Fotbalisté Hradce Králové v nové sezoně potřetí za sebou remizovali, když ve 4. kole první ligy hráli 1:1 na hřišti Olomouce. Favorizovaná Sigma vedla po gólu Vepřeka z přímého kopu, ale ještě v první půli srovnal Šisler. Olomouc může těšit aspoň to, že protáhla domácí neporazitelnost na sedm zápasů. Letos doma prohrála jen s mistrovským Libercem.

Olomouc se od začátku snažila pokořit flexibilní hradeckou obranu, jenže dostávala se jen k náznakům šancí. Ve 21. minutě však udeřilo. Vepřek se postavil téměř u postranní čáry k trestnému kopu, poslal před branku střílený centr, na který naskakovalo hned několik hráčů. Žádný se však nedotkl míče, a ten zapadl až k zadní tyči a rozvlnil síť. Hradec tak i ve čtvrtém utkání sezony inkasoval po standardní situaci.

Východočeši se však nepoložili a vzápětí mohl srovnat Harba, svůj volej ale namířil přímo na brankáře Blahu. Do poločasu však přece jen přišlo vyrovnání. Olomoucká obrana po autovém zaváhání prohrála hned několik soubojů, až se hlavou prosadil Šisler a z úhlu přeloboval Blahu.

Ve druhé půli se hrálo převážně ve středu pole, nakonec  byl blíže k výhře Hradec. Šisler nejprve uvolnil Holeše, který Blahu nepřekonal, a Šisler z dorážky trefil jen v ofsajdu stojícího spoluhráče Harbu.

V olomoucké obraně nastoupil mladý stoper Šindelář, který byl pod tlakem hodně nervózní a chybnou malou domů hodně zavařil brankáři Blahovi, který však nebezpečí zažehnal.

Další šance už ani na jedné straně nepřišla. Olomouc tak podruhé za sebou hrála 1:1, zatímco Hradec stále čeká v nové sezoně na vítězství a v součtu s předchozím ročníkem nezvítězil už v devíti zápasech.

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 1:1

Fakta – branky: 21. Vepřek – 39. Šisler. Rozhodčí: L. Kovařík – Paták, T. Kovařík. ŽK: Hubník – Harba. Diváci: 4739. Poločas: 1:1.
SK Sigma Olomouc: Blaha – Janotka, Šindelář, Škerle, Vepřek – Pospíšil, Rossi, Hořava – Schulmeister (64. Petr), Ordoš (58. Doležal), Hubník (76. Navrátil). Trenér: Pivarník.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš (82. Rezek), Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Strnad, Šisler, Harba – Štěpán, Dvořák (78. Uškovič). Trenér: Plíšek.

Hvězda zápasu

Záložník Hradce JAN ŠISLER. Byl u všeho podstatného. Vstřelil pohotově vyrovnávací gól a v 73. min. mohl dokonce zápas rozhodnout. Nadějná střela se však neujala.

Moment zápasu

DLOUHÝ AUT. Ve 39. min. se ,,votrokům" povedlo vyrovnat. Tomáš Strnad hodil míč až do vápna, kde si nerozuměl Hubník s gólmanem, a pohotový Šisler hlavou poslal míč přes Blahu do brány.

Nejlepší střelci - v čele zatím Šural

Pořadí kanonýrů: 4 branky – Šural (Liberec), 3 – Kweuke (Sparta), Markovič (Č. Budějovice), Hašek (Dukla), Lafata (Jablonec), Kisel.