Česká Skalice zametla s Kostelcem

RYCHNOVSKO - Neutěšený je pohled na tabulku nejvyšší krajské fotbalové soutěže. Nejnižší tři příčky bohužel patří mužstvům z Rychnovska.

4.9.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jan Ježdík

KRAJSKÝ PŘEBOR KRÁLOVÉHRADECKA

O víkendu ve vzájemném souboji s Přepychymi zabodoval pouze Spartak Rychnov nad Kněžnou, který nezadržitelně stoupá vzhůru. S deseti body je už čtvrtý.

Na opačném pólu tabulky se smutně krčí Velešov Doudleby, FC Kostelec nad Orlicí a SK Přepychy. Nasbíraly tři, dva resp. jeden bod.

Relativně klidní mohou být v Doudlebách, kde Velešov sehrál vyrovnanou partii s vedoucím N. Bydžovem, takže naděje na zlepšení, které přinese kýžené body, je velmi reálná. Kostelecké fanoušky, kteří doufají ve vzestup svého mladého týmu musela šokovat zpráva z České Skalice, odkud si jejich tým odvezl potupný debakl 2:8. Jediný bod na svém kontě mají fotbalisté z Přepych, což je alarmující stav.

Nová Paka – Broumov 2:0

Fakta – branky: 47. Čokina, 91. Fišar. Rozhodčí: Novotný (Hradec Králové). ŽK: 2:6. Diváků: 185. Poločas: 0:0. 1. FK Nová Paka: Balatka – Mužíček, Mindl (84. Fišar), Ptáček, Jisl – Kubíček, Čokina, Rozsévač, Mačí – Kuchta (89. Mercl), Tabaka. FC Slovan Broumov: Martin – Harasevič, Vejprava, Hitschfel, Štejnar (87. Mucha) – Panny, Schubert (79. Kitler), Hanzlík, Čihák – Růžička, Hanák.

Doudleby – Nový Bydžov 1:2

Doudlebští přišli o bod s velkým favoritem pět minut před koncem, kdy se za Myšákova záda trefil Bányácski.

Fakta – branky: 57. Kráčmer z pen. – 55. Kazda, 85. Bányácski. Rozhodčí: Schneider (Pardubice). ŽK: 3:3. Diváků: 150. Poločas: 0:0. TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: Myšák – Bursa, Chára, Hofmann, Sršeň - Schulze (68. Krunčík), Koryta, Seibert, Krmaš - Kráčmer, Schod. FK Nový Bydžov: Lajvr – Šoufek, Matějka, Obermajer (64. Skalický), Novák (78. Chlubna) - Pilař, Kazda, Banyácski, Tomeš - Valenta (66. Janouch), Blažej.

Jičín – Milíčeves 2:1

Fakta – branky: 30. Rejha, 45. Řeháček – 53. Štěrba. Rozhodčí: Rožnovský (Hronov). ŽK: 4:5. Diváků: 320. Poločas: 2:0. SK Jičín: Puš – Vejvoda, Řeháček (65. Chvalina), Macháček, D. Michálek (46. Kroupa) – Mikolášek, Samko, Gaubman, Červenka – L. Michálek, Rejha. FC Milíčeves: Drusan – Mlejnek, Zd. Roman, Havránek, Vaněk – J. Berný (86. Bílek), M. Fejfar, J. Roman, Horčičko – Štěrba, Trč.

Černilov – Olympia 0:4

Fakta – branky: 40. Dvořáček, 50. Hejzlar, 67. Eimer, 83. Dujsík z pen. Rozhodčí: Vancl (Nové Město nad Metují). ŽK 5:1. Diváků: 150. Poločas 0:1. FK Černilov: Marianďuk – Hryzlík, Barbarič, Zumr, Matějka – Novák, Suchov, Petera, Urban – Vik (78. Tykva), Škoda (75. Hybš). FC Olympia Hradec Králové: Tošovský – Mašek, Kubelka, Melaga, Židík – Haken, Eimer, Dujsík (84. Javůrek), Dvořáček – Hůlka (78. Charvát), Hejzlar.

Náchod B – Lhota p. L. 0:3

Fakta – branky: 6. Hodas, 30. Bitomský, 72. Pražák. Rozhodčí: Otava. ŽK:1:2. Diváků: 100. Poločas: 0:2. FK Náchod– Deštné B: Strazzer – Kalmán, Pohl, Jirman, Petr Zelený - Kadavý, Šimon, Plšek, Pavel Zelený - Suchánek, Dvořáček (46. Harvanka, 50. Nejman). Sokol Lhota p. L.: Saidl – Bitomský, Mařas, Špidlen, Syrovátka – Michálek (75. Tužil), Pražák (86. Krátoška), Jansa, V. Bednář (80. Schmidt), Z. Bednář, Nývlt.

Libáň – Č. Kostelec 3:1

Fakta – branky: 16. a 32. Šimek, 34. Zavřel (pen.) – 89. Ryba Rozhodčí: P. Hrabík. ŽK: 2:2. Diváků: 150. Poločas: 3:0. TJ Sokol Libáň: Hampl – Svoboda, Mutzer, Smetana, Bejda – Zajíček, Hůlka, Muška, Šimek (87. T. Vondráček), Pekárek – Zavřel, R. Horák (75. D. Horák). TJ Červený Kostelec: Čejchan – Kejzlar, Bárta, Verner (46. Ryba), Škoda – Liška, Kalaš, Švertšal (55. Hlava), Kocián (29. Vlček) – Janko, Korec.

Č. Skalice – Kostelec n. O. 8:2

Po deseti minutách málokdo tušil, že si hosté od Rozkoše povezou pořádný ranec. Šli totiž do vedení zásluhou přesné trefy Bendiga.

Fakta – branky: 39., 49., 51. Valeš, 23. a 35. Rýdlo, 29. Zapadlo, 62. P. Sedláček, 82. Franců – 10. Bendig, 70. O. Mráz. Rozhodčí: Jaromír Průcha. ŽK: 2:2. Diváků: 200. Poločas: 4:1. Jiskra Č. Skalice: Kasabov – Zítko, Čtvrtečka, Goll, Zákravský (54. Dvořák) – Zapadlo (52. Tran Minh Trong), Rýdlo, Kožený, Franců – Valeš (61. Voráček), Sedláček. FC Kostelec nad Orlicí: Hlach – Hodač (63. Klapal), Chaloupka (66. Žezule), Bjelka, Weisser – Šrámek, Umlauf, Tichý (46. Mráz), Pinkas – Řehák, Bendig.

Rychnov – Přepychy 1:0

Okresní derby rozhodl gól zkušeného Aleše Kuhna. „Přepychy hrozily nebezpečnými brejky a ze standardních situací,“ přiblížil hlavní zbraně momentálně posledního celku tabulky rychnovský kouč Martin Hodoval. „Cením si toho, že naši kluci dokázali dovést do vítězného konce zápas, v němž se jim herně příliš nedařilo.“

Fakta – branky: 66. Kuhn. Rozhodčí: Šmída (Trutnov). ŽK: 4:5. Diváků: 130. Poločas: 0:0. FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: Rydlo - Netuka, Kubec, Kánský, Brandejs - Mondík, Ráliš, Kuhn, Bárnet (76. Schod) - Zimmer, Rychtera (84. Dvořák). SK Přepychy: Klofanda - Kupka, Kollár, Placák, Žid - Sedlák, Havel, Rejchrt (84. Čtvrtečka), Chválek - Rejzek, Přibyl (45. Sršeň).

1. Nový Bydžov⋌ 4 2 0 16:3  14
2. Nová Paka⋌ 3 2 0 10:3  11
3. Olympia HK  3 1 1 11:5   10
4. Rychnov⋌ 3 1 1  8:4  10
5. Č.Kostelec⋌ 3 0 2 14:9   9
6. Č. Skalice  3 0 3 13:13   9
7. Broumov⋌ 3 0 2 10:7   9
8. Lhota p.L.⋌ 2 2 1  7:4   8