HOKEJ: Jen dvě trefy z jednapadesáti střel

Opočno - Co bylo opočenským hokejistům platné, že v neděli v Nové Pace domácí celek přestříleli 51:34, když do sítě se trefili pouze dvakrát, zatímco domácí střelci osmkrát.

10.2.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jan Ježdík

Nová Paka – Opočno 8:2

Opočenský tým na novopackém ledě herně rozhodně nezklamal. Po dvě třetiny byl lepším mužstvem, ale téměž bezchybný výkon pozorného gólmana Jakuba Dresslera jim nedovolil ani z vyložených příležitostí skórovat.

Naopak domácí hokejisté v koncovce před brankou hájenou brankářem Hradeckým počínali precizně. Navzdory obětavému výkonu musel strážce opočenské svatyně lovit puk z klec osmkrát.

Ve vyrovnané úvodní třetině se opočenští Baroni ujali vedení v 9. minutě zásluhou Roháčka po přihrávkách Bouze a Slezáka. Odpověď domácích byla doslova zdrcující – během pěti minut překonali Hradeckého L. Musil, Jakubec a Lepka a domácí rázem vedli rozdílem dvou branek – 3:1. Baronům se jednadvacet sekund před první přestávkou podařilo korigovat na 3:2. Kontaktní gól vstřelil Slezák po asistenci Felcmana. Jenže to byla labutí píseň opočenských kanonýrů v nedělním střetnutí. Ve zbývajících čtyřiceti minutách už do černého mířili pouze novopačtí střelci.

Josef Bahník, trenér HC Baroni Opočno: „Přestřílet soupeře je jedna věc, ale efektivita v koncovce věc druhá. My jsme v koncovce propadli, přestože se jí v tréninku věnujeme dostatečně. Za stavu 3:2 jsme promarnili přesilovku pět na tři a domácí nám pak dvakrát ujeli. Rázem to bylo 5:2 a v podstatě rozhodnuto. Rozhodli hrubé individuální chyby v defenzivě. Nastoupili jsme v okleštěné sestavě – chyběli Čtvrtečka, Přibyl, Šitina, Václav Lukášek. Pokusíme se ve středu zabodovat proti Třebechovicím.“

BK Nová Paka – HC Opočno 8:2 (3:2, 2:0, 3:0). Branky a asistence Opočna: 9. Roháček (Bouz, Slezák), 20. Slezák (Felcman). Rozhodčí: Padevět – Srna, Janovský. Vyloučení: 13:7, navíc D. Musil (NP) OT – 5 min. + OK Bouz (O). Využití: 2:1, oslabení: 2:0. Diváků: 180. Střely: 34: 51 (16:22, 10:18, 8:11).

Sestava HC Baroni Opočno: Hradecký (41. Krulich) – Serbousek, Herzán, Mervart, Bouz, Tláskal – Petr, Černík, Židík – Roháček, Felcman, Slezák – J. Lukášek, Žid, Škrabal.

(bš, six)

10.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Žádné stromy nerostou do nebe, říká trenér Čermák

Rychnovsko - Krajský přebor: Kostelečtí fotbalisté se rozstříleli až po změně stran.

Zbývá jen měsíc a památka poděkuje

Třebechovice pod Orebem - Už zbývají jen čtyři týdny, kdy veřejnost může hlasovat, který počin si zaslouží získat ocenění Památky děkují Národního památkového ústavu.

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobrušku „sestřelil“ třemi góly Tomáš Matějka.