V sedmém kole Krajské ligy prohráli opočenští hokejisté v prodlouženi s Třebechovicemi a v průběžném pořadí se propadli na šestou příčku. V Krajské soutěži dva zástupci našeho okresu neuspěli na kluzištích soupeřů.

KRAJSKÁ LIGA

HC Opočno - SK Třebechovice 3:4 v prodloužení (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1). Branky a asistence: L. Žid (Židík), Felcman ( Židík), Přibyl (Rail) - Rejzek (Polák), Branda (Podzimek), Polák (Branda), Christ (Mareček). Rozhodčí: Petr Čáka - Petr Pošvář, Martin Průcha. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 250. Sestava Opočna: Biegl – Felcman, Šverák – K. Petr, Bouz – Tláskal, Hrnčíř – L. Žid, Černík, Židík – Přibyl, Čtvrtečka, Slezák – K. Žid, Rail, Škrabal (Lukášek, L. Petr, L. Kňourek).

Do utkání s Třebechovicemi nastoupili Baroni s odhodláním konečně uhrát body před domácím publikem. Bohužel však domácí hráči v první třetině v žádném případě neplnili pokyny, které jim byly dány před utkáním, a tak se od začátku zápasu ocitli pod obrovským tlakem hostí. Stav 1:2 po první třetině byl pro Opočno více než milosrdný. Po důrazném pohovoru v kabině a některých korekturách v sestavě se hra domácích hokejistů od druhé třetiny zlepšila. Byli mnohem agresivnější a důraznější. Hra se vyrovnala a přicházely i šance. Odměnou za zlepšenou hru bylo vyrovnání, když se trefil Felcman. Třetí třetina byla poznamenána častými vyloučeními na obou stranách. Zásluhou Přibyla se domácí dostali do vedení. Poté hráli Opočenští dlouhou přesilovku pěti proti třem, ale branku vstřelit nedokázali. Příležitosti k tomu určitě byly. Především šance Romana Slezáka by se proměnit měla. A tak přišel trest, kdy po hrubé chybě soupeř vyrovnal. V následujícím prodloužení domácí obdrželi branku z první vážnější akce a Třebechovice si tak odvážejí dva body.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „Mimo první třetiny musím hráčům poděkovat za předvedený výkon. Už už jsme sahali po vítězství, ale bohužel, tak jako v předchozích domácích utkáních a v duelu v Hronově jsme o důležité body v samotném závěru přišli. Mrzí mě to i kvůli fanouškům, kterým děkuji za podporu našeho mužstva. Věřím, že nás přijdou podpořit i v následujících zápasech v tak hojném počtu.“

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

HC Spartak Choceň B TJ Sokol Semechnice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Branky: Kadoch, Černý, Opařil. Rozhodčí: Najman - Hájek, Teplý. Vyloučení: 5:4, navíc Číšecký (Semechnice) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 50. Sestava Semechnic: Kratochvíl – Janský, Effenberk – Číšecký, Novotný – Pavlík, Gois – Rejchrt, Brandejs, Gábor – Hejzlar, Frýda, Ehl – Kopecký, Schejbal, Zošiak – Valášek.

Úvod zápasu byl oboustranně rychlý, ale více příležitostí měli na svých holích domácí hokejisté. V první části hry měla obě mužstva výhodu jedné přesilové hry, avšak skórovat se nikomu nepodařilo. První branka zápasu tak padla až v 25. minutě z hole Kadocha. V závěrečných vteřinách druhé třetiny měl semechnický tým výhodu přesilovky. Bohužel ji nevyužil a naopak inkasoval druhou branku z hole Černého. Po několika slibných akcích se hostujícímu týmu nepodařilo skórovat ani v průběhu poslední části hry. Třetí branku obdržel při závěrečné power play při hře 6:4 střelou Opařila přes celé hřiště.

HC Spartak Polička – TJ Sokol HC Čestice 6:2 (2:0, 1:1, 3:1). Branky: Boháček 2, Krajíček, Radiměřský, Vašátko, Švejda – Jančárek, Zdanovec. Rozhodčí: Parýzek – Kukeně, Souček. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 403. Sestava Čestic: Beránek (50. Novohradský) – J. Sajdl, Šimerda – Javůrek, Burýšek – J. Hvězda, Jančárek – V. Dvořák, M. Hvězda, Kupka – Dočkal, Jiruška, Marha – Mňuk, Zdanovec, M. Dvořák.

Domácí začali zápas náporem, který eliminoval brankář Čestic. Po pěti minutách hosté začali agresivněji napadat a hra se vyrovnala. Ve 12. minutě, po vyhraném vhazování, letěl puk od domácího obránce a před brankářem jej výborně tečoval domácí Krajíček 1:0. Ze špatné rozehrávky se dostal k puku hostující Marha, ale brankáře domácích nepřekonal. Při domácí přesilové hře se v 17. minutě dostal k odraženému puku Radiměřský a s přehledem uklidil puk do branky 2:0.

Hosté začali druhé dějství náporem. Jejich snaha byla korunována ve 24. minutě, kdy přesilovou hru využil střelou od modré Jančárek – 2:1. V 31. minutě ujel hostující obraně Švejda a nadvakrát dotlačil puk do branky 3:1.

Třetí dějství začalo velikou snahou hostů o vyrovnání, ale do otevřené obrany se vřítil domácí Boháček a zvýšil na 4:1. Do vyložené šance se dostal hostující Kupka, ale prázdnou branku přestřelil. Poté střílel z dobré pozice Marha, ale pouze do brankáře domácích. V 50. minutě hosté vystřídali brankáře a Novohradský se zaskvěl fantastickým zákrokem. Snahu o snízění rozdílu zhatil hostům svou druhou brankou Boháček 5:1. Následně v 57. minutě Vašátko zvýšil na 6:1. V 58. minutě stanovil konečné skóre hostující Zdanovec 6:2.