Divácky slušně sledované barážové zápasy skončily ve středu v podvečer remízou domácího Kostelce nad Orlicí se soupeřem z Opočna. Hostitelé potřebovali v odvetě zvítězit rozdílem minimálně dvou branek, jelikož prohráli první zápas 0:2.

Kostelec – Opočno 1:1

Utkání začalo dost zostra, nejdříve dostal ve druhé minutě žlutou kartu hráč hostí a vzápětí padly ještě další dvě karty stejné barvy. Opočenští se na chvilku nastěhovali před branku Jana Duška a ukazovali, že nepřijeli jen bránit. Až do dvacáté osmé minuty se divák nemusel příliš vzrušovat, protože si soupeři vyjasňovali svoje pozice okolo středového kruhu. Zničehonic však hlediště zahučelo, po pěkné ráně z „voleje“ totiž opočenský projektil olízl břevno brankové konstrukce. V rozmezí 30. až 39. minuty převzali iniciativu Kostelečtí a došlo to až tak daleko, že brankář Krulich musel ve 37. min. šťastně vykopávat z brankové čáry. Psychický úder však zasadili Dobrušští, kteří po centru Černíka z levé strany dokázali jít do jednogólového vedení. Před gólmanem Duškem se na penaltě zcela sám ocitl Lukáš Jelen a ranou z „první“ nedal brankáři domácích sebemenší šanci 0:1.

Do druhé půle museli hostitelé hodně zabrat, potřebovali zamířit do černého ještě třikrát. Jejich snaha se neminula účinkem, již v 50. min Lukáš Šrámek udeřil z bezprostřední blízkosti a z malého vápna bezpečně překonal gólmana Krulicha 1:1. Na dva útočníky domácích zbyl jen jeden obránce a ten obsadil toho nesprávného. Za dvě minuty mohli být hosté zase ve vedení, ale jejich útočník po centru nezvládl hlavičkové zakončení z prostoru penalty, přestože byl úplně osamocen. V 54. min si vzali slovo hráči Kostelce, jejich forvard se ocitl sám na velkém vápně, avšak trefil přímo náruč ochránce opočenské svatyně. Následovala další složitá situace, zvláště však pro hlavního rozhodčího, který na hranici šestnáctky neodpískal zcela evidentní faul, po kterém musel být domácí útočník dokonce ošetřován. Jediným výsledkem pro Kostelec byla žlutá karta za komentář k tomuto faulu. V posledních dvaceti minutách hosté převzali iniciativu a hostitelé se zmohli v závěru už jen na pár náznaků nebezpečných situací.

Jan Plašil, trenér Kostelce: „Ve svižném utkání jsme byli o něco lepší než soupeř, leč ve 44. minutě po hrubé chybě obrany jsme inkasovali gól do šatny. Ve druhé půli jsme přidali a v padesáté minutě Lukáš Šrámek dokázal srovnat. Nepodařilo se nám však vstřelit vedoucí branku, která by asi zvýraznila naši převahu a dovolila by nám vstřelit nutný třetí úspěch. Za stavu 3:1 pro nás by se šlo na penalty a tam už je to loterie.“

Bohuslav Jakoubek, trenér Opočna: „Pro nás to byl těžký zápas z hlediska nalezení optimální sestavy, neboť jsme měli dva hráče vykartované a dalšího ze základní jedenáctky Přibyla na marodce. Naše taktika byla jednoznačná – neprohrát. To se nám vcelku dařilo, soupeř na nás nevyvinul žádný extrémní tlak a nakonec jsme ještě přidali kýžený gól, který byl téměř jistotou postupu vzhledem k vývoji utkání. Ve druhém poločase jsme se snažili ustát očekávaný tlak domácích, který vyvrcholil rychlou brankou v naší síti. Ale to bylo naštěstí z jejich strany vše. Hra se vyrovnala a my si důležitou remízu pohlídali.“

Fakta – branky: 50. Lukáš Šrámek – 44. Lukáš Jelen. Rozhodčí: Vancl, Kalaš, Janeček. ŽK: 4:2. ČK: 0:0. Diváků: 200. Poločas: 0:1.

Sestava Kostelce: Dušek – Mitana, Olšavský, Klapal, Jiroušek – Lukáš Šrámek, Řehák, Pinkas, Jakub Šrámek – Švandrlík, Mlynář.

Sestava Opočna: Krulich – Petr, Vladimír Jelen, Tláskal, Černík – Škrabal (48. Moravec), Polák, Musil, Krištof – Fryml (78. Lukášek), Lukáš Jelen (90. Franc).

O konečném složení účastníků krajských soutěží mužů Královéhradeckého kraje rozhodne na svém zasedání 28. 6. výkonný výbor KFS.