Třináctiminutová gólová smršť Dobrušky

Dobruška, Kostelec nad Orlicí - V zápasech obou mužstev z našeho okresu v krajské I. A třídě padlo osm branek. Přestože si oba soupeři, kteří přijeli z Hradecka, připsali po gólu, paradoxně se o jejich střelecké úspěchy zasloužili domácí hráči mířící do vlastní sítě. Vedoucí Dobruška se musela vypořádat s jednogólovou ztrátou z prvního poločasu po nešťastném odkopu obránce Šotoly. Kostelečtí vedli rozdílem dvou branek a hosté snížili se štěstím ze standardní situace po teči Pinkase.

1.9.2009

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Dobruška – Libčany 4:1

Do první šance zápasu se sice prosadili hosté, když Bína po přetaženém centru hlavičkoval nad, ale pak se taktovky zápasu chopili domácí. Skóre mohl otevřít Macek. Pak se při střeleckých pokusech Mikušíka a Zrzavého dvakrát vyznamenal libčanský gólman Tošovský. Ve 20. min. už míč z kopačky Hájka směřoval do sítě, ale do cesty se mu postavil Hájkův kolega z útoku Macek. Po půlhodině hry domácí kanonýr Hájek poslal míč podél celé branky těsně do zámezí. Za promarněné šance stihl dobrušský tým krutý trest. Dlouhý centr před šestnáctku napálil obránce Šotola tak nešťastně, že míč vysokým obloukem skončil v síti za zády překvapeného Šrámka. Dobrušské inkasovaný gól zaskočil a domácí příznivci si oddechli, když Černý těsně před přestávkou mířil po zemi těsně vedle.
Šest minut po změně stran zavelel Dobrušským k obratu Dostál, který po Hájkově přistrčení vymetl pavučinu libčanské svatyně. Za dalších šest minut poslal Dobrušku do vedení Hájek a za necelé dvě minuty se podruhé v utkání trefil Dostál. Smrtících třináct minut uzavřela další výstavní střela končící ve vinklu libčanské branky z kopačky Mikušíka. A rázem bylo po utkání.
Branky: 34. vlastní (Šotola) – 51. a 59. Dostál, 57. Hájek, 63. Mikušík. Rozhodčí: Kött. ŽK: 3:3. Diváků: 150.
TJ Dobruška: Šrámek – Horák – Jarkovský, Effenberk, Šotola (74. R. Danč) – Dostál, Zrzavý (67. Alt), Mikušík, A. Zilvar – Macek, Hájek.
Milan Mikušík, trenér Dobruška: „Vstup do zápasu proti kvalitnímu manšaftu se nám vydařil. Od začátku jsme hru režírovali a vytvářeli si gólové příležitosti. Chybělo nám však více přesnosti a dvakrát hosty podržel bravurními zákroky brankář Tošovský. Inkasovali jsme velmi nešťastný gól. Do druhé půle jsme šli s odhodláním zápas zvrátit. Hosté náš nápor nedokázali zachytit. Hráči potěšili diváky krásnými brankami. Vedení jsme mohli ještě navýšit, v závěru nás podržel gólman Šrámek.“.“

Kostelec nad Orlicí – Roudnice 2:1

Už v 6. min. mohli jít domácí do vedení, když se míč dostal po centru Mlynáře ke Karnasovi, ale ten se ve vyložené pozici mýlil. Ve 12. min. Karnas převzal míč po ideální kolmici od Pinkase a po zemi míč uklidil do sítě – 1:0. V 16. min. unikl obraně hostů opět Mlynář, jeho centr našel nejlépe postaveného Jakuba Šrámka, jenž zamířil pouze do nohy brankáře. Odražený míč se dostal k jeho strýci Lukášovi. Ten, stejně jako Jakub, trefil jen gólmana, jenž vyrazil míč ke Karnasovi, jehož hlavičku odvrátil na brankové čáře hostující obránce. Podobně „infarktová“ situace se odehrála po půlhodině hry. Role si příbuzní Šrámkovi vyměnili a opět neuspěli. Poločas se dohrál za značné převahy domácích. Největší šanci v podobě trestného kopu Řeháka vychytal hostující brankář.
Druhý poločas začali opět lépe Kostelečtí. V 51. min. po rohu Řeháka zvýšil Lukáš Šrámek na 2:0. V 54. min. mohl utkání definitivně rozhodnout Karnas, ale ve vyložené šanci po centru Mlynáře minul míč. Vzápětí Jakub Šrámek v malém vápně nedokázal placírkou dostat míč po přihrávce Karnase za záda brankáře. V závěrečné půlhodině začali hosté zlobit. Ve 68. min. vyrobil hrubku Hodač a musel ji zachraňovat faulem na hranici vlastní šestnáctky. Hosté z trestného kopu trefili za zdí Pinkase, od něhož se míč odrazil za záda bezmocného Duška – 2:1. Probuzení roudničtí hráči začali domácí přehrávat ve středu hřiště, ale před kosteleckou branku je domácí obrana nepustila. Až v samém závěru mohli hosté přeci jen vyrovnat, když pas za obranu ve výskoku minul Klapal a následnou šanci hasil v malém vápně Mitana.
Branky: 12. Karnas, 51. L. Šrámek – 68. vlastní. Rozhodčí: Franěk. ŽK: 4:4.
FC Kostelec n. O.: Dušek – Mitana, Hodač, Klapal, Bolehovský – Mlynář, Řehák, Pinkas, L. Šrámek (86. Kvasnička) – Karnas, J. Šrámek (80. Vilímek).
Stanislav Procházka, trenér FC Kostelec n. O.: „Z mého pohledu jsme byli především v prvním poločase lepším týmem. Na začátku druhého poločasu jsme mohli definitivně rozhodnout, ale velké šance jsme zahodili. Pak jsme nepochopitelně polevili a mohlo se nám to vymstít.“

Autor: Miroslav Sixta

1.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.