Týmy představují nové posily, ale přicházejí i první zranění. Zvláště družstva, která mají užší kádr budou mít možná hned v úvodu podzimní části potíže se sestavou.

Toto období slouží především k hledání optimálních sestav, to se zvláště v obraně daří s různými úspěchy. Podle dosavadních výsledků se zdá být nováček z Dobrušky silným protivníkem již zkušeným matadorům z krajského přeboru.

Dobruška – Rychnov 4:1

Milan Mikušík, trenér Dobrušky: „V prvním poločase jsme se nemohli prosadit proti zhuštěné obraně soupeře, přesto se nám podařilo vstřelit dvě branky, ale také neproměnit dva samostatné nájezdy na gólmana hostí Vránu (Hašek a Čada). Po přestávce byla hra zcela v naší režii, přidali jsme ještě dva góly a navrch dvakrát orazítkovali tyč soupeřovy svatyně.“

Josef Pleskot, trenér Rychnova: „Na dobrušském stadionu jsme nastoupili s improvizovanou sestavou, chtěli jsme vyzkoušet pět hráčů z B týmu. V úvodním poločase jsme ještě dokázali Stieberem z penalty vyrovnat, ale to bylo z naší strany bohužel vše. Soupeř byl ve druhé půli jasně lepší a na domácí, posílené o letohradského záložníka Čadu, jsme už nestačili.

Fakta – branky: 18. Doubek, 33. Hašek, 61. Macek, 78. Čada – 27. Stieber (PK). Poločas: 2:1. Sestava Rychnova: Vrána – Mondík R. (75. Rázl), Bárnet, Kubec, Pups – Pajor, Nosek (15. Mondík M.), Stieber, Brandejs J. – Dvořák (50. Draský), Ficenec. Sestava Dobrušky: Malý – Krahulec, Doubek, Horák, Slánský O. – Dostál, Zrzavý, Mikušík, Čada – Hájek, Hašek.

Lanškroun – Doudleby 2:2

Domácí, hrající přebor Pardubického kraje, patří k nejtěžším soupeřům, se kterými mužstva z našeho kraje hrají přípravná utkání. To se potvrdilo i v zápase s Doudlebami, které však ještě stihly poločasové manko smazat.

Fakta – branky: Schod, Vydarený. Poločas: 2:0. Sestava Doudleb: Beránek – Kráčmer K., Krmaš, Kráčmer J., Chára – Novotný, Vydarený, Jarotek, Šrefl – Schod R., Šmíd. Střídali: Sršeň, Schod Z., Mazura, Říčař.

Přepychy – Loko Hradec 7:3

Miroslav Pavel, trenér Přepych: „Absolvovali jsme velice kvalitní přípravné utkání se šancemi na obou stranách. Hned zkraje druhé půle se nám podařilo zvýšit na 4:0 a po prostřídání také soupeř dokázal vstřelit tři góly.“

Fakta – branky: Kárník 2, Prát D. 2, Sedlák, Žid a Katona. Poločas: 3:0. Sestava Přepych: Krulich (46. Chudý) – Žid, Kupka R., Gois, Čtvrtečka – Sedlák, Katona, Rejzek, Kašpar – Prát D., Kárník. Střídali: Mucha, Javůrek, Vostoupal.

Žamberk – Kostelec n. O. 7:1