Hokejisté Opočna zvládli další z důležitých zápasů v boji o zachování příslušnosti ke krajské elitě. Na domácím ledě porazili Třebechovice.

Opočno 7

Třebechovice 5

Domácí celek měl duel s tradičním soupeřem skvěle rozehraný. Po dvou třetinách vedl už 6:3. Jenže třebechovický Fiedler ve 44. min. snížil na rozdíl dvou branek a o kontaktní gól hostů se v přesilovce postaral Zohorna (ve 48. min.). Do konce utkání zbývalo necelých třináct minut, které byly pro domácí fanoušky skutečně nervydrásající.

Na sklonku 52. min. byl za podražení vyloučen střelec dvou opočenských branek Židík, ale jeho spoluhráči se ve čtyřech dokázali ubránit. Jenže třebechovické mužstvo pokračovalo v tlaku. Pak promarnil velkou šanci kapitán Baronů Herzán, který si obhodil dva hostující obránce, ale bekhendem netrefil prázdnou branku.

Minutu a půl před koncem se Třebechovice odhodlaly ke hře bez brankáře. Drama pokračovalo. V závěrečných vteřinách další autor dvou domácích branek Franc vypíchl ve vlastní obranné třetině kotouč, k němuž se dostal nekrytý Felcman. Pro zkušeného útočníka Opočna už nebylo problémem trefit prázdnou branku. Padla v čase 59:59, tedy vteřinu před závěrečnou sirénou!

Opočenský tým si po nedělním vítězství nad Novým Bydžovem (4:1) připsal další důležité body. Definitivně zachráněn však ještě není, protože ve středu zvítězil i poslední Trutnov (4:1 nad Novým Bydžovem). Opočno má náskok šesti bodů a v neděli na domácím ledě hostí v předposledním kole skupiny o udržení právě celek z Podkrkonoší (17.00). Baronům bude k potvrzení záchrany stačit zisk jediného bodu.