Zástupcům Rychnovska v Krajském přeboru Pardubicka se ve třetím kole nedařilo.

Č. Třebová – Semechnice 6:0

Soupeř z České Třebové nasadil hned od počátku utkání vysoké tempo. Pro domácí hokejisty hrála svoji roli nejen herní vyzrálost, ale i fakt, že trénovali na ledě ve vlastní hale již od měsíce září. První branka utkání padla již ve 3. min., když po předešlé střele dorážel Kvasnička. V 6. min. hráli domácí hokejisté přesilovku 5:3, ovšem početní výhody ke zvýšení náskoku nevyužili. V dalším průběhu první části hry nastřelili dvakrát tyč branky hostujícího brankáře Kratochvíla. V průběhu druhé třetiny přidal další branku v 26. min. Pešina. O sedm minut později při přesilové hře 5:4 vsítil třetí branku Kvasnička. V 37. min. domácí zvýšili již na 4:0 brankou Morkese a touto brankou již bylo o vítězi utkání v podstatě rozhodnuto. Na začátku poslední třetiny semechničtí hokejisté vystřídali brankáře a do svatyně nastoupil Chalupný. Hned v úvodu svého působení na ledě však obdržel branku od domácího Pešiny. Poslední branku přidal ještě v 54. min. po úniku mezi hostujícími obránci Kvasnička.

Lokomotice Česká Třebová – Sokol Semechnice 6:0 (1:0, 3:0, 2:0). Rozhodčí: Šafr – Louda, Holeček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváků: 400. TJ Sokol Semechnice: Kratochvíl, Chalupný - Gois, Novotný, Janský, Chudý - Pavlík, Schejbal, Červíček, Frýda, Kopecký, Žďárek, Valášek, Gábor, Kňourek. (vv)

Čestice – Skuteč 1:5

Po opatrném začátku dostali domácí výhodu přesilové hry (nejprve 5 na 4 a po chvíli i na tříminutovou 5 na 3), která se za minutu po vyloučení domácího hráče změnila na převahu 4 na 3. Od 10. min. byli hosté lepším týmem. Ve 14. min., po chybě čestické obrany využili nabídnutou příležitost k otevření skóre - 1:0.

Na začátku druhé třetiny Čestice zatlačili hosty, avšak brankář hostí držel čisté konto i poté, co se na něj dvakrát řítil osamocený Jančárek. Ve slibné příležitosti se objevil Cvejn, ale puk mu přeskočil hůl. Poté se hra vyrovnala. Ke konci druhé třetiny ujel domácí Morvai, ale gólman Skut〜če byl proti změně skóre.

Do závěrečné třetiny domácí vyrovnaly gólem Cvejna - 1:1. Hosté přidali a začali na hřišti dominovat. Čestičtí odolávali jen zásluhou bojovnosti a výborného výkonu brankáře Pahuláka. Jenže v 52. min. po neodpískaném faulu na domácího hráče strhla Skuteč vedení na svou stranu - 1:2. Ve 53. a 54. min. se dostal do samotných nájezdů domácí Cvejn, ale výsledek se neměnil. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ se pak naplnilo do puntíku. Na opačné straně odpor domácích zlomily tři rychlé góly, které definitivně rozhodly o osudu utkání. Čestičtí neskórovali ani minutu před koncem, kdy se do gólovky dostal Marha.

Sokol HC Čestice - HC Skuteč 1:5 (0:1, 0:0, 1:4). Branka Čestic: Cvejn Miloš. Rozhodčí: Pahulák - Shejbal, Pušvář. Vyloučení: 9:15. Diváků: 80. Sestava Čestic: Beránek – Kolář, Sajdl J., Javůrek, Hvězda Jiří - Bárta, Jančárek, Marha, Cvejn Miloš, Hvězda Matěj, Morvai, Jiruška.