V čele úspěšného týmu stál trenér MARTIN KADAVÝ (na snímku), se kterým jsme hovořili o tažení nejvyšší okresní soutěží a naplnění postupového cíle.

Při hodnocení podzimní části, kdy jste vedli o čtyři body před B-týmem Kostelce, jste uvedl, že se zajíci počítají až po honu. S „výřadem" musíte být spokojen. Souhlasíte?

Naprosto. Pár drobností by se na naší cestě okresním přeborem našlo, ale nikdo přeci není dokonalý!

Postup do krajské soutěže je z hlediska oddílu velkým úspěchem, že?
Fotbalový oddíl SK Solnice si i vzhledem k již dlouholeté úspěšné práci s mládeží krajskou soutěž zaslouží a úspěch i v kategorii dospělých nám dlouho chyběl.

A z pohledu trenéra?
Z mého pohledu je postup teprve prvním krokem, který potvrdíme teprve dobrou hrou v I. B třídě a samozřejmě udržením vybojované soutěže.

Pro vás osobně to muselo být zvláštní jaro. Po závěrečném podzimním utkání v Dobrušce jste obdržel disciplinární trest – dvanáct zápasů stop na postu trenéra i ostatních funkcích. Jak jste to prožíval?
Moje zklamání z jednaní disciplinární komise a celkové právní úrovně hlavně služebně starších „soudruhů" bylo zpočátku velké, ale již od zimní přípravy jsem se soustředil pouze na náš tým a na „výchovný trest" jsem si ani nevzpomněl. V lednu jsem pak od manželky dostal k padesátým narozeninám nádherný dárek v podobě „hráčské registrace FAČR". Tato kartička mi pak umožnila prožívat vše dobré i špatné s týmem přímo na lavičce. Nakonec jsem díky trestu disciplinární komise dokonce nastoupil na závěrečných pět minut v posledním zápase a mohl tak zažít oslavy postupu přímo na hřišti. Za což všem děkuji!

Nezatrnulo vám, když jste hned první jarní utkání doma prohráli s Kosteleckou Lhotou?
Zatrnulo. Byl to zápas „blbec". Soupeř bojoval a na nás to bohužel stačilo. První gól jsme si dali sami, druhý pak vstřelili hosté z jediného útoku za celý poločas. My jsme neproměnili spoustu šancí. V druhé půli jsme po obrovském tlaku vyrovnali na 2:2 a hnali se za vítěznou brankou. Místo jejího vstřelení a po dalších našich šancích (tyče, břevno, skvělé zákroky gólmana) utekli podruhé hosté a rozhodli! Dali nám tím lekci z produktivity a zároveň jsme si museli položit otázku – chceme vůbec nahoru?

Naštěstí následovala úspěšná série deseti zápasů za sebou (8 výher + 2 výhry po penaltách) a s předstihem zajištěný postup do kraje.
Nejprve nás čekaly dva zápasy venku a zvlášť utkání ve Žďáru bylo pro nás těžké a zpětně si myslím, že i jedno z rozhodujících. „Povinné výhry" s celky Křivic,Voděrad a Rokytnice doplnila přestřelka s na jaře výborně hrajícími Častolovicemi (6:2). Pak následoval „zápas jara" v Kostelci a ten jsme již dokázali s přehledem zvládnout. Po tomto zápase jsem i já začal věřit,že by to mohlo dopadnout.

Myslíte si, že klíčovým momentem byla výhra na půdě největšího konkurenta v Kostelci nad Orlicí? Nebo to berete z celkového pohledu a stability formy?
Výhra 3:0 v Kostelci nás potěšila a hlavně potvrdila všechny body, které jsme nasbírali do tohoto utkání.

Po skončení sezony máte impozantní skóre 88:21. Spokojen můžete být jak s ofenzívou, tak defenzívou. Co říct k těmto číslům?
Jsou možná trochu zavádějící. Já mám pocit, že jsme obrovské množství gólových příležitostí trestuhodně zahazovali a i v obraně se vyskytlo moc velké množství chyb, kterých se budeme muset na podzim vyvarovat.

Role kanonýra se na jedničku zhostil Zdeněk Schod, jehož 28 gólů hovoří za vše. Jak hodnotíte jeho střeleckou bilanci?
Se Zdeňkem jsme se poprvé sešli při mém trenérském začátku u mužů před třemi roky. Na jeho herním projevu je okamžitě vidět, že má odehráno dost ve vyšších soutěžích než je okresní přebor a podle mého názoru mohl hrát i výš. Jeho levačka je opravdu bezkonkurenční „smrtící zbraň". Zdeněk dokázal stmelit kabinu nejen po sportovní stránce, ale také lidsky a za to si ho velmi vážím.

Ke zkvalitnění kádru přispěl i příchod jeho bratra Radka, hráče se zkušenostmi z vyšších soutěží.
Radek projevil v zimě zájem vrátit se do Solnice a zahrát si s bráchou. A upřímně, kdo by nechtěl v týmu takového plejera?

Nejlepší výkon v sezoně a naopak propadák?
I přes dobré výkony na jaře musím smeknout před hráči za výkon, který předvedli v posledním podzimním zápase v Dobrušce. Všechno se snad spiklo proti nám – chyběl náš jediný brankář, chyběl náš nejlepší střelec, domácí nastoupili posilněni o hráče A týmu, rozhodčí Nedvídek a Jindáček se v druhé půli přidali k domácím, 20 minut jsme hráli bez dvou vyloučených hráčů – a přesto jsme dokázali uhrát remízu 2:2. Propadákem je jednoznačně posledních pět minut zápasu s Petrovicemi. V tomto krátkém čase jsme umožnili soupeři vstřelit čtyři branky a vyrovnat na 4:4! I takový dokáže být fotbal!

Co, nebo kdo vás nejvíce potěšil v uplynulé sezoně?
Potěšilo mne zlepšení atmosféry kolem fotbalu v Solnici a samozřejmě vesměs dobré výkony všech hráčů po celou sezonu. Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu ve složení Dušan Fenyk, Jiří Vrba, Naďa Vrbová, Zdena Kadavá a předseda Martin Štěpán za skvěle odvedenou práci a za perfektní spolupráci. Velké poděkování patří také našim skvělým fanouškům!

Pojďme k příští sezoně. Budete spoléhat na stávající kádr, nebo uvažujte o nějakých posilách?
Základ bude určitě tvořit kádr, který postup vybojoval. Uvidíme jestli se nám podaří získat na půl sezony na střídavý start naše dva ligové dorostence. Z hostování se vrací brankář Michal Švorc a hráči Michal Vaněk a Ondra Kosek. Jednáme ještě o jedné či dvou posilách.