Krajská fotbalová I. A třída pokračovala druhým kolem. Hráči Týniště nad Orlicí oslavili návrat do zrekonstruované Olšiny vítězstvím s Broumovem. Dobruška ztratila v domácím prostředí všechny body s Novým Hradcem, v jehož dresu se blýskl hattrickem Tomáš Matějka.

Dobruška – Nový Hradec 2:3

Skóre utkání otevřel v 18. minutě hostující Tomáš Matějka, ale o dvě minuty později přišla odpověď z kopačky Jiřího Effenberka – 1:1. Domácí si vytvořili tlak, ale šance Hájka a Mikušíka zůstaly nevyužity. Valášek pěknou střelou nastřelil pouze břevno Sedláčkovy branky. Udeřilo však na druhé straně, kdy se zblízka prosadil opět T. Matějka – 1:2. Stejný hráč přidal v 53. minutě třetí branku. Dobruška snížila v 62. minutě gólem střídajícího Kořínka, ale hosté si těsný náskok znamenající zisk tří bodů udrželi až do závěrečného hvizdu.

Fakta – branky: 20. J. Effenberk, 62. Kořínek – 18., 42. a 53. T. Matějka. Rozhodčí: Michal Mlynář. ŽK: 3:4. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Dobruška: Pěnička – V. Malý, J. Effenberk, P. Krahulec, Gerža – Majer, Mikušík, Hrabar, D. Eimann (75. Vrátný) – Valášek, Hájek (55. Kořínek).

Lukáš Gerža, trenér SK Dobruška: „Přes velký tlak a několik šancí jsme opět nedokázali vstřelit další branky. Hosté vytěžili z minima maximum, a tak si odvážejí tři body.“

Týniště – Broumov 3:2

Domácí po půlhodině vedli 2:0, kdy se trefili Fidra a Kos. Téměř dvě stě diváků se těšilo na další branky v broumovské síti. Hostům se však v 58. minutě podařilo vyrovnat. O tom, že důležité tři body zůstaly v Olšině rozhodl v 72. minutě přesnou trefou Novák – 3:2.

Fakta – branky: 14. Fidra, 29. Kos, 72. Novák – 40. Hanzlík, 58. Svoboda. Rozhodčí: Dušan Krucký. ŽK: 1:2. Diváci: 190. Poločas: 2:1. Týniště n. O.: Baťha – Horák I., Horák II., Repák, Marek Winkler – Ráček (25. Novák), Forejtek, Šreibr, Huňák – Kos (86. Hladík), Fidra.

Jan Šrajer, sekretář SK Týniště nad Orlicí: „Slavností otevření rekonstruovaného hřiště v Olšině bylo vylepšené důležitým vítězství nad velmi dobrým soupeřem. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, ale techničtější hostující celek dokázal vyrovnat! Rozhodující branku vstřelil Martin Novák a ta znamenala těžce vydřené vítězství!“