V utkání 18. kola krajské ligy se hokejistům Opočna na ledě druhého celku tabulky překvapit nepodařilo.

Dvůr Králové 7

Opočno 2

Opočenským hokejistům patřil úvod zápasu a na sklonku 4. min. se ujali vedení. Po přihrávkách Židíka a Čtvrtečky se do střelecké listiny utkání zapsal jako první Franc – 0:1. Gólová odpověď domácích přišla po minutě. Úvodní třetinu odehrály oba celky bez vyloučení a v její závěrečné pětiminutovce zajistily královédvorským hráčům dvoubrankové vedení přesné zásahy v 15. a 18. minutě.

Ve druhé části padl jediný gól

V prostředí části hry padl jediný gól. Ve 22. min. domácí potrestali vyloučení Židíka – 4:1. Hosté pak ve druhé dvacetiminutovce přečkali dvě oslabení a následně jednu přesilovku nevyužili.

Dvojnásobné přesile odolali

Na začátku závěrečného dějství se opočenští Baroni museli bránit ve třech více než minutu poté, co se na trestné lavici sešli Šitina a Chmelík. Přesile pěti proti třem se hosté ubránili, ale ve 44. min. už v pokračujícím klasickém oslabení neodolali domácímu náporu – 5:1. Hosté pak přidali šestou branku, na kterou však rychle odpověděl Chmelík po přihrávce Herzána – 6:2. Konečné střelecké slovo měli v 52. min. domácí hráči – 7:2. Oběma týmům se v závěrečné desetiminutovce ještě naskytly výhody přesilovek pět na tři, ale skóre se už neměnilo.

Sestava HC Baroni Opočno: Lochman (L. Kopecký) - Bouz, V. Černík, Čtvrtečka, Felcman, Franc, Havlíček, Herzán, Chmelík, Klug, Řezníček, Serbousek, Šitina, Zácný, Zídka, K. Žid, L. Žid, Židík.