Krajská hokejová liga – skupina o 7. – 9. místo pokračovala zápasem, v němž Opočno vyhrálo na ledě posledního Nového Bydžova. Čtyřmi góly se blýskl Vladislav Černík, čtyři body do kanadského bodovaní za dva góly a dvě asistence si na konto připsal Jiří Židík.

Stadion Nový Bydžov – HC Opočno 4:9 (3:1, 1:5, 0:3). Branky a asistence: Vejs, Louženský, Majer, Červený – Černík (Židík), Černík (Čtvrtečka), Židík, Lukáš Žid, Felcman (Čtvrtečka), Černík (Židík), Černík (Felcman), Židík (Felcman), Bartoň (Slezák). Sestava Opočna: Kopecký (Blasko) – Felcman, Petr – Vedral, L. Žid – Tláskal, M. Šverák, D. Šverák – Čtvrtečka, Černík, Židík – Jedlička, Franc, Slezák – Rail, K. Žid, Škrabal – Přibyl, Bartoň, Kňourek.

Opočenští se ujali vedení, ale domácí z ojedinělých šancí dokázali skórovat a otočili výsledek na 3:1. Po třetím inkasovaném gólu se do branky postavil Blasko. Do druhé třetiny Baroni nastoupili s mírnými korekturami v sestavě a pěti góly otočili vývoj utkání na svou stranu. V závěrečném dějství přidali další tři branky a bylo rozhodnuto. V polovině třetí třetiny se zranil domácí brankář, a jelikož nebyl náhradník, dohrával N. Bydžov v šesti hráčích.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „Jsem rád, že jsme podruhé za sebou dokázali otočit nepříznivý výsledek. Chválím celou první pětku, která sehrála velmi povedené utkání. Nyní nás čekají ještě dva zápasy a poté se již musíme připravit na utkání o 5. až 8. místo, kdy 6. února hostíme na svém ledě Jaroměř.“

Příští utkání sehraje Opočno ve středu v Náchodě (18) a druhou část soutěže zakončí v pátek domácí dohrávkou s Novým Bydžovem (18.30).