Rezerva Vamberka si málem nechala utéct druhé postupové místo

Rychnovsko - Poslední kolo v nejnižší fotbalové soutěži okresu bylo nesmírně dramatické. Ve hře byla druhá postupová příčka. Vamberku B stačila remíza, kterou nakonec po vyloučení R. Šponara horkotěžko uhájil. Křovice sice v konečné tabulce mají stejný bodový zisk, ale ve prospěch Baníku B hovoří lepší bilance ze vzájemných zápasů. Křovičtí fotbalisté na podzim ve Vamberku remizovali 1:1, ale na jaře Vamberk B dobyl křovickou tvrz 1:3.

23.6.2009

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

OKRESNÍ IV. TŘÍDA

Dobruška C – Častolovice B 5:1

Branky: Houser Pavel 2, Čančara Radek, Petera Pavel, vlastní (Lorenc) – Přikryl Tomáš. Rozhodčí: Feichtinger. ŽK 0:2. Diváků 40. Poločas: 2:1. Hosté vedli, ale poté dvakrát zaúřadoval domácí záložník Radek Čančara. Nejprve vyrovnal a těsně před přestávkou unikl po levém křídle a hostující Lorenc si do vlastní sítě srazil jeho prudký přízemní centr. Hosté sice ve druhé půli tlačili, ale vítěz soutěže se prosadil z brejků.

Čermná – Křovice 0:2

Branky: Dyntar Robert, Práza David. Rozhodčí: Dostálek. ŽK 0:2. Diváků 20. Poločas: 0:2.

Dobré B – Javornice B 2:1

Branky: Jarkovský Miroslav, Flégl Jan – Podzemný Jan. Rozhodčí: OFS HK. ŽK 1:0. Diváků 80. Poločas: 2:0.

Lípa B – Vamberk B 1:1

Branky: Pamánek Tomáš – Horák Pavel. Rozhodčí: Valášek. ŽK 1:3, ČK 0:1 (40. Šponar Rostislav). Diváků 50. Poločas: 0:0. Pět minut před přestávkou byl vyloučen hostující R. Šponar, přesto se oslabený hostující celek v deseti hráčích ujal vedení. Po vyrovnání domácí tlačili, ale Vamberk B postupový bod se štěstím uhájil.

Olešnice – Černíkovice C 2:1

Branky: Tamáš Emil, Duchatsch Jiří – Hovorka Jiří. Rozhodčí: Nosek. ŽK 6:2. Diváků 80. Poločas: 0:0. Domácí vyhráli zaslouženě a nebýt zahozených šancí rozdíl ve skóre mohl být větší.

Kostelecká Lhota B – Solnice B 0:3

Branky: Kubíček Roman 2, Zima Radek. Rozhodčí: Morávek. Diváků 30. ŽK 3:0. Poločas: 0:1.

Veselka Ladislava Kubeše rozveselí příznivce dechovky

Pohoří - Jen málo míst v republice se může v dnešní době pochlubit podobně pozoruhodnou hudební tradicí, která se zrodila především díky velkému příznivci dechovky, členu pražského Divadla Járy Cimrmana a rodákovi z této obce Miloni Čepelkovi, v Pohoří.

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Hradecko - V mobilu ji má již několik set tisíc lidí. Aplikace Záchranka pomáhá rychle přivolat záchranáře ve chvílích, kdy jde o život. Jak funguje, si včera na vlastní kůži vyzkoušelo několik dobrovolníků při simulované dopravní nehodě.

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic

Rašovice - Perné středeční odpoledne zažili hasiči na Rychnovsku nedaleko Rašovic.

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Rychnovsko - Vítězem prvního kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Milan Jirásek z Křovic (RK0013), který získal stejně jako další tři soutěžící 16 bodů. O jeho triumfu rozhodlo, že byl nejblíže Supertrefě.