Hráči 'spěchají' do kabin. Už 20 červených karet

Královéhradecko - Výrok kola má tentokrát na svědomí předseda komise rozhodčích KFS Vlastislav Pánek, jenž pravil: „Trend přísnějšího posuzování dění na hřišti je správný.“

13.9.2011

Utkání krajského přeboru ve fotbale Police nad Metují - Libčany.Foto: Jiří Mach

Krajský přebor

Páté kolo fotbalového přeboru přineslo další kanonádu v Novém Bydžově, první výhru Lázní Bělohrad, ale také sedm vyloučených. Zatímco v loňském roce jsme po pěti kolech registrovali jen čtyři, letos neuvěřitelných 20!

„Trend přísnějšího posuzování dění na hřišti je správný,“ řekl předseda komise rozhodčích Královéhradeckého fotbalového svazu Vlastislav Pánek. „FIFA i UEFA prosazují větší ochranu zdraví hráčů, což je patrné i z mezinárodní sféry a vidíme to i v televizních přenosech. Rozhodčí nesmějí váhat při trestech, stoupl počet žlutých karet, vylučuje se na začátku zápasů a v prvních poločasech. Je to správné a my se budeme snažit tuhle nasazenou laťku udržet. Musí si toho být vědomi zejména hráči, ale i trenéři a funkcionáři.“

Loňský nejlepší kanonýr krajského přeboru Merganc dvěma trefami vnesl do týnišťských řad zdánlivý klid, ale houževnaté Kratonohy stačily do přestávky snížit a pak dokonce i vyrovnat. A tak o povinném tříbodovém zisku favorita rozhodl až v poslední minutě gól z penalty.

Na jičínském Městském stadionu odehrál Nový Hradec velmi dobrý první poločas a favorit zabral až po obrátce. Tři body získal po zásluze, byl fotbalovější, i když řadu slibných brankových šancí trestuhodně promarnil.

Lhota pod Libčany se proti České Skalici celý poločas poměrně trápila. Zápas se definitivně zlomil na rozhraní hodiny hry – nejdříve hostující Belák špatným zpracováním ve velké šanci odmítl vyrovnání, pak domácí proměnili penaltu na 2:0 a měli soupeře na lopatě.

Béčko divizního Nového Bydžova doma válcuje jednoho soupeře za druhým – po Kratonohách (5:2) a Libčanech (4:1) to nyní odskákal Broumov (6:2), který dostal v první půlhodině tři góly a bylo vymalováno.

Olympia Hradec Králové sice udržela neporazitelnost, ale ze čtyř odehraných zápasů před vlastními fanoušky už potřetí ztratila za remízu. Tentokrát s nováčkem ze Dvora Králové. Nehrál se nijak oslnivý fotbal, hostům přinesla bod jediná vážnější střela mezi tyče. Domácí zradila koncovka, všichni příliš spěchali.

Nováček z Libčan byl v Polici nad Metují lepší ve všech směrech. Jeho výhra nepřekvapila, vždyť už má skalp Lhoty. Prokazuje nevídanou efektivitu – šest vstřelených gólů mu přineslo osm bodů. Bez bázně hany hraje další nováček, Slavia Hradec Králové, jenž ke třem bodům z Nového Hradce přidal remízu v Rychnově, kterou půl hodiny bránil v deseti.

V boji o tabulkový suterén konečně zabraly Lázně Bělohrad, které srazily Dobrušku na kolena během šesti minut, kdy jí daly tři góly a první výhra jim pomohla z posledního místa.

Zajímavost:

Nucené střídání.
V 60. min. utkání Olympia Hradec – Dvůr Králové B musel hlavní rozhodčí Štěpán Janeček neplánovaně přerušit hru. Dostal křeč do pravé nohy. A protože nepomohla ani gesta dobré vůle hráčů na ploše, dvaatřicetiletý sudí namáhavě odkulhal a jeho post musel zaujmout první asistent, pětatřicetiletý Petr Buchta. Za něj zaskočil mezi diváky přítomný hradecký sudí Lukáš Vojtěch.
Okamžik kola:

I mistr se utne.
Po hodině hry utkání Jičín – Nový Hradec 1:0 mohl definitivní klid do domácích řad vnést kanonýr Vacek, jenže v rozhodujících momentech dvakrát bezprostředně po sobě selhal. Nejprve se k němu dostal odražený míč od tyčky a on nedokázal trefit úplně odkrytou branku hostů…vzápětí po zákroku brankáře Ondráčka přestřelil branku z bezprostřední blízkosti.
Střelci:

5 branek
– Voldán (Jičín), Merganc (Týniště nad Orlicí), Valenta (Nový Bydžov B), 4 – Krejčík (Olympia Hradec Králové).
Krajský přebor - sestava 5. kola podle Deníku:

Petera (Lhota p. L.)

Nosek (Rychnov n. K.), Matějka (N. Bydžov B), Hruška (Dvůr Králové B)

Pivrnec - 2 (Jičín), Tlustý - 2 (N. Bydžov B), Lán (Slavia Hradec), Friedl - 2 (Lhota p. L.)

Bína (Libčany), Merganc - 2 (Týniště n. O.), Rychecký (L. Bělohrad)

(fr, red)

13.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.