Zaskvěla se zejména vedoucí Olympia, která jaroměřského nováčka deklasovala sedmi góly.

O poznání těžší zápasy absolvovaly Nová Paka (v Přepychách 2:0 po gólech v 70. a 93. min.) a hlavně Trutnov, kterému povinný tříbodový zisk na hřišti posledního Náchoda B zajistil svým letošním premiérovým gólem záložník Michal Přívratský po hodině hry.

Nejvážnější adepti postupu jsou na jaře jedinými celky, které ještě neztratily ani bod, Trutnov navíc neinkasoval.

Na opačném pólu figurují Přepychy, Náchod B a Doudleby, jejichž fotbalisté zatím nezískali ani bod. Navíc Doudleby ještě na jaře nedaly gól, čekají na něj plných 358 minut. Naposledy se totiž trefil Schod ve 2. minutě předehrávaného 16. kola v závěru podzimu na Olympii, poslední výhru Doudlebští slavili 25. října 2008, kdy doma porazili Přepychy. Nedělní čtyřgólová prohra se zachraňující se Policí, pro kterou to byla jarní premiéra, je stahuje na okraj sestupové tůně, kde je čekají silné a mnohdy nevyzpytatelné víry.

Není divu, že trenér Jan Chasák má ve tváři hluboké vrásky. „Nevěříme si, vypracované šance – a to ani ty nejvyloženější – neproměňujeme. Někteří hráči výkonnostně na krajský přebor nestačí. Dostali jsme se pod obrovský tlak, jsme v nepříjemné pozici, která hrozí sestupem. Musíme si pomoci sami, odrazit se ode dna. Věřím, že nám k tomu pomůže jeden herně i výsledkově zvládnutý zápas. Zbraně rozhodně neskládáme!“

Opět registrujeme hattrick, ten s letošním pořadovým číslem 11 (na jaře třetí) má na svědomí novohradecký útočník Pavel Vopálka, který třemi góly „popravil“ Lhotu pod Libčany, a přetavil tak pozici nejlepšího střelce týmu v zimní v přípravě (pět gólů) v první mistrovské trefy letošní sezony.