O víkendu odstartoval Eurofin

Rychnovsko - V Borohrádku se konala velká přestřelka, se šťastným koncem pro domácí fotbalisty.

3.8.2010

Eurofin fotbalFoto: Zdeněk Hanzlík

Fotbalový krajský pohár Eurofin otevřel vyřazovací boje prvním kolem.

Č. Meziříčí – Kostelec 1:2
Fakta – branky: 38. Tomášek – 52. Šrámek L., Kozel T. ŽK: 2:4. Diváků: 100. Poločas: 1:0. Sestava Č. Meziříčí: Baše (70. Frynta) – Havel R., Slezák Mar., Slezák Mir., Jančura – Tomášek, Hovorka, Kubíček, Kupka (84. Minařík) – Slánský, Havel L. Sestava Kostelce n. O.: Matoušek – Svatoš, Řehák, Klapal, Šrámek L. (80. Forejtek) – Šrámek J. (70. Krejčí), Kvasnička, Kozel, Mlynář – Švandrlík, Pinkas (90. Vilímek).

Aleš Louda, trenér Č. Meziříčí: „Zápas jsme hráli v kombinované sestavě, někteří hráči nastoupili se sebezapřením kvůli zranění. Chci hráčům poděkovat za nasazení a za předvedenou hru. Přejeme soupeři další povedená utkání v poháru.“

Jan Plašil, trenér Kostelce: „Myslím, že jsme byli po celé utkání lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězili.“

Opočno – Přepychy 0:1
Fakta – branky: Rejzek Tomáš. Rozhodčí: Průša. ŽK: 0:1. Diváků: 200. Poločas: 0:0. Sestava Opočna: Klofanda – Jelen Vl., Petr (58. Tláskal), Školník, Černík – Fryml, Jelen L., Musil, Škrabal (79. Lukášek) – Nožka (45. Franc), Přibyl O. Sestava Přepych: Krunčík – Truhlář, Žid, Čtvrtečka, Gois L. – Rejchrt, Katona (35. Chválek R.), Rejzek, Šmída (80. Sedlák) – Chválek J., Prát D. (65. Vostoupal, 90. Kašpar).

Bohuslav Jakoubek, trenér Opočna: „Odehráli jsme vyrovnané utkání, bohužel po jedné naší chybě jsme dostali rozhodující branku.“

Miroslav Pavel, trenér Přepych: „Hrálo se typicky pohárové utkání s příznakem derby. Domácí nažhavení vítězstvím nad Týništěm (2:1) si vytvořili od začátku územní převahu, ale do vážnějších šancí se nedostali. My jsme hrozili jen z rychlých brejků. Ve druhé půli jsme byli první čtvrthodinu lepší, ale škoda dvou nepřesných finálních přihrávek J. Chválka, které nenašly Rejzka, jenž by šel dvakrát sám na bránu. Potom získávali převahu opět domácí, vytvořili si dvě vyložené šance, které naštěstí neproměnili a my šli v 84. min z rychlého protiútoku Rejzkem do vedení. V závěru se domácí nadechli ke konečnému tlaku, avšak v nastaveném čase nastřelili pouze tyč. Pro domácí je prohra velmi krutá a pro diváky škoda, že utkání neskončilo nerozhodně, protože přišli o pokutové kopy.“

Vamberk – Černíkovice 3:1
Fakta – branky: Bolehovský 2, Vašků – Pohl. Rozhodčí: Bednář ml., Bednář st., Kos. ŽK: 1:1. Diváků: 80. Poločas: 1:1. Sestava Vamberka: Pavelka – Svoboda, Baculák, Flekr, Malý – Hamerský, Souček (50. Sedláček), Vašků, Šponar P. – Bolehovský, Havel (60. Mudruňka). Sestava Černíkovic: Holoubek D. – Bárta, Novák, Holoubek J., Stodůlka – Hanuš J. (80. Flégl), Pohl, Vik, Hrábek – Hanuš D., Holoubek P. (75. Víteček).

Jan Čermák, trenér Vamberka: „Hrálo se vyrovnané utkání s omlazenými týmy na obou stranách. Hosté šli do vedení krásnou střelou Pohla, my jsme účinnou hrou zápas otočili. Vím, že máme mezery v herních činnostech, ale doufám, že se budeme v dalších zápasech zlepšovat. Vidím světýlko na konci tunelu. S výkonem jsem byl vcelku spokojen.“

Deštné – Ohnišov 2:1
Fakta – branky: Kaplan , Prouza Petr – Dobýval. Rozhodčí: Hofman. ŽK: 0:0. Diváků: 100. Poločas: 2:0. Sestava Deštného: Vích – Javůrek (46. Netík), Kánský, Krejčík, Rudolf – Včelák, Prouza Petr, Kaplan, Zatloukal L. – Kouba, Zatloukal M. Sestava Ohnišov: Rydlo (46. Pecka) – Fetter, Najman, Králíček, Martínek – Hofman (75. Ryšavý), David, Macháček, Zrzavý – Eimer, Dobýval.

Jaroslav Macháček, asistent trenéra Ohnišova: „V prvním poločase nás domácí jednoznačně přehráli, naopak po změně stran jsme byli lepší my, avšak nedali jsme tři vyložené šance.“

Albrechtice – Třebechovice 4:1
Fakta – branky: Malijovský 2, Čepelka, Kotyza. ŽK: 0:2. ČK: 0:1. Diváků: 200. Poločas: 1:1. Sestava Albrechtic: Králík – David, Strnad, Zeman, Kotyza – Čepelka (75. Kuzma), Jaroš, Nývlt, Duha (87. Krejčí) – Malijovský, Horák.

Jiří Kotyza, trenér Albrechtic: „V prvním poločase se nám nedařila souhra, ale naštěstí nás podržel náš brankář. Ve druhé půli jsme začali hrát kombinačně, soupeře přehráli a zaslouženě zvítězili.“

Borohrádek – Týniště 4:3
Hosté (bez Winklera a Grima) začali bez respektu, už ve 2. min z pravé strany centroval Rörich a jeden z obránců se štěstím v poslední chvíli nebezpečí odvrátil. V 8. min to zkoušel z trestného kopu kapitán Černý, J. Nývlt se však překvapit nenechal. Ve 12. min domácí předvedli ukázkovou kombinační akci, na jejímž konci T. Sazima krásně trefil šibenici - 1:0. O pouhé dvě minuty později Sršeň rozehrál 'standardku' a Pavlas hlavou vyrovnal. Ve 22. min. po ukázkové spolupráci R. Sazima vybídl ke skórování P. Matějuse, který zavěsil do prázdné branky - 2:1. Hned vzápětí znovu Pavlas dělovkou z trestného kopu srovnal na 2:2. Poté Tomášek ve snaze odvrátit míč na roh hlavou nešťastně rozvlnil vlastní síť - 3:2. V 58. min zatřásl P. Matějus břevnem, o dvě minuty později T. Sazima v situaci zavánějící ofsajdem proměnil své sólo a zvýšil na 4:2. V 69. min. P. Matějus orazítkoval tyč. Svěřenci Radka Hrubého a Vladimíra Pacholíka se však nevzdávali, po přihrávce Pavlase snížil Lemfeld na rozdíl jediného gólu. Na nečekaném výsledku nic nezměnil v 83. min ani Černý, jehož trestný kop brankář Borohrádku vyškrábl na roh.

Fakta – branky: 12., 60. T. Sazima, 22. P. Matějus, 28. vlastní - 14. ,22. Pavlas, 71. Lemfeld. Rozhodčí: Urbánek (Rychnov n. K.), ŽK: 2:3. Diváků: 120. Poločas 3:2. Sestava Borohrádku: J. Nývlt - Merkl (46. Liška), Pírko, Čermák, Z. Nývlt - J. Matějus, Moravec, T. Sazima (78. Staněk), Vojnar - R. Sazima (85. Zaujec), P. Matějus. Sestava Týniště: Marčišin - Tomášek, Plašil, Hrubý, Lochman - Enoch (62. Klamík), Pavlas, Černý, Sršeň - Lemfeld, Rörich (75. Vavrečka).

Josef Sazima, trenér Borohrádku: „Zápas byl poměrně vyrovnaný, až na dva hráče jsme byli kompletní. Hosté přijeli hrát otevřený fotbal a to nám vyhovuje. Myslím, že příznivci byli svědky oboustranně pěkné podívané.“

Vladimír Pacholík, trenér SK Týniště: „Dnes jsme sehráli špatné utkání, nejsme v ideálním rozpoložení. Inkasovali jsme tři laciné góly, potom jsme se to snažili dotáhnout a otevírali jsme tím soupeři prostor. Domácí zvítězili zaslouženě.“

Nové Město n. M. – Dobruška 4:3
Fakta – branky: Mikušík 2, Čada. Rozhodčí: Samko. Diváků: 200. Sestava Dobrušky: Malý – Horák, Krahulec, Zilvar T. (70. Hašek), Jarkovský – Čada, Mikušík, Zrzavý (75. Hlavsa), Dostál – Hájek, Doubek.

Miroslav Sixta, předseda oddílu: „Podali jsme nepřesvědčivý výkon a čtyři branky v naší síti jsou před startem krajského přeboru alarmující.“