baroni hráli opět téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. Na tom, že ji nevyužili, měl největší zásluhu Fišer, který jim dvakrát odebral puk, a tím získával čas. V závěru si již Hronov taktickou hrou vítězství pohlídal.

Hlasy trenérů – Daniel Trubač (Opočno):
„Odehráli jsme asi nejlepší utkání v této sezoně. Dokázali jsme s Hronovem sehrát vyrovnanou partii, kdy rozhodlo naše selhání v prvních pěti minutách utkání a nevyužité přesilové hry. I tak hráčům děkuji za předvedenou hru a doufám, že i v dalších utkáních budou pokračovat v těchto výkonech.“

Radek Měsíček (Hronov):
„Utkání jsme prakticky rozhodli výbornou pasáží na začátku zápasu. Pak jsme zbytečně polevili, ale několikrát nás podržel výborný Svoboda.“ (dr, mš)