Za účasti osmi fotbalových týmů z našeho regionu odstartovala úvodním kolem krajská I. B třída – skupina B.

První kolo nabídlo dvě okresní derby, v nichž uspěly domácí týmy. Deštné si poradilo s rezervou Dobrušky, která doplatila v prvním poločase na hrubé chyby v defenzívě. V domácím dresu se blýskl hattrickem útočník Milan Kouba. Doudleby rozhodly o výhře nad Opočnem až gólem těsně před koncem utkání.

Úspěšně vstoupili do podzimních bojů fotbalisté Častolovic, kteří vyhráli v Předměřicích. Naopak trio České Meziříčí, Borohrádek a Černíkovice vyšlo na hřištích soupeřů bodově naprázdno. Navíc Borohrádek a Černíkovice přišly rovněž o vyloučené hráče.

Deštné – Dobruška B 4:1

Fakta – branky: Kouba 3, L. Zatloukal – Hubáček. Rozhodčí: Říha. Diváci: 60. Poločas: 4:0.
Deštné: Vých – Rudolf, Kánský, Prouza, Netík (65. Fidler) – M. Zatloukal, Včelák, Kaplan, L. Zatloukal – Kouba (70. Hofman), Umlauf (50. Novák).
Dobruška B: Jirák – O. Slánský, Čančara, Gábrle (75. Veverka), Hradecký – M. Eimann, Štětina, Hubáček, Hrnčíř – Michl, Svatoň.

Pavel Krupka, trenér TJ Sokol Deštné v Orlických horách: „V prvním mistrovském utkání, zvláště v prvním poločase, jsme předvedli dobrý výkon a zaslouženě zvítězili. Jen mě mrzí, že jsme po změně stran trochu slevili z výkonu."

Milan Jirásek, trenér TJ Dobruška B: „Zaplatili jsme  nováčkovskou daň. Zřejmě to nebylo poprvé ani naposled.  Úvodní dva góly jsme svými hrubými chybami domácím doslova darovali. Soupeř byl lepší a vyhrál zcela zaslouženě."

Doudleby – Opočno 3:2

Fakta – branky: 2. a 88. Kotyza, 31. Kráčmer – 60. Škrabal, 62. Školník. Rozhodčí: Zloch.  Poločas: 2:0.
Doudleby n. O.: Beránek – Mareš (46. Lyer), Seibert, Matěj Mazura (44. Krejčí), Chudý – Marek Mazura, Kotyza, Vidlička (88. Hudousek), Kopsa – Langr (63. Tomáš Mazura), Kráčmer.
Opočno: P. Franc – Lukášek, Petr, Tláskal, Školník – Škrabal, P. Musil, V. Franc, T. Přibyl – L. Jelen, O. Přibyl.

Stanislav Procházka, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „V prvním poločase jsme byli lepší, což jsme vyjádřili i gólově. Po přestávce jsme museli vystřídat zraněné hráče, čehož hosté využili k vyrovnání. Ke konci utkání jsme zvýšili úsilí a nejlepší hráč Kotyza v 88. minutě rozhodl o našem vítězství. V samotném závěru ještě Kráčmer zahodil dvě šance. Naše vítězství je zasloužené."

Martin Šnajdr, trenér TJ Spartak Opočno: „Hned v první minutě jsme měli vyloženou šanci, ale Školník trefil pouze brankáře. Za minutu jsme z první střely domácích inkasovali a čtvrt hodiny nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Opticky jsme měli převahu, ale pouze po vápno, chyběla nám finální přihrávka. Doudleby zlobily z rychlých protiútoků a jeden z nich v 32. min. proměnily v druhý gól a po zásluze po prvním poločasu vedly. Druhý poločas jsme začali o mnoho lépe než ten první, dostávali jsme se do šancí a během dvou minut jsme vyrovnali. Místo abychom domácí dorazili, tak jsme čtvrt hodiny před koncem začali ztrácet míče a sami se dostali pod tlak. Domácí rozhodli o svém vítězství v 88. minutě po standardní situaci. Zápasu by asi slušela remíza, ale Doudleby byly efektivnější v koncovce, daly tři góly a proto vyhrály. Kromě začátku a konce zápasu můžu být spokojený s předvedenou hrou, za což kluky chválím. Negativem byly neproměněné šance a katastrofální zahrávání standardních situací."

Předměřice – Častolovice 0:2

Fakta – branky: M. Brandejs, Kuhn. Rozhodčí: Tobiáš. ŽK: 3:2. Poločas: 0:1.
Častolovice: Jedlička – Lorenc – Koblása (88. P. Beneš), Kuhn, Marek – Cvejn, T. Přikryl, Pavel Mráz, M. Brandejs (85. J. Brandejs) – Sehnal, Kalousek (80. M. Přikryl).

Jan Plašil, trenér AFK Častolovice: „První utkání na hřišti soupeře jsme zvládli dobře. Od začátku jsme kontrolovali vývoj zápasu. V prvním poločase jsme byli herně lepší a korunovali dobrý výkon vedoucím gólem. Druhý poločas z naší strany už nebyl tak přesvědčivý, ale přidali jsme druhý gól a zaslouženě zvítězili."

Loko Hradec – Borohrádek 3:1

Fakta – branky:  Ziegler z pen, Schejbal, Javůrek – Vojnar. ČK: 0:1 (80. T. Sazima). Poločas: 1:1.
Borohrádek: J. Nývlt – Moravec, Liška, Caletka, A. Čermák – J. Matějus, P. Matějus, T. Sazima, Zaujec – Vojnar (46. R. Sazima), Nyč (75. Brendl).

Antonín Čermák, vedoucí mužstva TJ Lokomotiva Borohrádek: „V průběhu prvního poločasu jsme domácí přehrávali a vytvářeli si i šance. Naše záloha lépe kombinovala a po pěkné akci jsme se ujali vedení. Domácí vyrovnali z přísně nařízené penalty těsně před přestávkou. Druhou část zápasu zahájili domácí náporem a vstřelili druhý gól. V 70. minutě byli dva naši hráči ve vápně faulování, ale rozhodčí oba zákroky nechal bez potrestání. V 80. minutě sudí vyloučil po druhé žluté kartě našeho kapitána Tomáše Sazimu. I v deseti jsem domácí zatlačili před jejich šestnáctku, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. Naopak v samotném závěru jsme po brejku inkasovali potřetí. Myslím si, že by zápasu lépe slušela remíza."

Provodov – Černíkovice 6:1

Fakta – branky: Eimer 2, Pařízek, Vacek, Beneš, Pfeifer – Hrouda. ČK: 0:1 (90. Holoubek). Poločas: 2:0.
Černíkovice: Holoubek – Víteček, Nosek, Hrouda (88. Dulínek), Podstávek (35. Bárta) – Stodůlka (75. Kalous), Mňuk, Stieber, J. Hanuš – D. Hanuš, Vik.

Miloš Zeman, trenér TJ Sokol Černíkovice: „Gratuluji domácím k jednoznačnému vítězství."

Malšovice – České Meziříčí 2:0

Fakta – branky:  28. Bartoš, 76. Krucký. Rozhodčí: Vitvar. Hráno bez karet. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
České Meziříčí: Frynta – Borecký, J. Tomášek, Kozák, Slezák (82. Procházka) – Rezek, Tetřev, Krajňak, T. Havel – Slánský, Ježek (75. Španiel).

David Horký, vedoucí mužstva FC České Meziříčí: „Hrál se opatrný fotbal ze zabezpečených obran. První vážnější šance domácích však skončila gólem. S přibývajícím časem jsme stále více riskovali ve snaze vyrovnat a maximálně produktivní Malšovice nás potrestali podruhé."