Až v osmém kole krajského přeboru se dočkali fotbalisté Týniště prvního vítězství, když uspěli v derby s Doudlebami.

Dobruška vyhrála vysoko na půdě posledního celku z Nového Bydžova a díky lepšímu skóre se vrátila na první příčku před Převýšov. Hattrickem se blýskl Marcel Hájek, který na podzim již vstřelil jedenáct gólů.

V domácím prostředí uspěli hráči Rychnova nad Kněžnou, kteří porazili souseda v tabulce z Kunčic. Nedařilo se Přepychám, jež vysoko podlehly na domácím trávníku Kratonohám a propadly se na předposlední místo tabulky.

Týniště – Doudleby 2:0

Fakta – branky: 11. Lemfeld, 80. L. Sršeň. Rozhodčí: Kubišta (Kosičky): ŽK: 1:3. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Sestavy – Týniště n. O.: Rolejček – Tomášek, Plašil, Hrubý, Grim – Novák (77. Klamík), Černý, Pavlas (83. Procházka), L. Sršeň – Lemfeld, Rőhrich (90. A. Stárek). Doudleby n. O.: Lasák – Říčař, Urban, Z. Schod, Kráčmer – Šimerda (87. Štefl), Vydarený, Krmaš (74. J. Sršeň), Jarotek – Šmíd, R. Schod.

Už v 11. minutě po ideálním přihrávce Grima dostal domácí tým do vedení Lemfeld – 1:0. O tři minuty později měl stejný hráč na kopačce pojistku, ve vyložené šanci však přestřelil. Po přestávce bylo na hřišti pořádně rušno. Hosté se nechtěli s nepříznivým stavem smířit a domácí tým zatlačili na dlouhé minuty do defenzivy. Vyrovnávající gól byl na spadnutí. V 59. min. po rychlé akci Z. Schod orazítkoval pravou tyč, vzápětí dělovku L. Sršně vyrazil Lasák. V dalším průběhu svůj tým podržel mladý gólman Rolejček, který vyběhnutím zmařil sólo Z. Schoda i ránu Vydareného, při pumelici Šmída ho zachránilo břevno! V 80. min. unikl po levé straně střídající Klamík, který našel L. Sršně a ten zblízka zvýšil na 2:0. V okresním derby týnišťský celek v souboji s houževnatým soupeřem důležité tři body doslova vydřel.

Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí:
„Bylo to těžké utkání. Doudleby měly před námi tříbodový náskok a museli jsme vyhrát, abychom je dotáhli. Vedoucí gól nás uklidnil, bohužel vzápětí jsme neproměnili čistou šanci. Ve druhém poločasu při nás stálo štěstí, navíc nás podržel gólman. Deset minut před koncem jsme přidali druhý gól a bylo rozhodnuto. V minulých zápasech jsme navzdory solidním výkonům dostávali góly a prohrávali, dnes tomu bylo naopak. Věřím, že v dalších zápasech se vše obrátí k lepšímu. Za týden musíme výhru v domácím prostředí potvrdit a snad se náš tým znovu dostane na vítěznou vlnu.“

Jan Chasák, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „Rozhodla naše chyba v prvním poločase, po které se soupeř dostal lacino do vedení. Od té doby jsme měli v poli převahu, domácí se víceméně bránili. Druhý poločas se hrálo na jednu branku, ale to, co dokážeme zahodit, je do nebe volající. Poté přišel zákonitě trest, když Týniště z ojedinělého protiútoku přidalo druhý gól, a bylo rozhodnuto.“

Nový Bydžov B – Dobruška 1:5

Fakta – branky: 30. Pospíšil – 14., 52. a 61. Hájek, 17. Doubek, 67. Hašek. Rozhodčí: Kazda. ŽK: 1:1. Diváci: 130. Poločas: 1:2. Sestavy – Nový Bydžov B: Cejnar – Kopáč (54. Kalužík), Vytlačil, Vincour, Komárek – Martinič, Vaněk (58. Šolc), Pařízek, Pospíšil (46. Špinka), Novák – Valenta. Dobruška: Malý – Zilvar, Doubek, Horák (75. Krahulec), Šotola – Dostál, Alt (23. Zrzavý), Mikušík (78. Hlavsa), Čada – Hájek, Hašek.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Získali jsme povinné tři body. Dobrou hrou jsme přehráli mladý domácí tým, jemuž chybějí větší zkušenosti. V prvním poločase jsme měli více ze hry a vytvořili si několik šancí, z nichž jsme dvě proměnili. Domácí snížili z ojedinělého protiútoku po pravém křídle a přesném centru. Po změně stran jsme Bydžov nepustili do žádné šance, s několika standardními situacemi si náš brankář poradil. Dobrou kombinační hrou jsme se dostávali do střeleckých příležitostí. Dali jsme tři góly, navíc Dostál nastřelil břevno. Stínem je nezaviněné zranění Alta, jenž musel odstoupit kvůli problémům s pravým kolenem. Rozsah poranění ukáže až podrobnější vyšetření.“

Přepychy – Kratonohy 1:4

Fakta – branky: 78. Javůrek - 20. Tomášek, 42. z pen. a 69. Franc, 75. T. Veverka. Rozhodčí: Pavel Vítek – Petr Vítek, Tryzna. ŽK: 6:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Sestavy – Přepychy: Krunčík - Javůrek, Žid, Rejchrt, Gois - J. Chválek (77. Vaněk), Katona, R. Chválek, Kárník - Prát, Rejzek. Kratonohy: Vaněk - Král, Klemenc, Beran, Kopečný - Hamák (68. Štěpánek), Franc, Mikolanda, Tomášek (73. L. Veverka) - Nun (88. Vyleťal), T. Veverka (83. Šikl).

Miroslav Pavel, trenér SK Přepychy: „Byl to z našeho pohledu jeden z existenčních zápasů. Chtěli jsme doma vyhrát a odpoutat se ze dna tabulky. Utkání se rozhodlo v prvním poločase, kdy jsme neproměnili několik dobrých střeleckých příležitostí, a pohybliví hosté se dostali do dvoubrankového vedení. Druhý poločas jsme soupeře přitlačili na jeho polovinu, ale bohužel jsme nedali kontaktní gól. Naopak jsme inkasovali potřetí a bylo rozhodnuto.“

Rychnov – Kunčice 3:2

Fakta – branky: 27. a 72. Zajíček, 53. T. Rychtera – 49. Vítek, 81. Doležal. Rozhodčí Malý – Styblík, Hron. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Sestavy – Rychnov n. K.: Resl – Korecki, Kubec, L. Brandejs, Pups – Pajor (79. J. Brandejs), Bárnet, Stieber, Nosek – Rychtera T. (88. M. Mondík), Zajíček (75. Vrána). Kunčice: Vítek – R. Šulc, Kratochvíl, Charvát, Jankaj – M. Šulc, Novák (46. Pechar), Vítek, Laštovička – Doležal, Brzek.

Josef Pleskot, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou:
„Chtěli jsme tradičně doma vyhrát. To se nám podařilo, ale musím přiznat, že to nebylo lehké. Během prvního poločasu jsme si vytvořili pět vyložených šancí, ale nebyli jsme schopni vstřelit gól ani z malého vápna. Výsledkem byl jen jeden gól, který vstřelil Zajíček. Do druhého poločasu jsme šli s cílem vedení zvýšit a neinkasovat. Bohužel přišla hrubá chyba a soupeř vyrovnal. Poté se nám podařilo vstřelit dvě branky, ale deset minut před koncem jsme opět chybovali a soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu. Místo jasného vítězství jsme se do poslední sekundy obávali o výsledek. Vítězství našeho mladého týmu je zasloužené.“