Utkání 22. kola II. fotbalové ligy: FC Hradec Králové – FK Baník Sokolov 5:0

Hosté přijeli do Hradce Králové s touhou napravit středeční porážku v Třinci. Trenér Stanislav Purkart to před zápasem jasně vyhlásil: „Je to otevřené. V Třinci jsme odehráli velmi dobré utkání i bez vyloučeného Kaplana. Pokud podobný výkon zopakujeme, nejsme bez šancí na bodový zisk.“ Ke všemu už mohl do sestavy zařadit jednu z klíčových postav svoji družiny, uzdraveného špílmachra Tomáše Pilaře. „Hradec hraje v domácím prostředí nátlakový fotbal. Bránit rozhodně nehodláme, chceme být nebezpeční,“ řekl doslova.

Ještě před výkopem se na Všesportovním stadionu držela minuta ticha za oběti sobotní letecké katastrofy ve Smolensku. Pohromu jiného druhu znamenala pro hosty už 8. minuta, kdy Černý s přehledem proměnil pokutový kop. Byla to jeho jedenáctá trefa v sezoně. A jak se vše seběhlo? Wozniak poslal dlouhý pas do vápna, Hochmeister vyhrál hlavičkový souboj a nabíhající Pilař byl vzápětí Šmerdou sražen k zemi. Rozhodčí Matějek neváhal ani vteřinu, správně ukázal na bílý puntík. Černý byl ústřední postavou svého celku i v dalším průběhu. Ve 24. min. se však musel proklínat. Po Knakalově hrubce postupoval sám na brankáře, následovalo přehození á la Messi, jenže míč místo do sítě doplachtil těsně mimo. Na poločasovém stavu už nic nezměnila ani jedovatá rána Fischera, či Pilařovo skvostné sólo přes dva protihráče. Hbitého štírka vychytal při zakončení Zacharda.

Tvrdé direkty inkasovali Severočeši po přestávce. Akce střídala akci. Pilař nepohrdl nádhernou uličkou Černého, který po chvíli pomstil svého faulovaného parťáka druhou proměněnou penaltou. O další dva zásahy se postaral v koncovce efektivní Dvořák. Poprvé uplatnil důraz na malém vápně, podruhé s ledovým klidem zúročil Hochmeisterovu učebnicovou přihrávku. Nedělní představení bylo zkrátka nádherné.

Fakta – branky: 8. z pen. a 53. Černý z pen., 51. Pilař, 59. a 73. Dvořák. Rozhodčí: Matějek – Handlíř, Drastík. ŽK: 0:2 (Šmerda, Knakal). Diváků: 1993. Poločas: 1:0. Sestavy – FC Hradec Králové: Šimon – Wozniak, Chleboun, Kasálek – Poděbradský, Fischer, Hochmeister (81. Nemček), Rezek – Pilař (60. Tomašák), Černý, Dvořák (68. Dorotík). FK Baník Sokolov: Zacharda – Šmerda (39. Habai), Knakal, Studík, Hanzlík – Podrazký, Pilař (88. Duchnič), Kura, Čada, Vaněček – Mlika (68. Radzinevi­čius).

MOMENT ZÁPASU: KNAKALOVA HRUBKA. Ve 24. min. daroval sokolovský bek míč Černému. Ten se řítil sám na brankáře, efektně ho přehodil, lob z jeho kopačky však skončil těsně vedle branky.

HVĚZDA ZÁPASU: Hráč s číslem 6 – hradecký útočník VÁCLAV PILAŘ. Hbitý štírek opět řádil. Zařídil dvě penalty a důležitý druhý gól. V závěru I. poločasu ke všemu předvedl překrásné sólo. Srdce fanoušků muselo plesat.

.

„VOTROCI“ NADĚLOVALI, DENÍK ODMĚŇOVAL

Hradecký deník byl partnerem nedělního utkání 22. kola druhé ligy mezi fotbalisty Hradce Králové a Sokolova. Sportovní redaktor Radek Špryňar (vlevo) předal cenu pro nejlepšího hráče zápasu domácímu forvardovi Václavu Pilařovi. Dravý útočník se výborným výkonem a jednou vstřelenou brankou podílel na vysokém vítězství 5:0, díky kterému se „votroci“ vyhoupli do čela tabulky.

#nahled|https://g.denik.cz/17/d2/hradec_sokolov_fotbal_sprynar_denik_clanek_solo.jpg|https://g.denik.cz/17/d2/hradec_sokolov_fotbal_sprynar.jpg|Sportovní redaktor Radek Špryňar předal cenu pro nejlepší hráče zápasu domácímu forvardovi Václavu Pilařovil, neděle 11. dubna 2010.#