První vítězství v sezoně leželo na dosah

ČESTICE - Ani v 7. kole krajského přeboru se hokejisté čestického Sokola nedočkali premiérového vítězství.

4.12.2007

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

Hokejisté Sokola Čestice mohli v závěru zápasu jít do vedení, ale Marha neuspěl.

Čestice - Lomnice   1:3

Po opatrném začátku se do první velké šance dostali domácí. Vladimír Sajdl nahrál před branku osamocenému Kupkovi, který ale brankáře nedokázal prostřelit. V 7. min. šli do vedení hosté po nedůrazu čestické obrany – 0:1. V 10. min. měly Čestice výhodu přesilovky pět na tři, ale vůbec se jim nepovedla. V 15. min. se stejná výhoda naskytla hostům, ale změnu skóre nepovolil pozorný brankář Tomáš Sajdl, který zlikvidoval v dvě gólovky hostů.

Do druhé třetiny stoupily Čestice velkým náporem a ve 25. min. se dočkaly zaslouženého vyrovnání. Po asistenci Dvořáka se prosadil Marha – 1:1. Poté přišla série čestických vyloučení, které vrátily hosty do hry. Z převahy však vytěžily pouze dvě nastřelené tyče. V těchto chvílích byli Lomničtí lepším týmem a domácí drželi nerozhodný výsledek často jen se štěstím.

Ve třetí třetině rozhodčí úzkostlivě pokračoval v přísně nastoleném trendu, jen zřídka se hrálo v plném počtu hráčů na obou stranách. V 50. min. propásl šanci poslat Čestice do vedení Marha. Dostal se do samostatného úniku, dokázal objet brankáře, ale před prázdnou brankou mu puk sebral vracející se obránce. Propásnutá šance domácí mrzela dvojnásobně, protože hosté šli do vedení v 54. minutě poté, co si opět nedůrazně počínala čestická obrana. Bláha se dokázal prosmýknout zpoza branky a prostrčil puk mezi betony Tomáše Sajdla. V závěru domácí hokejisté usilující o vyrovnání sáhli k power play, v níž si vytvořili dvě příležitosti. Vyrovnat je jim nepodařilo. Naopak deset vteřin před koncem hosté zpečetili svoje vítězství střelou do prázdné branky.

Sestava TJ Sokol Čestice: Tomáš Sajdl – Macháček, Vích, Javůrek, Vaniš – Sajdl, Jančárek, Kupka – Dvořák, Jiruška, Marha.

4.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".