Disciplinární komise OFS Rychnov bude mít v tomto týdnu napilno – bude řešit pět případů vyloučených hráčů.

V duelu OP II. třídy Javornice – Petrovice (2:1), který rozhodl gól domácího Jana Bárty v nastavení, udělil rozhodčí Jiří Prokeš dvě červené karty. Obě byly adresovány hostujícím hráčům. V 66. minutě byl vyloučen Petr Křížek po druhé žluté kartě za fauly. Po skončení zápasu obdržel červenou kartu ještě Miroslav Pacholík za použití pohoršujících a urážlivých výroků na adresu rozhodčích.

Celkem v utkání bylo uděleno deset karet: domácí 1 ŽK – hosté 7 ŽK a 2 ČK.

Ještě o čtyři karty víc udělil rozhodčí Lukáš Steklík v zápase Přepychy – Častolovice (0:1). Zatímco hosté obdrželi tři žluté karty, tak domácí vedle devíti žlutých ještě dvě červené karty. V 69. minutě opustil trávník po druhé žluté kartě Jaroslav Jelen a v 88. minutě jej následoval – opět po druhé žluté – David Prát.

V nejnižší okresní soutěži fotbalisté Olešnice vzdorovali vedoucí rychnovské rezervě (2:3), i když dohrávali od 73. minuty bez vyloučeného Emila Tamáše. Rozhodčí Martin Záliš jej poslal pod sprchy za podražení soupeře zezadu při souboji o míč.

Rekordmanem je Pokorný z Ohnišova

Ohnišov – Titul „Zlý muž" patří po první polovině podzimní sezony ohnišovskému obránci Petrovi Pokornému. Zkušený hráč s prvoligovými zkušenostmi nastoupil za TJ Start Ohnišov na podzim k pěti zápasům krajské I. B třídy, ale hned tři nedohrál pro vyloučení.

V úvodním podzimní duelu Opočno – Ohnišov (3:1) šel ze hřiště v 74. minutě po dvou žlutých kartách.

Po odpykání trestu byl u debaklu v Lípě nad Orlicí (0:8) a podílel se na výhře nad Solnicí (2:0).

Při další vysoké prohře na půdě rezervy Jaroměře (10:2) odešel v 54. minutě do kabin po červené kartě. Následovalo disciplinární stop na dva zápasy.

Na trávník se Pokorný vrátil tuto sobotu v Doudlebách, ale opět nedohrál. V 52. minutě po dvou žlutých kartách zamířil předčasně pod sprchy. Uvidíme, jak jeho „karetní" příběh bude pokračovat.