– V utkání 12. kola krajské ligy se hokejisté Opočna představili na novopackém ledě. O favoritovi nebylo pochyb. Bodový rozdíl mezi oběma celky v tabulce je propastný a v prvním vzájemném měření sil sezony v Opočně vsítili Novopačtí deset gólů, přičemž Baroni kontrovali pouhými čtyřmi.

Nová Paka – Opočno 8:4

Utkání zahájili Novopačtí impozantně. Již v 5. minutě svítil na ukazateli skóre stav 3:0. Všechny branky padly po kombinačních akcích první a druhé řady domácího kolektivu. Namlsaní diváci tak očekávali pokračující brankostroj novopackého celku, který se však s přibývajícími minutami nekonal.
Hostům se taktickou hrou povedlo Novopacké uspat. Ti se přizpůsobili tempu Baronů a s nabídnutými šancemi začali hazardovat. Opočno v úvodní části hry z ojedinělého protiútoku nastřelilo břevno novopacké svatyně. Hned v úvodní minutě druhé části hry Šrámek zakončil kombinaci první řady a zvýšil stav zápasu na 4:0.

V polovině utkání hosté snížili brankou Raila, ale o tři minuty později Martin Lepka vrátil Nové Pace čtyřbrankové vedení. V tu chvíli nikdo z přítomných nepochyboval o jednoznačném výsledkovém průběhu druhé poloviny zápasu. Navíc Jiří Šebek dokázal po spolupráci se svým parťákem ze druhé řady Martinem Lepkou ještě vedení Novopackých zvýraznit.

Poté však domácí polevili v obranné činnosti a Baroni toho rázem dokázali využít. V rozmezí 40. až 48. minuty se postupeně trefili Rail, Havlíček a Přibyl. Zdánlivě bezpečný náskok domácího favorita se rázem smrskl na rozdíl pouhých dvou branek.

Tři inkasované góly v řadě však byly pro Novopacké dostatečným varováním. Zápas definitivně rozhodly dvě slepené branky v 50. minutě. Po Lepkovi se trefil Šrámek – 8:4. V závěrečné desetiminutovce domácí už Baronům nedovolili utkáníopětovně zdramatizovat.

„Úvod zápasu se nám podobně jako v předchozím vzájemném měření sil s Novou Pakou na vlastním ledě vůbec nevydařil. Domácí hokejisté velmi lacině už v páté minutě vedli 3:0. Třikrát jsme inkasovali z pěti střel! V dalším průběhu nás pak nemohoucnost v koncovce připravila o přijatelnější výsledek. Konečná porážka 4:8 rozhodně neodpovídá dění na ledě, bohužel jsme promarnili celou řadu šancí,“ ohlédl se za střetnutím na novopackém ledě předseda opočenského klubu Gustav Gábor působící na střídačce v roli asistenta trenéra Daniela Trubače.

Branky a asistence: 1. Kollman, 2. Šebek (Lepka), 5. Šrámek (Slabý, Kollman), 21. Šrámek (Slabý, Ersepka), 33. Lepka (Šebek, Pour), 38. Šebek (Lepka, Kuch), 50. Lepka (Šebek), 50. Šrámek (Slabý Kolman) – 30. Rail (Roháček), 40. Rail (Černík, Židek), 46. Havlíček (Bouz), 48. Přibyl (Slezák, Felcman).

HC Baroni Opočno: Kopecký, Krulich - Tláskal, Roháček,Bouz, Serbousek - Rail, Černík, Židík - Slezák, Felcman, Čtvrtečka - Přibyl, Havlíček, Žid.