Smírný duel nováčků v Častolovicích

Rychnovsko – V úvodním jarním dějství krajské fotbalové I. A třídy se představily dva týmy z našeho okresu. Častolovice v duelu s dalším nováčkem z Bílé Třemešné remizovaly a Ohnišov prohrál v sousedském derby v Novém Městě nad Metují, když dohrával o deseti bez vyloučeného Tadeáše Fiedlera. Kostelečtí fotbalisté měli volný los.

18.3.2014

Tvrdý souboj o míč v podání novoměstského obránce Dominika Nejmana (vlevo) a Lukáše Nožky z Ohnišova. Foto: Zdeněk Mudroch

Častolovice – Bílá Třemešná 1:1
Fakta – branky: 67. Pinkas – 18. Macek.  Rozhodčí: Kubišta. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Častolovice: Jedlička – Novák, M. Přikryl (70. Mitana), Kuhn, Marek – Brandejs (90. Dostál),  Cvejn, Pavel Mráz, T. Přikryl – Pinkas, T. Králík (46. Koblása).
Luboš Chlajn, trenér AFK Častolovice: „Musím přiznat že výkon hostujícího týmu byl velice kvalitní. Podařilo se nám vyrovnat, a tak je pro nás bod relativně dobrý."

Nové Město n. M.– Ohnišov 2:0
Fakta – branky:  8. P. Růžička, 85. T. Voráček. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 5:5. ČK: 0:1 (65. T. Fiedler). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Ohnišov: Mačí – Králíček, J. Remeš, Kratěna, L. Remeš – Poláček, Macháček, Fiedler, Kuchta – Nožka, Balek.

Jaroslav Macháček, trenér TJ Start ZD Ohnišov: „V místním derby byli nejprve aktivnější domácí a s velkou dávkou štěstí se ujali vedení. Postupně se hra vyrovnala a přišly i naše šance, které volaly po gólu. Naši snahu o vyrovnání oslabilo vyloučení Fiedlera, který reklamoval neodpískání pro nás jasné penalty.

Domácí pak ke konci utkání pojistili své vedení. Penalty jsme se nakonec dočkali až v 90. minutě, ale nic už neřešící kop jsme neproměnili. Škoda, že jsme z důvodů nemocí nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě. Přesto se domnívám, že utkání by spíše slušela remíza."

18.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".