Záchranářské starosti v krajské soutěži čekají z rychnovského okresu fotbalová mužstva Českého Meziříčí a Vamberka.

KRAJSKÁ I. B TŘÍDA

Na opačném pólu tabulky patří nejspodnější příčky dvěma celkům z Náchodska (Velkému Poříčí a Teplicím nad Metují). Z Rychnovska jsou nejohroženější České Meziříčí a Baník Vamberk.

Ohnišov – Hronov 2:0 (1:1)

Branky Ohnišova: 20. Kárník, 70. Týfa. ŽK 2:3. ČK 1:0 (33. Najman). Sestava Ohnišova: L. Hronovský – P. Hronovský, Šedivý, Mašanský, Effenberk, Zrzavý (45. Králíček), Najman, Týfa, Fidler, Kárník (76. Paštika), Petera (60. Moravec).

Ohnišovští o víkendu zvítězili i navzdory skutečnosti, že od 33. minuty hráli oslabení o „upovídaného“ Najmana. Jejich vedení, o které se ve dvacáté minutě postaral Kárník, pojistil dvacet minut před koncem bombou Týfa po přesné přihrávce Moravce.

Velké Poříčí – Start ZD Ohnišov 1:2 (0:1)

Branky Ohnišova: 21. Petera, 81. Mašanský. Rozhodčí: Styblík. ŽK: 4:2. Sestava Ohnišova: L. Hronovský – P. Hronovský, Šedivý, Mašanský, Králíček, Moravec (61. Zrzavý) Týfa, Effenberk, Fidler, Kárník (91. Paštika) Petera (80. Cimr).

V první půli byli hosté lepší a zaslouženě vedli. Domácí si za celý poločas vyloženou šanci nevytvořili. Ve 4. min. Kárník v dobré pozici tři na dva místo přihrávky zvolil střelu a brankář byl na místě. Ve 21. min. Petera vymetl šibenici a hosté vedli. V 56. min. domácí po tečované střele vyrovnali na 1:1. Od těchto chvil Ohnišovští viditelně přidali a dlouhými míči na vysoké útočníky přitlačili hosty k jejich šestnáctce. Po hodině hry brankář Hronovský s potížemi vytlačil těžkou střelu nad. V 72 min. posoudil rozhodčí hlavičkový souboj Šedivého s domácím útočníkem jako faul na hranici ,pokutového úzení a Hronovský trestný kop kop do šibenice opět vyrazil. V 80. min. byl v pokutovém území faulován Fidler, ale Šedivý nařízenou penaltu zahodil. Následující roh ovšem rozehrál Týfa a Mašanského hlavička zajistila hostům cenné tři body.

Spartak Opočno – Sokol Dohalice 1:0 (1:0)

Branka: 25. Krištof. Rozhodčí Špáta. ŽK: 0:3. Diváků: 80. Sestava Opočna: Krulich – Jelen, Tláskal, Polák, Bielik (80. Baláček) – Lukášek, P. Musil, Krištof, Černík - Zácný (70. Fryml), Petr Lukeš.

Opočno si po boji poradilo s nebezpečnými Dohalicemi. Po opatrném úvodu první větší šanci připravil ve 22. min. hostující Pišl svým spoluhráčům. Jenže na jeho přihrávku před odkrytou branku nikdo nedosáhl. Pak převzalo inicitivu Opočno a o tři minuty později rozhodlo utkání. Lukášek poslal centr na Bielika, který našel volného Krištofa, a ten propálil brankáře Vaňka – 1:0. V 55. min. se zaskvěl obranným zákrokem opočenský Polák, který zabránil ve skórování Miškařovi. O dvě minuty později gólovka Krištofa jen těsně minula branku Dohalic. V 59. min. se do šance dostal P. Lukeš, ale hlavou neproměnil. V 63. min. Miškařova střela skončila v náručí pozorného Krulicha. O tři minuty později přišla šance Košťála, který poslal míč před branku Opočna, ale vynikající zákrok Krulicha zabránil vyrovnání. V 80. min. P. Lukeš překonal brankáře Vaňka, ale míč na cestě do sítě zastavila pravá tyč. V nastaveném čase nejprve nevyužil výhody trestného kopu domácí Černík a poté v 95. min. po střele Miškaře předvedl domácí gólman Krulich další excelentní zákrok, při němž se málem zranil po nárazu na tyč.

Spartak Opočno – Teplice nad Metují 4:0 (2:0)

Branka: 29. Krištof, 40. P. Lukeš, 53. P. Musil, 63. Černík. Rozhodčí Votruba. ŽK: 3:1. Diváků: 120. Sestava Opočna: Krulich – Jelen, Tláskal, Polák, Petr – Lukášek (68. J. Musil), Krištof (60. Bielik), P. Musil, Černík - Zácný (46. Fryml), P. Lukeš.

Opočenští fotbalisté udělali důležitý krok k záchraně. Utkání začalo za silného deště a už ve 3. min. centr Lukeše vystrašil brankáře Žižku. Pak se iniciativy ujali hosté, ale jejich snaha končila před vápnem Opočna. Ve 29. min. Lukáškův centr gólman Žižka neudržel a Krištof do prázdné branky zajistil Opočnu vedení. Ve 35. min. P. Musil vyslal střelu z 25 metrů a brankář Teplic ji zneškodnil na dvakrát. Ve 40. min. přišla nádherná akce Opočna. Krištof přihrál Lukešovi – 2:0. Druhý poločas začal náporem Opočna. V 52. min. Černík rozehrál roh na P. Lukeše a ten ze skrumáže skóroval na 3:0. Lukeš dlouhá pas na Frymla, Žižka s potížemi vyrazil. O minutu později Lukeš našel Černíka a ten stanovil konečné skóre. V 67. min. Bielik poslal míč na P. Musila. Ten se ocitl sám před brankářem Teplic, ale šance se zalekl. V 88. min. P. Musil mířil do náruče Žižky.