OBRAZEM: Kapitán Častolovic Přikryl zničil Dohalice hattrickem

Rychnovsko - Událostí kola bylo otevření zrekonstruovaného trávníku v Černíkovicích. Nový pažit v okresním derby proti domácím pokřtili hráči Ohnišova.

21.4.2009

Okresní derby krajské I. B třídy Černíkovice - Ohnišov vyhrál domácí tým 1:0.Foto: Vojtěch Podstavek

Černíkovice – Ohnišov 1:0

Premiérové utkání na zrekonstruovaném přírodním trávníku bylo dramatické až do závěrečného hvizdu hlavního arbitra. Začátek okresního derby patřil domácím, kteří neproměnili dvě velmi slibné šance Černým a Vikem. Hosté hrozili z rychlých brejků a tak se přítomní fanoušci bavili. Také druhý poločas začaly lépe Černíkovice. V 50. min. zahrávali rohový kop, na který nejlépe vyskočil J. Holoubek, a nedal Čejchanovi šanci – 1:0. Po brance se domácí stáhli do obrany a podnikali rychlé brejky. A hosté dokazovali, že jejich umístění na špici tabulky není náhodné, jenže v koncovce neuspěli, když domácí tým často podržel pozorný brankář D. Holoubek. V 75 min. domácí přešli do rychlého brejku Holoubkem, který chtěl obejít i hostujícího brankáře, ale byl faulován. Rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu, ale exekutor Trejtnar trefil jen spodní okraj břevna, od něhož se míč odrazil od země. Řada diváků ho viděla za brankovou čarou, ale sudí nechal pokračovat ve hře, a následná dorážka směřovala vedle branky. V závěru si Ohnišov vytvořil tlak, ale domácí obrana ho přestála.

Branka: 50. J. Holoubek. Sokol Černíkovice: D. Holoubek – Bárta, J. Holoubek, Kotek , J. Hanuš – D. Hanuš, M. Černý, T. Polívka (80. Klapal), L. Trejtnar – B. Nosek (85. Kalous), T. Vik (35. T. Handa). Start Ohnišov: Čejchan – Čtvrtečka, Týfa, Hofman, Hronovský – Balek, Macháček, Fidler, Vít – Martínek, Kárník.

Albrechtice – Babí 3:0

Albrechtičtí proti soupeři z Náchodska v relativním poklidu dokráčeli k vítězství.

Vladimír Pacholík, trenér SK Albrechtice: „Utkání se nám povedlo. V prvním poločase jsme dokázali dobře zdvojovat dva rychlé útočníky soupeře a do větších šancí jsme je nepustili. Skóre jsme otevřeli po rohu. Na 2:0 zvýšil Čepelka po samostatném úniku na branku a po kličce gólmanovi. Také druhou půli jsme odehráli na polovině Babí. Hořínek uzavřel účet po ideální přihrávce Čepelky. V závěru jsme ještě zahodili penaltu. Hořínek ji kopl vedle.“

Branky: 27. a 39. Čepelka, 66. Hořínek. SK Albrechtice: Janda – O. Velíšek (74. Barták), P. Zeman, Pírko, L. Velíšek – Čepelka, Jaroš, Sršeň, Nývlt (78. Kuzma) – Hořínek, Strnad (80. J. Zeman).

Dohalice – Častolovice 2:4

Utkání nabídlo půltucet gólů. Střelecky se blýskl častolovický kapitán Miroslav Přikryl, který oslavil hattrick. Dva góly vstřelil z pokutových kopů (první po faulu na Kalouska, druhý za ruku). Z další penalty v zápase snížili domácí na 2:3. Poslední slovo v dramatickém utkání však měl úspěšný exekutor Častolovic.

Miloš Zeman, hrající předseda AFK Častolovice: „Zdálo se, že zápas máme pod kontrolou. Vždyť jsme vedli už 3:0. Jenže domácí snížili z penalty a během další minuty to bylo už jenom 2:3. Pojistka našeho vítězství padla opět ze značky pokutového kopu poté, co rukou ve vápně zahrál dohalický stoper.“

Branky: Jaroš z pen., Krátký – M. Přikryl 3 (dvě z pen.), Brzokoupil. AFK Častolovice: Papay – Zeman – Slanina, Plašil, D. Marek – Petr Mráz, Pavel Mráz, Suchý, Kalousek (70. Pinkas) – M. Přikryl, Brzokoupil (85. T. Přikryl).

Vamberk – Hronov 2:1

Domácí si v nepříliš pohledném utkání s předposledním celkem připsali tři body.

Jan Čermák, trenér Baníku Vamberk: „Vydřené vítězství s týmem, který se sice nachází u dna tabulky, ale na jaře se prezentuje velmi dobrými výkony. Doufám , že nám povinný zisk tří bodů přinese více klidu v přípravě na další náročné zápasy.“

Branky: 20. Havel, 70. Hamerský – Klabník. Baník Vamberk: J. Flekr – Dostál – Mudruňka, Kubias (60. Svoboda) – Kmec, Sedláček, Souček (70. Přikryl), L. Flekr, Havel – M. Potužník (80. Vašků), Hamerský.

Malšovice – České Meziříčí 4:1

Všechny góly padly v prostřední půlhodině utkání. Ve 27. min. po rohu domácí vymetli šibenici – 1:0. Ve 34. min. Hovorka zahrál ve vápně rukou a domácí zvýšili z penalty – 2:0. O chvíli později běžel V. Slánský dvakrát sám na brankáře, ale nejprve přestřelil, pak ho vychytal gólman. Tři minuty před přestávkou snížil J. Tomášek po centru hlavou – 2:1. Tři minuty po změně stran poslali domácí míč rychle z autového vhazování do vápna a bylo to 3:1. Gólový účet uzavřela standardka Malšovic a přesná hlavička. V 65. min. hostující J. Tomášek zahodil penaltu po faulu na V. Slánského. Českému Meziříčí se ve druhé půli zranili dva hráči (Havel – lýtko a Kyška – křížový vaz).

Milan Hašek, trenér FC České Meziříčí: „Doplatili jsme na nedůrazné bránění při standardkách. Do poločasu jsme byli aktivnějším týmem, ale inkasovali jsme. Domácí si vítězství zasloužili, ale výše porážky je z našeho pohledu velmi krutá. Mrzí zranění, uvidíme jak dlouho nám oba hráči budou chybět.“

Branky: 27. Malina, 34. Pilc z pen., 48. Franc, 55. Duha – 42. J. Tomášek. FC České Meziříčí: Frynta – Šichan – Martin Slezák, Jan Tomášek, Tetřev – Kupka, Kyška (74. Čáp), Hovorka, P. Tomášek – Havel (53. Minařík, V. Slánský.

Další výsledky: Teplice nad Metují – Předměřice 0:3, Loko Hradec Králové – Třebechovice 2:1.

Autor: Miroslav Sixta