Galeje začaly. 'Votroci' se chystají na sezonu
Zimní příprava prvoligových 'votroků'. Autor: DENÍK/Jan Jelínek
5.1.2012 08:26
Hradec Králové - Fotbalisté FC Hradec Králové přivítali na prvním tréninku tři nové tváře, v neděli odjedou na soustředění do Břízek a v únoru do Turecka.
Rus Jedunov a čáslavští borci Voltr se Šislerem. Trojice posil se ve středu hlásila trenéru Václavu Kotalovi na prvním tréninku prvoligových fotbalistů FC Hradec Králové.
Ruský záložník se v kádru „votroků“ objevil na doporučení bývalého hradeckého hráče Davida Zoubka. Zkušenosti má především z ruských klubů, před třemi lety se sedm měsíců pokoušel výrazněji prosadit v Trnavě. „Vyzkoušíme ho v přípravných zápasech a pak se rozhodneme, jestli si ho necháme,“ prohlásil Michal Šmarda, hradecký asistent trenéra.
Hodně si trenérský štáb slibuje od hradeckého odchovance Radka Voltra. Štírek s čichem na góly by se mohl stát trumfem Východočechů v jarních bojích. Dvacetiletý útočník na podzim zaujal v Čáslavi, které pomohl k jedenáctému místu osmi brankami. Ke stejnému číslu se v druhé lize dopracoval už jen vlašimský Strnad.
„Radek je nadějný fotbalista. Angažmá v Čáslavi mu prospělo,“ přitakal Šmarda a nebránil se srovnání s Václavem Pilařem. „V lecčems si jsou podobní. Především drobnější postavou, ale i chutí prosadit se v soubojích jeden na jednoho,“ soudí hradecký asistent.
A Šisler? V devatenácti letech se upsal Jablonci, ale provázela ho nehorázná smůla. Během dvou let musel čtyřikrát na operaci s kolenem. Až v Čáslavi kariéru opět nastartoval. „Univerzální hráč s budoucností,“ uvedl Šmarda.
„Votroci“ začnou přípravu zostra. Už v sobotu zahájí Tipsport Cup duelem s Jabloncem, o den později zamíří na tvrdé soustředění do Břízek. „Tam nás čeká gró zimní přípravy. Podle počasí se rozhodneme, jestli vyrazíme na běžky, nebo budou kluci běhat po svých,“ usmál se Michal Šmarda.
Druhý únorový den „votroci“ odletí na herní kemp do turecké Antalye, kde sehrají čtyři přípravná utkání. V tuto chvíli jsou domluvené zápasy s ruským Rostovem na Donu a rumunským Piolesti.
„Zvolili jsme podobný model přípravy jako minulou zimu. Osvědčil se nám, tak nebyl důvod nic měnit. V Turecku jsou dobré terény a celkově kvalitní podmínky pro přípravu,“ dodal Šmarda.
Hradec je po podzimní části na jedenáctém místě Gambrinus ligy s odstupem devíti bodů na sestupové příčky. Jarní bitvy zahájí v Liberci, zřejmě v sobotu 18. února.
Na zkoušce v týmu prvoligových fotbalistů FC Hradec Králové je ruský ofenzivní záložník Alexej Jedunov. „Votrokům“ ho doporučil někdejší hradecký hráč David Zoubek. „Alexej je hráčem moskevských agentů, s nimiž spolupracuji. Dříve v Machačkale, kde je nyní obrovský hráčský přetlak (Eto'o, Roberto Carlos – pozn. red.) nastřádal 88 prvoligových startů. Jinak je odchovancem Spartaku Moskva, kde také do nejvyšší ruské soutěže nakoukl. Jedná se o útočného záložníka, který umí dát gól a také ho připravit. Věřím, že se v Hradci prosadí. Chtěl za každou cenu do Evropy, i proto odmítl lukrativnější prvoligové nabídky z Kazachstánu či Běloruska,“ uvedl Zoubek. (kp)
Autor: Radek Špryňar
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
David Rath
Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›
Do kin vtrhl film Líbáš jako ďáběl
Fanoušci režisérky Marie Poledňákové se konečně dočkali! V kinech měl dnes premiéru snímek Líbáš jako… celý článek ›
Sbohem, Ashtone! Demi Moore má nového kluka
Herečce Demi Moore (49) konečně došlo, že nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. Vztah s nevěrným… celý článek ›
Bitva o Farmáře Standu: Katarína je lesba a bývalá prostitutka, tvrdí Alena
I když si Standa Sekanina (59) zvolil v pořadu Farmář hledá ženu za svou vyvolenou prodavačku Katarínu … celý článek ›

