Další krok k záchraně se povedl

Opočno - Opočenští hokejisté v utkání skupiny o udržení v krajské lize dokázali porazit rivala z Třebechovic.

22.2.2008

Opočno - Třebechovice.Foto: Jan Ježdík

Hokejisté Opočna zvládli další z důležitých zápasů v boji o zachování příslušnosti ke krajské elitě. Na domácím ledě porazili Třebechovice.

Opočno 7

Třebechovice 5

Domácí celek měl duel s tradičním soupeřem skvěle rozehraný. Po dvou třetinách vedl už 6:3. Jenže třebechovický Fiedler ve 44. min. snížil na rozdíl dvou branek a o kontaktní gól hostů se v přesilovce postaral Zohorna (ve 48. min.). Do konce utkání zbývalo necelých třináct minut, které byly pro domácí fanoušky skutečně nervydrásající.

Na sklonku 52. min. byl za podražení vyloučen střelec dvou opočenských branek Židík, ale jeho spoluhráči se ve čtyřech dokázali ubránit. Jenže třebechovické mužstvo pokračovalo v tlaku. Pak promarnil velkou šanci kapitán Baronů Herzán, který si obhodil dva hostující obránce, ale bekhendem netrefil prázdnou branku.

Minutu a půl před koncem se Třebechovice odhodlaly ke hře bez brankáře. Drama pokračovalo. V závěrečných vteřinách další autor dvou domácích branek Franc vypíchl ve vlastní obranné třetině kotouč, k němuž se dostal nekrytý Felcman. Pro zkušeného útočníka Opočna už nebylo problémem trefit prázdnou branku. Padla v čase 59:59, tedy vteřinu před závěrečnou sirénou!

Opočenský tým si po nedělním vítězství nad Novým Bydžovem (4:1) připsal další důležité body. Definitivně zachráněn však ještě není, protože ve středu zvítězil i poslední Trutnov (4:1 nad Novým Bydžovem). Opočno má náskok šesti bodů a v neděli na domácím ledě hostí v předposledním kole skupiny o udržení právě celek z Podkrkonoší (17.00). Baronům bude k potvrzení záchrany stačit zisk jediného bodu.

Autor: Miroslav Sixta

22.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.