Ani v osmém utkání krajské soutěže se hokejisté Čestic nedočkali bodového zisku, jelikož prohráli na ledě B týmu Chocně.

HC Choceň B – Sokol HC Čestice 4:2 (4:1, 0:0, 0:1). Branky: A. Vích 2, Černý, Michálek – Filip, Kupka. Rozhodčí: Zemánek – Mrázek, Louda. Vyloučení: 5:3. Diváci: 45. Sestava Čestic: T. Sajdl – Kolář, J. Sajdl, Javůrek, Jiruška - Dočkal, M. Dvořák, M. Hvězda, Filip, Kupka, Šimerda.

Úvod vyšel Čestickým na jedničku. Na začátku 2. minuty se prosadil osamocený Filip a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Do slibné šance se dostal rovněž Kupka, ale domácí brankář byl pozorný. V 8. minutě vyrovnal na 1:1 střelou do šibenice Černý.

Potom se začalo plnit pravidlo nedáš – dostaneš. Nejprve v 11. minutě nepřekonal choceňského gólmana Hvězda a z následného protiútoku strhl vedení na stranu domácích A. Vích – 2:1. V 16. minutě neproměnil další „tutovku“ Kupka, naopak Michálek zvýšil na 3:1. Na konci 17. minuty promarnil svou příležitost Dvořák a Choceň z protiútoku opět trestala, když A. Vích dělovkou upravil na 4:1.

Ve druhém dějství předváděli hosté pohledný hokej s velkým množství nevyužitých brankových příležitostí. Čestické naděje na dobrý výsledek držel výborně chytající brankář T. Sajdl, a tak branka ani na jedné straně nepadla.

Třetí třetina byla obrazem té druhé. Hosté opět nevyužili řadu šancí. V 50. minutě vykřesal jiskřičku naděje Kupka, když proměnil jeden z několika svých nájezdů, a snížil na 4:2. Víckrát se však hostům skórovat nepodařilo, a tak odjížděli znovu s prázdnou. (mj)