HOKEJ: O prohře rozhodl jediný gól

Náchod - Opočenští Baroni nenašli recept na překonání náchodského gólmana.

23.11.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Jan Ježdík

V desátém kole Krajské ligy se hokejisté HC Opočno představili na náchodském ledě. O zisku tří bodů domácího celku rozhodly Komárkova trefa ve druhé třetině a výborný výkon brankáře Navrátila.

HC Náchod – HC Opočno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Branka a asistence: 28. Komárek (Hrabica). Rozhodčí: Čáka – Pošvář, Votroubek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 180. Sestavy – Náchod: Navrátil – Chudý, Kosík, Pavlík, Šotola, Novák, Javůrek – Verner, Vondřejc, Pišta – Komárek, Hrabica, Drašnar – L. Koutský (14. Škoda), Hudeček, Jurča – (Leeder, Popek). Opočno: Biegl – Felcman, Šverák, Hrnčíř, L. Žid – Židík, Černík, Jedlička – Slezák, Franc, Přibyl – Škrabal, K. Žid, Rail.

V úvodní minutě Bieglovu pozornost vyzkoušel dvakrát domácí kapitán Vondřejc. V úvodu 3. min. tentýž hráč střílel znovu, Biegl stál opět na pevných nohou. Zdálo by se, že tlak domácích přeruší vyloučení Pavlíka. Ale při vlastním oslabení se dostal do šance Jurča, branka však nepadla. V 17. min. při vyloučení opočenského kapitána Černíka stříleli Kosík a Komárek. Na druhé straně si Navrátil poradil se všemi střeleckými pokusy Baronů a první třetina skončila bez gólů.

Do druhé třetiny domácí vstoupili znovu aktivně a v 26. min. dělovku Vernera zpacifikoval až na brankové čáře Biegl. Na konci 28. min. Hrabica našel Komárka, který bekhendem vymetl Bieglovu pravou šibenici – 1:0. V 31. minutě se proti Přibylovi vyznamenal Navrátil, když zlikvidoval jeho gólovou příležitost. Změnu skóre nepřinesla ani přesilovka po vyloučení Raila v úvodu 37. minuty.

Ve třetí části domácí začali opět náporem a ve 42. min. tvrdě na Biegla pálil Komárek. V 46. min. si na Navrátilovi vylámal zuby Slezák. Stejně se vedlo i Komárkovi o minutu později, když nadvakrát nenašel střelecký recept na Biegla. Na konci 49. min. se neprosadil ani Hrabica. V 56. min. další důležitý zákrok předvedl Navrátil proti Škrabalovi, když puk chytil po opakované střele lapačkou. Čtyři vteřiny před koncem byl vyloučen Novák za zdržování po vyhození puku z obranného pásma. Hosté hráli bez brankáře s převahou dvou mužů v poli, ale Náchodští těsné vedení ubránili.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „Do utkání jsme nastoupili s odhodláním získat body a přiblížit se mužstvům v tabulce před námi. Bohužel již ve čtvrté minutě musel odstoupit Serbousek a celé utkání jsme dohrávali se čtyřmi obránci. Snahu domácích o vstřelení branky likvidoval skvělý Zdeněk Biegl v naší brance. V 28. minutě jsme však po naší hrubé chybě obdrželi branku, která se bohužel ukázala jako rozhodující. Od poloviny třetí třetiny jsme stáhli hru na dvě formace, ale ani to nám k vytoužené brance nepomohlo. Musím pochválit našeho brankáře a obránce, kteří odehráli utkání bez vážnějších chyb. Bohužel však našim útočníkům chyběla větší agresivita a chuť vstřelit branku a tak body zaslouženě zůstali v Náchodě. Věřím, že do příštího utkání už budou moci zasáhnout někteří z našich marodů.“

Další zápas sehrají hráči Opočna zítra, ve středu 24. listopadu, kdy přivítají od 18 hodin TJ Spartak Nové Město nad Metují.

(dr, jk)

23.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.