Čestice vybojovaly druhý bod

Čestice - Hokejový duel s Lokomotivou Česká Třebová musely rozhodnout až závěrečné samostatné nájezdy.

17.11.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Hokejisté Čestic si v krajském přeboru Pardubicka připsali druhý bod po remíze na domácím ledě s Českou Třebovou. Hosté uspěli v samostatných nájezdech.

Čestice – Č. Třebová 1:2 s. n.
Během opatrného začátku se oba soupeři vzájemně oťukávali. V 5. min. se do první šance dostali čestičtí hokejisté, ale hostující brankář byl pozorný. Hrálo se ve vysokém tempu se sporadickými šancemi před oběma brankami. V 18. min. nabídl faulující Jiruška přesilovou hru hostům, ale Čestice se ubránily.

Do druhé třetiny nastoupili svižněji domácí hráči. Z brankových příležitostí však nic nevytěžili. Ve 30. min. se snížil počet hráčů na ledě - dvě minuty se hrálo čtyři na čtyři. Poté domácí nevyužili minutovou výhodu přesilovky čtyři na tři. Na kluzišti se bojovalo se o každý kousek ledu, ale navrch měli stále obrany a gólmani. Brankový stav se poprvé měnil až ve 36. minutě, kdy se tvrdou střelou trefil hostující obránce Radek Morkes - 0:1. Domácí přidali do konce druhé třetiny na tempu, ale k vyrovnání to nevedlo.

Do závěrečné části hry vstoupili domácí s viditelnou snahou vyrovnat. V 52. min. si vyžádali oddechový čas, aby se nadechli k mohutnému náporu. Podařilo se jim hosty zatlačit do hluboké defenzivy, ale vyrovnání stále nepřicházelo. V 56. min. využili možnost výhody oddechového času unavení hosté. Minutová přestávka jim však ubránit nejtěsnější vedení nepomohla. Hned v následující minutě čestický Kolář propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.

V samotném závěru domácí nepolevili v náporu, ale rozhodnout zápas v normální hrací době se jim nepodařilo. Zápas dospěl do prodloužení.
V nastaveném čase se hrál opatrný hokej, který zápasovou tajenku nerozluštil. A tak došlo na samostatné nájezdy, v nichž se čestickým exekutorům nedařilo. Na hostujícho brankáře nevyzráli ani jednou, proto si druhý bod připsali hosté z České Třebové.

TJ Sokol Čestice – Lokomotiva Česká Třebová 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0, 0:0). Branky: Kolář – Radek Morkes. Rozhodčí: Martínek – David, Shejbal. Vyloučení 5:5. Využití: 0:1. Diváků: 60. Sestava TJ Sokol Čestic: Tomáš Sajdl – Kolář, Michal Cvejn, Javůrek, Burýšek – Jakub Sajdl, Marha, Bárta, Jančárek, Morvai, Matěj Hvězda, Jiruška, Miloš Cvejn, Rusiňák, Mňuk.