Rozdíl byl jasný, o poločase bylo rozhodnuto. Druholigový Hradec Králové jasně zdolal v 1. kole fotbalového MOL Cupu Červený Kostelec, na jeho hřišti vyhrál 7:1.

Tým z Votrok krajského přeboru, v němž hraje i hradecký kouč Karel Havlíček (a zároveň je předsedou klubu), jenž byl včera samozřejmě na lavičce Votroků, nevzdoroval dlouho. Už v osmé minutě otevřel skóre střelec Jan Pázler, v poločase to bylo 5:0 pro hosty. Pázler mohl v klidu vystřídat, dal tři branky za půli a ukázal, že by mohl být atomovkou v útoku mužstva, jež v pátek vstoupí do druhé ligy.

„Kdyby se převaha neukázala, bylo by to špatně. S prvním poločasem panuje velká spokojenost, druhý jsme začali dědkovsky. Asi pod dojmem výsledku,“řekl Havlíček.

Jiří Lindr a Radim Ottmar.
Ottmar bude hradecká jednička, v poháru začne nováček Vízek

Téměř čtrnáct stovek diváků na útulném stadionku se ve druhé půli proto dočkalo i své radosti. Jakub Hundák snížil krásnou ranou, ale na konci se favorit prosadil ještě dvakrát.

„Atmosféra byla parádní,“ chválil Havlíček, jenž, jak říkal před zápasem, nemohl prohrát.

TJ Červený Kostelec - FC Hradec Králové 1:7 (0:5).

Fakta - branky: 51. Hundák – 8., 13., a 43. Pázler, 31., 82.a 84. Zorvan, 42. Schwarz. Rozhodčí: Rejžek – Vlasjuk, Vodrážka. ŽK: Koval (ČK). Diváci: 1385.
Červený Kostelec: Kobos – Kováčik, Vejman, Koval, Štelzig (47. Runkas) – Bárta, Barták (75. Hála), Srkal, Petrů, Hundák (54. Martínek) – Hlava. Trenér: Liška.
Hradec Králové: Vízek – Mudra, Bederka, Nosek, Trávníček – Schwarz, Jirsák – Martan (46. Krátký), Zorvan, Vlkanova (66. Žondra) – Pázler (46. Súkenník). Trenér: Havlíček.