Hotovo během deseti minut

JIČÍN/ SEMECHNICE - Hokejisté Sokola Semechnice v dohrávce 2. kola krajského přeboru nestačili na domácí Jičín. Zápas rozhodla úvodní desetiminutovka, v níž domácí vstřelili všechny svoje branky.

19.11.2007

Ilustrační fotoFoto: Reuters/Tina Kosec

Hokejisté Semechnic vyhořeli během úvodní poloviny zahajovací třetiny v Jičíně.

Jičín – Semechnice 4:1

Hosté ze Semechnic museli v úvodu odolávat drtivému tlaku Jičína. Domácí tým rozpoutal střeleckou kanonádu. Jeho vedoucí branka padla po rozehrávce z buly již v úvodní minutě a jejím autorem byl France – 1:0. Stejný hráč přidal druhou branku v 9. min. – 2:0. V téže minutě si semechničtí hokejisté vstřelili vlastní branku, když obránce Novotný před brankářem Chalupným změnil směr puku – 3:0. Vše vyvrcholilo v 10. min., kdy domácí zvýšili na 4:0 brankou Lence po přečíslení před brankou. V semechnické svatyni Chalupného vystřídal Kratochvíl.

Ve druhé třetině se hra hostujícího týmu výrazně zlepšila. Vytvořil si několik brankových příležitostí, ovšem snížit nepříznivé skóre se Semechnickým nepodařilo.

Také v závěrečné třetině byl hostující tým rovnocenným soupeřem. Byl dokonce aktivnější ve střelbě, za což se dočkal alespoň čestné branky. V 50. min. ujel Ryšavý, nezištně přihrál Frýdovi, a ten zavěsil pod víko branky za zády jičínského brankáře.

HC Jičín – Sokol Semechnice 4:1 (4:0, 0:0, 0:1). Branky: 1. a 9. France, 9. vlastní, 10. Lenc - 50. Frýda. Rozhodčí: Novák - Kozák, Stehlík. Vyloučení: 8:11. Bez využití. Diváci: 150.

Sestava Sokol Semechnice: Chalupný (10. Kratochvíl) - Chudý, Valášek, Novotný, Ehl - Rejchrt, Brandejs, Gois, Frýda, Ryšavý, Kňourek, Kopecký, Schejbal, Hejzlar.

19.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.