Dalšími zápasy pokračovaly krajské hokejové soutěže. Zástupcům našeho okresu se nedařilo. Hráči Opočna a Semechnic na body nedosáhli.

KRAJSKÁ LIGA

HC Opočno – BK Nová Paka 2:4 (0:1, 2:1, 0:2). Branky a asistence: Čtvrtečka, Felcman (Černík) – Kadeřábek (Šebek, Lepka), Šebek (Lepka, Kadeřábek), Kaulfus (Lepka, Ersepka), Lepka (Ersepka). Rozhodčí: Stolín – Karlík, Novák. Vyloučení: 6:7, z toho Felcman (Opočno) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 190. Sestava Opočna: Biegl – Felcman, M. Šverák – L. Žid, Petr – Hrnčíř – Jedlička, Černík, Židík – Čtvrtečka, Franc, Slezák – Rail, K. Žid, Škrabal – Kňourek, Lukášek, Přibyl.

Přesně jeden měsíc čekají opočenští hokejisté na vítězství . Naposledy se ze zisku tří bodů radovali 3. listopadu v Novém Bydžově, kde vyhráli 5:2. Od té doby šestkrát prohráli a získali jediný bod za prohru s Třebechovicemi 3:4 v prodloužení. Sérii porážek neukončil ani domácí zápas s Novou Pakou.
V první třetině byli Opočenští jasně lepší. Do vedení se však z ojedinělé akce dostali hosté. V prostřední části domácí pokračovali v útočné hře, ale všechny šance vyšly vniveč. Naopak Novopačtí zvýšili vedení na rozdíl dvou gólů. Naštěstí pro domácí Roman Čtvrtečka vstřelil kontaktní branku na 1:2 a zasloužené vyrovnání v poslední sekundě druhé třetiny zařídil Dušan Felcman. Třetí třetina dlouho nepřinášela rozuzlení. V 58. minutě však přichází nepotrestané úmyslné hození hokejky novopackého hráče a vzápětí branka hostí na 2:3. Emoce na ledě i v hledišti se stupňovaly, Dušan Felcman dostal deset minut osobní trest. Zoufalý pokus Baronů o vyrovnání skončil půl minuty před závěrečnou sirénou pojišťujícím gólem Nové Paky do opuštěné branky při power play Opočna.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

HC Spartak Polička – TJ Sokol Semechnice 7:3 (1:1, 5:2, 1:0). Branky: Kubát 2, Boháček, Vašátko, Hejtmánek, Jindra, Vápeník – Hejzlar 2, Brandejs. Rozhodčí: Parýzek – Kukeně, Říha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 245. Sestava Semechnic: Kratochvíl (30. Chalupný) – Janský, Chudý – Gois, Novotný – Brandejs, Rejchrt, Zošiak – Havlíček, Hejzlar, Ryšavý – Schejbal.

Semechničtí hokejisté nastoupili k dalšímu zápasu krajské soutěže ve značně oslabené sestavě s pouze jedenácti hráči. To však nemělo zpočátku utkání na jejich výkon žádný vliv a v 9. minutě se ujali vedení brankou Brandejse po přihrávce Rejchrta. Domácí hokejisté vyrovnali na 1:1 o čtyři minuty později Kubátem. Druhou branku přidali při přesilové hře ve 26. minutě střelou Boháčka. Ještě v téže minutě neproměnil Hejzlar samostatný nájezd a z protiútoku domácí zvýšili na 3:1 brankou Vašátka. Další slabou chvilku si vybral hostující tým ve 30. minutě, kdy obdržel další dvě branky. Nejprve přesně střílel Hejtmánek a vzápětí skóroval Jindra. Po této brance došlo k výměně gólmanů a do semechnické branky nastoupil Chalupný. Ve 32. minutě padly další dvě branky, když nejprve skóroval hostující Hejzlar po přihrávce od Chudého. Vzápětí přidal šestou branku domácích Kubát. O tři minuty později snížil na 6:3 po přihrávce od Ryšavého dobře hrající Hejzlar. V poslední části zápasu domácí kontrolovali své vedení a v 51. minutě završil vítězství svého týmu po samostatném nájezdu Vápeník – 7:3.