A rychlé špunty mohly létat...

Dobruška - I. A třída: Fotbalisté Dobrušky na druhý pokus potvrdili postup do krajského přeboru.

7.6.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

V krajské I. A třídě ve fotbale se hrál velmi důležitý zápas mezi Dobruškou a hostujícími hráči z Chlumce nad Cidlinou. Zatímco domácím šlo o postup do krajského přeboru, hosté nutně potřebovali tři body k záchraně v I. A třídě. Nakonec se radovali Dobrušští, kteří zvítězili 2:1 góly Adama Zilvara a Marcela Hájka. Za hosty pouze korigoval v nastavení Sedláček.

Dobruška – Chlumec 2:1

Domácí se od úvodního hvizdu tlačili před chlumeckou branku, což se jim vyplatilo. Ve 2. min. po Hájkově prodloužení, ještě Hašek v nadějné pozici netrefil míč, jak si představoval, ale o dvě minuty později už v hledišti vypukla oslava vedoucího gólu. Adam Zilvar se tváří v tvář brankáři Koliášovi neukvapil a umístěnou střelou po zemi k levé tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Zachraňující se hosté si uvědomovali závažnost nepříznivého stavu a převzali iniciativu. Do přestávky měl největší příležitosti k vyrovnání jejich kapitán Černohlávek. Jenže utěšenou střelu směřující do horního růžku skvěle vytěsni gólman Martin Malý a hlavička z malého vápna jen těsně minula cíl. Favorizovaní domácí bojovali, ale jejich hra postrádala myšlenku a více klidu a přesnosti v kombinaci. Navíc museli neustále přeskupovat sestavu, protože byli postupně ošetřováni stoper Radek Danč (rozražená hlava), Tomáš Zilvar (krvácející nos) a Hájek (naražená záda). Na sklonku úvodní půle připravil Hájek střeleckou pozici Dančovi, ale ten se střelou z hranice šestnáctky otálel a po kličce mířil gólmanovi do náruče.

 Šest minut po návratu hráčů ze šaten mohl Dobrušku uklidnit Hašek, ale jeho volej z bezprostřední blízkosti směřoval nad branku. Vítězný gól se narodil v 72. min. po trestném kopu. K jeho rozehrání se postavil Horák. Poslal přetažený míč na vzdálenější tyč, kde jej bez přípravy ze vzduchu nádherně napálil Hájek. Brankář J. Koliáš byl bez šance – 2:0. Hosté se nevzdávali. V 78. min. musel M. Malý likvidovat nebezpečně zahraný trestný kop, pak vychytal Černohlávka a Miškeho hlavičku zblokovala dobrušská obrana. V samotném závěru, kdy už domácí fotbalisté přemýšleli nad oslavami historického postupu Dobrušky do krajského přeboru, zkorigoval prohru Chlumce střídající Sedláček. Na vyrovnání už hostům nezbyl čas a tak se Dobrušští mohli převléct do postupových triček, poděkovat divákům a zahájit kanonádu z připravených lahví šampaňského.

Pocity štěstí zažíval pochopitelně kouč domácího týmu Milan Mikušík. Jaké si odnášel dojmy z rozhodujícího zápasu? „Jen ty nejkrásnější. Za poslední čtyři roky s tímto týmem postupuji již potřetí, ale tento postup je samozřejmě zatím nejcennější,“ prozradil Mikušík.

Jeho kolektiv utkání zvládl, ačkoliv hosté často používali nevybíravé zákroky.

„Chlumci šlo o víc než nám. Oni hráli o záchranu, my jsme měli ještě šanci udělat postup v dalším kole. Vždy je horší se dostat zpátky nahoru. Zápasu řídil rozhodčí Kazda z krajského přeboru, který je zvyklý na tvrdou hru, proto to také trošku pouštěl. Ale přežili jsme to, i když s drobnými šrámy. Bolest ale určitě přebije ta nádherná euforie z postupu,“ dodal trenér novopočeného účastníka krajského přeboru.

Fakta – branky: 4. A. Zilvar, 72. Hájek – 90. Sedláček. Rozhodčí: Kazda. ŽK: 2:3. Diváků: 250. Poločas: 1:0.

Dobruška: M. Malý – Horák – Jarkovský, T. Zilvar, Šotola – Dostál (88. V. Malý), Alt (90. Hubáček), R. Danč (85. Eimann), A. Zilvar – Hájek, Hašek (70. Hlavsa).

Chlumec: J. Koliáš – Volný, Pitterle, Beneš – Janda (80. Drahorád), Miške, Vopátek (70. Matoušek), Jelínek, Kopecký (50. Sedláček) – Černohlávek, R. Koliáš.

(sše, han)

Zilvar gólem načal soupeře

Dobruška – Postupová euforie z domácích přímo čišela. První otázka byla na Adama Zilvara, střelce vedoucího gólu Dobrušky v zápase proti Chlumci.

První gól byl velmi rychlý a důležitý, určitě vás uklidnil. Máte na to stejný názor?

Určitě, určitě, vypíchnul jsem balon a přesně jsem ho poslal vedle gólmana.

Pak to byla velká bitva, velmi tvrdý zápas, naštěstí vás podržel váš kapitán Marcel Hájek druhým gólem a bohudík pro Dobrušku hosté snížili až těsně před koncem nastavení. Viděl jste podobně průběh utkání?

Ano, dlouho jsme nemohli přidat další pojišťující gól, ale i hosté nedokázali skórovat, dopadlo to dobře a mám z toho obrovskou radost, je to úžasný pocit.

(han)

7.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.