Vedení se rázně chopil obhájce titulu Chemcomex Praha, který se po vlažném vstupu do sezony ujímá role favorita a na špici má k dobru pět bodů. Za ním to však pořádně vře, protože ve hře o play off jsou pořád všichni účastníci a vyrovnanost celků nedovoluje odhadovat, pro koho zůstane sen o čtvrtfinále nesplněn.

Jediný zástupce našeho okresu v elitní soutěži tým Bomby k tyči Vamberk po výhře nad domácí Jilemnicí prohrál s posilněnou Poličkou a postoupil na třetí příčku průběžné tabulky.

Sico Jilemnice - Bomby k tyči Vamberk 1:4 (0:2). Branky: Vašek Valášek 2, Dostál, Mráz. Utkání začalo náporem domácích, ale první střela hostí skončila brankou. Jilemničtí. Poté se domácí tlačili do šancí, ale v brance hostí byl vynikající Morong. V době největšího tlaku udeřili hosté po druhé krásnou brankou z voleje Josefa Dostála. Domácí sevřeli vamberecký tým na jeho polovině, ale Morong byl neprůstřelný. Reprezentační gólman týmu do 21 let svůj výborný výkon korunoval ve 14. minutě, když zneškodnil nájezd domácího hráče od poloviny hřiště. Druhý poločas se hrál opět jen na jednu branku, ale hosté spoustu střel domácích zablokovali a ostatní pochytal Morong. Jilemnice se však pouze zmohla ve 36. minutě na snížení stavu, ale hosté přidali o dvě minuty později další branku a o výsledku bylo rozhodnuto.

VPS Novabrik Polička - Bomby k tyči Vamberk 6:1 (2:1). Branky: J. Dittrich ml. 3, Netolický 2, Mužík Valášek. Poličští zaregistrovali ve svém družstvu vítanou posilu, když se v jejich dresu poprvé letos představil Jaroslav Dittrich ml., dlouho se nerozkoukával a svoje kvality prokázal nastříleným hattrickem. Vamberk měl v nohou předešlý zápas s Jilemnicí, navíc měl na střídání pouze dva hráče a úbytek fyzických sil se na jeho hře jasně projevil.

Sestava týmu Bomby k tyči Vamberk: Morong Tomáš - Bělka Vojtěch, Potužník Pavel, Dostál Josef, Valášek Martin, Klapal Petr, Mráz Ondřej.

Celostátní liga 6. turnaj další výsledky: Jerevan Slavičín SMR Plus Zlín 2:2 a Premium Stonava 3:6, Bombarďáci Větřní Strabag Prachatice 0:6 a Trivel Klatovy 6:3, Chemcomex Praha Trivel Klatovy 4:1 a Strabag Prachatice 7:2. Premium Stonava FS Sádek 5:1 (2:0), SMR Plus Zlín FS Sádek 0:0. 5. turnaj dohrávka: Sico Jilemnice Strabag Prachatice 4:1 a Bombarďáci Větřní 2:5.

1. Chemcomex 7 3 1 49:14 24
2. Klatovy 6 1 4 36:27 19
3. Vamberk 6 1 4 38:38 19
4. Zlín 4 6 1 29:19 18
5. Prachatice 5 3 3 32:27 18
6. Větřní 5 0 6 37:51 15
7. Jilemnice 4 1 5 20:27 13
8. Polička 4 0 7 32:34 12