Okresní derby rozhodl jediný gól Ohnišova. Častolovický Marek vstřelil bleskový gól už ve třetí vteřině zápasu v Dohalicích!

Pořadí v čele si vyměnila Dobruška s Černíkovicemi. Nováček nezaváhal v Babí, naopak Černíkovice vyšly poprvé střelecky i bodově zcela naprázdno.V derby je o body připravil živou vodu pokropený Ohnišov.

Ohnišov – Černíkovice 1:0

Ohnišov se po katastrofálním startu do sezony (dvě vysoké prohry – Stárkov 1:4 a v Opočně 0:4) herně zvedl a sesadil Černíkovice z vedoucí příčky. “Jako trenér jsem na kopci v Ohnišově snad ještě neuhrál ani bod. Také nyní jsem měl zlé tušení…,“ zamyslel se černíkovický kouč Jiří Holoubek. „Domácí jsme ale hned v úvodu mohli dokonale zaskočit. Ve 2. min. Kameník hlavičkoval a domácí obránce vykopl míč z brankové čáry.“ S výkonem svých svěřenců Holoubek spokojen nebyl. „Namísto hry po zemi jsme nakopávali dlouhé míče vzduchem, což není náš styl. Taky nám nic nepřinesl. Prezentovali jsme se nejhorším výkonem podzimu, který podtrhla kardinální chyba v obraně. Jirkovi Holoubkovi se nepovedla přihrávka na Kameníka a soupeř zaváhání potrestal. Musíme na nepovedený zápas co nejrychleji zapomenout,“ uzavřel Holoubek. „Už do přestávky jsme si vytvořili tři vyložené šance. Nastřelili jsme břevno a sudí nám neuznal regulerní gól. Mával se ofsajd, ale jednoznačně mrtvý,“ hovořil o zaslouženém vítězství Holoubkův protějšek Bohuslav Jakoubek. „Utkání mělo solidní úroveň. Obě mužstva by měla hrát na špici.“
Branka: 70. Kárník. Poločas: 0:0. Start ZD Ohnišov: Votruba – Šedivý - Hronovský, Effenberk, Moravec – Petera (70. Ducháč), Zrzavý, Týfa (88. Štěpán), Fiedler – Kárník (75. Pecha), Kašpar. Sokol Černíkovice: M. Vik – Kameník - Polívka, J. Holoubek, Kotek – Bárta (46. Hovorka), Černý (75. Klapal), Pohl, Jůdl (46. Ehl) – T. Vik, Čepelka.

Babí - Dobruška 0:3

Dobrušští fotbalisté se v úvodu nechali zaskočit. Domácí hned v úvodní minutě orazítkovali břevno. „Začátek byl z naší strany špatný. Zbytečně jsme ztráceli spoustu míčů,“ kritizoval svoje svěřence za vstup do střetnutí dobrušský kouč Milan Mikušík (na snímku). „Jenže pak se nám povedli dvě akce, které jsme dokázali pohotově zakončit. Nejprve Chválek ideálně přihrál Haškovi, který nás chytrou tečí poslal do do vedení. Za deset minut vymyslel nádherný pas Zrzavý a Hašek skóroval křížnou střelou na vzdálenější tyč.“ Gólový účet zápasu uzavřela Doubkova dorážka poté, co se po Zrzavého uvolnění ocitl sám před brankářem opět Hašek. Za rozhodnutého stavu domácí nastřelili dvě tyče – nejprve tu za Šrámkem a pak vlastní branky. „To už jsme dohrávali v deseti, protože po dvou přísně potrestaných útočných faulech uviděl červenou kartu Lukáš Danč, který byl na hřišti pouhou čtvrthodinu,“ uzavřel ohlédnutí za čtvrtým vítězným utkáním nováčka z Dobrušky jeho trenér.
Branky: 11. a 22. Hašek, 50. Doubek. ČK: 0:1 (72. L. Danč). Diváků: 90. Poločas: 0:2. TJ Dobruška: Šrámek – Horák (52. Zounar) – Jarkovský, T. Zilvar, A. Zilvar – Doubek, Zrzavý, Hubáček, M. Dostál – Hašek (57. L. Danč), R. Chválek (74. Jirásek).

Stárkov - Opočno 3:1

Opočenští sehráli další zápas, v němž rozhodně nebyli horším týmem. Jenže promarnili i nejvyloženější šance. Skórovali pouze z penalty. Domácí Stárkov měl raketový start. Ve 20. vteřině utekl po pravé straně Winter, odcentroval od rohového praporku a L. Lád otevřel skóre zápasu – 1:0. Pak převzali taktovku hosté. Ostřelovali domácí branku, ale vyrovnání se nedočkali. Čisté konto Stárkova držel vysoký gólman Kučera. V 8. min. zneškodnil Škrabalovu střelu, v 15. min. Škrabalovu hlavičku po centru Baláčka, a ve 26. min. si nadvakrát poradil i s nebezpečnou střelou Černíka. Po půlhodině hry přišel ojedinělý útok domácích, při němž obrana Opočna neuhlídala Bártu a Vencl jeho centr přetavil ve druhý gól nováčka - 2:0. Ve 39. min. Kučera nevolil skórovat Krištofovi. Minutu před přestávkou běžel sám na domácího gólmana L. Jelen. Kučera vyběhl před trestné území a rukou zabránil ve skórování. K úžasu všech přítomných uviděl jen žlutou kartu. V 78. min. Černík svedl hlavičkový souboj s domácím Venclem. Domácí hráč si po dopadu na trávník vyrazil dech a pomohl mu až kapitán Opočna Krištof. K údivu opočenských hráčů sudí nařídil penaltu, kterou proměnil Schreiber – 3:0. Hosté se čestného úspěchu dočkali až v předposlední minutě. Nikoliv ze hry, ale z pokutového kopu. Sražení pronikajícího Sapižáka potrestal Jelen - 3:1.
Branky: 1. L. Lád, 30. Vencl, 78. Schreiber z pen. – 89. L. Jelen z pen. Rozhodčí: Luňák. ŽK: 3:1. Diváků: 170. Poločas: 2:0. TJ Spartak Opočno: Krulich – Polák – Černík, Tláskal (57. Bielik), V. Jelen – Lukášek (65. J. Musil), Baláček, Krištof, Škrabal (46. Franc) – Sapižák, L. Jelen.

N. Město - Vamberk 1:1

„Nebylo příliš pohledné utkání – spíše boj s minimem šancí před oběma brankami,“ vrátil se k utkání Vladimír Mráz, trenér vamberského Baníku. Domácí šli do vedení ve 20. min. po zaváhání našeho obránce. Využil jej Valášek, uvolnil Macháčka, který prostřelil brankáře Flekra. „Naštěstí jsme za deset minut dokázali vyrovnat. Novoměstští stopeři si dávali přednost, čehož využil Horák a lobem přehodil gólmana,“ popsal situaci, která Vamberku přinesla bod, Mráz. „Nakonec jsme si mohli odvézt všechny, protože v poslední minutě běžel sám na brankáře Jindra, ale netrefil branku.“
Branky: 20. Macháček – 30. Horák. Poločas: 1:1. Baník Vamberk: J. Flekr – Dostál – Horák, Kubias, Mudruňka – D. Hamerský (60. Páral), L. Flekr, Kotyza, Souček – Potužník (85. Baculák), Jindra .

Dohalice - Častolovice 2:2

Častolovice se ujali vedení už ve 3. vteřině. Hrající kouč Miloš Marek (na snímku) si nechal míč při zahajovací rozehrávce lehce posunout a z půlky hřiště přeloboval šokovaného brankáře! „V dalším průběhu jsme celkem v pohodě drželi nejtěsnější vedení a hru měli pod kontrolou,“ konstatoval Marek, jemuž ale hlavní rozhodčí dvacet minut před koncem ukázal druhou žlutou kartu za jeho kritiku. „K výkonu sudího se nemá cenu vyjadřovat, přitom úvodní půli odpískal vcelku dobře,“ odmítl komentovat výroky muže v černém Marek. Pár minut po vyloučení domácí vyrovnali z pokutového kopu a pak vývoj zápasu dokonce otočili ve svůj prospěch. Bod častolovickému týmu zabezpečila přesná trefa Přikryla čtyři minuty před závěrečným hvizdem. „Navzdory absencím Pavla Mráze a Izáka jsme odehráli dobrý zápas,“ uzavřel kouč Častolovic.
Branky: 75. L. Miškář z pen., 80. Košťál – 1. Marek, 86. Přikryl. ČK: 0:1 (70. Marek). Poločas: 0:1. AFK Častolovice: Jedlička - Slanina, Přikryl, Suchý, Slavík – Lux, Petr Mráz, Plocek, Beneš (60. Šimerda) - Marek, Kalousek (80. Dostál).

Loko HK – Č. Meziříčí 1:2

„Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem a ne se nervovat až do konce. Na gólové šance jsme vyhráli asi 9:2,“ tvrdil českomeziříčský lodivod Jan Jánský, jehož svěřenci vstoupili do letošní sezony o poznání úspěšněji oproti předchozím létům. V tabulce jsou třetí. „Hráče musím pochválit za nasazení, protože odjezdili celý zápas skutečně nadoraz. Ale - v první půli jsme běželi třikrát sami na branku a po přestávce dokonce čtyřikrát! Nejvíc tutovek zahodili Miroslav Slezák a Hrubý.“ Do vedení hosty poslal přesnou střelou ze dvaceti metrů Kyška. Domácí do druhé půle přeskupili sestavu a podařilo se jim vyrovnat. Janskému se povedlo střídání, protože zápas rozhodl pět minut před koncem Hrubý, který přišel na hřiště až v průběhu druhého poločasu.
Branky: 66. Kovář – 40. Kyška, 85. Hrubý. Poločas: 0:1. FC České Meziříčí: Frynta – Kozák - J. Kubíček, J. Tomášek, Ma. Slezák (55. Hrubý) – P. Tomášek, Hovorka (83. Kašpar), Kyška, Kupka – Krajňák, Mi. Slezák (70. Tetřev).

Start Ohnišov se po dvou vysokých porážkách na začátku sezony obdivuhodně zvedl. O víkendu sesadil z vedoucí příčky Černíkovice, jimž v okresním derby připravil první bodovou ztrátu.
Z nadějného vstupu do sezony se těší v Českém Meziříčí. Jeho hráči sice v koncovce přiváděli svého kouče téměř k zoufalství, ale nakonec si z hřiště hradecké Lokomotivy odvezli všechny body a jsou třetí.
Ještě lépe odstartoval nováček z Dobrušky s téměř neprostupnou obranou (jediný inkasovaný gól). O víkendu vyhrál v Babí a bez ztráty je v čele.
Vamberk si přivezl bod z Nového Města a drží se na čtvrté pozici.
Miloš Marek, hrající trenér Častolovic vstřelil gól ve 3. vteřině zápasu, ale po červené kartě nedohrál. Jeho spoluhráči v Dohalicích zachránili bod pět minut před koncem.
Spartak Opočno se trápí v koncovce. Ve Stárkově se na jeho střelce vytáhl dlouhý brankář Kučera. Inkasoval až v závěru z penalty.