Záložník Matěj Novák: „Doplatili jsme na hrubé chyby"

Kostelec n. O. Los šestého kola krajského přeboru svedl dohromady v okresním derby týmy Kostelce a Týniště. Exdivizní hosté drželi se soupeřem krok pouze do druhého inkasovaného gólu, poté už tahali za delší konec hráči nováčka, kteří zvítězili bez větších problémů 5:1. Čestný úspěch týmu z Olšiny zaznamenal až za stavu 5:0 v 82. minutě debutující dvacetiletý záložník MATĚJ NOVÁK, který přišel v minulém týdnu na přestup z FC Olympia Hradec Králové.

8.9.2015

Z fotbalového zápasu Kostelec n. O. – Týniště n. O.Foto: Martin Tobiška

Jaké bylo z vašeho pohledu okresní derby v Kostelci nad Orlicí?

Myslím, že v prvním poločase byla hra vyrovnaná. Po přestávce jsme odpadli fyzicky, v dalším průběhu jsme zkrátka nestíhali. Během čtrnácti minut jsme dostali další tři branky, navíc po zbytečných hrubých chybách a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto.

Ve 42. minutě měl za stavu 1:0 slibnou příležitost Jan Lemfeld, který před brankou Lukáše Junka nedokázal hlavou přesně usměrnit balon. Kdo ví, pokud by se mu podařilo vyrovnat, mohl být možná další průběh utkání po změně stran jiný, že?

Je to tak. Kdybychom dokázali gólem do šatny srovnat stav, soupeř by třeba znervózněl a nakonec jsme si případně nějaký ten bod mohli z Kostelce odvézt.

Když se váš tým v úvodu druhého poločasu nadechoval k náporu, přišel laciný druhý inkasovaný gól a po něm už jste to měli těžké…

S tím souhlasím. V těchto fázích zápasu se opravdu zdálo, že začínáme domácí přehrávat. Dopustili jsme se však zbytečné chyby a potom už měl Kostelec hodně usnadněnou roli.

V příštím kole přivítá Týniště v neděli v Olšině v souboji dvou exdivizních týmů FK Náchod. Dočkají se vaši příznivci premiérového vítězství za tři body?

Cesta k úspěchu určitě existuje. Musíme se především vzadu vyvarovat zbytečných chyb. Hrát zodpovědně v obraně, spoléhat na rychlé brejky a z nich se pokusit nějakou tu branku vstřelit.

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".