Smutná chvilka zato nastala tři minuty před poločasovou přestávkou. Domácí brankář a kapitán, jinak muž s vytříbenou kopací technikou, Radim Ottmar fatálně pokazil rozehrávku. Míč se dostal přímo před útočníka Zbyňka Musiola, pro nějž nebyl problém trefit prázdnou bránu.

Pro Hradec to byl problém. V první půli byl sice lepší, ale do větších šancí se nedostával. Snad jen otočka střelce Jana Pázlera vystrašila gólmana Michala Tomu.

Po změně stran to ale byl jiný příběh. Votroci se pustili do honby za pokladem, tedy za třemi body. Jejich tlak se stupňoval, nebezpečný byl především záložník Adam Vlkanova.

Právě on v 60. minutě vystihl rozehrávku Táborska a získal balon. Sám se ke střele nedostal, zpětnou přihrávkou však našel Petra Schwarze, který parádní technickou ranou do horního rohu vyrovnal.

Tlak domácích byl od té chvíle enormní, ale Toma chytal skvěle. Gól nepustil.

Luděk Frydrych.
Frydrych: „Nechceme s Olympií skončit jako Prostějov“

Hradec Králové - Táborsko 1:1

Fakta – branky: 60. Schwarz – 42. Musiol. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kubec. ŽK: Blecha (Táborsko). Diváci: 1222. Poločas: 0:1.
FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Plašil, Bederka, Funda (31. Shejbal) – Jirsák, Schwarz – Martan, Zorvan (73. Šípek), Vlkanova – Pázler. Trenér: Havlíček.
FC MAS Táborsko: Toma – Souček, Navrátil, Zavadil, Klusák – Kučera, Nešický (89. Kopřiva) – Prošek, Mysliveček (55. Blecha), Mršič – Musiol. Trenér: Nádvorník.

Krajský fotbal: Zápasy předkola o víkendu začne Pohár hejtmana