Premiérového vítězství se dočkali fotbalisté z Rychnovska až ve třetím podzimním dějství, kterým bylo vložené středeční 14. kolo. O první tříbodový zisk se zasloužili hráči SK Přepychy, kteří se výhrou 2:0 na trávníku v náchodské Bělovsi postarali o největší překvapení středečních bojů v krajském přeboru.

Náchod B – Přepychy 0:2

Přepyšští stále čekají na první domácí vystoupení (dočkají se v neděli proti České Skalici), jelikož jim los na úvod sezony přisoudil tři cesty na trávníky soupeřů. Kuriózně si však z trojice zástupců Rychnovska vedou nejlépe, protože svoji sbírku už rozšířili na čtyři body.

Miroslav Pavel, asistent trenéra SK Přepychy: „Do Náchoda jsme přijeli s cílem bodovat, ale zároveň s určitými obavami. Nevěděli jsme, co nás v Bělovsi bude čekat. Domácí totiž měli možnost posílit svoji sestavu o hráče z ligového A-týmu. Nakonec proti nám nastoupila trojice ligistů. Jenže my to zvládli na výbornou. Ve vyrovnaném prvním poločasu jsme si vytvořili hned několik šancí ke skórování, ale jít do vedení se nám nepodařilo. Tutovky zahodili Javůrek (běžel sám na branku) a dvě Chválek. Také domácí měli do přestávky šance, naštěstí nás dokázal podržet brankář Krunčík. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a domácí prakticky k ničemu nepustili. Ve 47. min. Chválek hlavou netrefil prázdnou branku, pak Rejzek z trestného kopu nastřelil tyč. Gólovou radost nám přineslo až sólo Javůrka přes čtyři hráče, které zakončil do šibenice. Náchodští mohli vyrovnat, ale mířili vedle. Vítěznou pojistku mohl zaznamenat střídající Šmída, ale v 81. ani v 87. minutě gólovky neproměnil. Trefil se až v poslední minutě Chválek, jenž po rozehraném dlouhém trestném kopu Lukeše do volného prostoru běžel sám na brankáře a přehodil ho. Hráče musím pochválit za bojovnost a úsilí. Tři body získali naprosto zaslouženě.“

Rychnov – Č. Kostelec 0:1

Rychnovští fotbalisté k základnímu bodu na domácí trávě další body nepřidali. Hosté o svoji výhře rozhodli gólem z 27. minuty.
Martin Hodoval, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „První poločas byl vcelku vyrovnaný. Hosté nastřelili břevno a po povedené kombinaci se ujali vedení. Bohužel jsme do přestávky nedokázali odpovědět. Ve druhé půli už z naší strany přišla herní křeč a na zvrat jsme neměli.“

Doudleby – Nová Paka 1:5
Fotbalisté domácího Velešova bohužel zopakovali nelichotivý průměr inkasovaných branek z úvodních dvou zápasů. Po čtyřech gólech od hradecké Olympie (0:4) a šesti od Trutnova (2:6) jim pětigólový debakl uštědřili Novopačtí. O čestný úspěch Doudleb se zasloužil útočník Schod, který v 74. minutě korigoval na 4:1, ale poslední slovo měl dvě minuty před koncem hostující Král. Nutno podotknout, že rozlosování v úvodních kolech bylo pro Doudlebské hodně kruté. Nastoupili proti soupeřům, kteří se po třech kolech usadili na třech nejvyšších příčkách.

Jan Chasák, trenér Velešov Doudleby:
„Hodně doplácíme na velkou naivitu, kterou silní soupeři nekompromisně trestají. Navíc se zatím potýkáme se žalostnou koncovkou. Zatímco zkušenější soupeř šance proměňuje, my bohužel ne. Kdyby zápas s Novou Pakou skončil 10:8 pro hosty, nikdo by se nemohl divit, protože obě mužstva si skutečně vytvořila řadu gólových šancí. Víkendový domácí zápas proti Červenému Kostelci doufám odhalí naši skutečnou formu. Doufám, že už se konečně chytneme.“