Mužstvo Dobrého opustilo suterén tabulky, na dno sestoupil Domašín

RYCHNOVSKO - Kompletní fotbalový servis II. třídy okresního přeboru z víkendu 19. a 20. května.

21.5.2007

Fotbalisté Domašína potřebují v boji o záchranu body jako sůl. Jenže o víkendu doma povolili export všech tří Rychnovu B (1:2). Na snímku likvidují akci útočníka Aleše Hrudíka (vlevo) hostující brankář Lukáš Beránek s Martinem Klapalem (č. 6). Foto: DENÍK/Miroslav Sixta

V nejvyšší fotbalové soutěži našeho okresu se zdramatizoval boj o záchranu. Mocný finiš předvádí Dobré, které po podzimní ztrátě fotbaloví příznivci už zatracovali.

OKRESNÍ PŘEBOR II. TŘÍDA

22. kolo

Albrechtice – Dobruška 1:1

Branky: Velíšek Luděk - Zrzavý Jan. Rozhodčí: Triandafilu, Leimer, Kerhat. ŽK 5:3. Diváků 220. Poločas: 0:0. Po bezbrankové úvodní půli srdnatě bojující domácí šli do vedení po rychlém brejku Velíška. Vedoucímu týmu soutěže se podařilo snížit po trestném kopu Zrzavého, ale v závěru měli blíže k vítězství domácí. Hlavní sudí v jejich prospěch neodpískal penaltu po hře rukou v pokutovém území Dobrušky. V závěrečných dvaceti minutách se více řečnilo než hrálo, protože hlavnímu rozhodčímu se řízení vymklo kontrole. Domácí se sice radovali z gólu na 2:1, ale střele předcházela útočníkova hra rukou.

Zdelov – Žďár n. O. 0:1

Branky: Bílek Jan. Rozhodčí: Provazník, Fišer. ŽK 1:5, ČK 0:1 (Nedomanský Petr). Diváků 180. Poločas: 0:1. Hosté dali branku a zvítězili.

Černíkovice B – Přepychy B 3:2

Branky: Vik Milan 2, Dušek Roman – Jelen Jiří, Prát Martin. Rozhodčí: Slezák V., Unger, Kučera. ŽK 3:3, ČK 1:0 (Podstavek Lukáš). Diváků 100. Poločas: 1:1.

Domašín – Rychnov B 1:2

Branky: Václavek Jan - Richter Martin, Vrána Jan. Rozhodčí: Šolc, Slezák V., Lavrenčíková. ŽK 2:3. Diváků 40. Poločas: 1:0. Hostující celek byl šťastnější v koncovce. Vítěznému gólu rezervy Rychnova po trestném kopu předcházely dva závary před její brankou. Domácí ze šancí neskórovali zatímco hostující Vrána měl koncovku přesnější.

Borohrádek – Solnice 3:0

Branky: Kučera Stanislav, Matějíček Jan, Čermák Jakub. Rozhodčí: Fišer, Knapek, Hencl. ŽK 1:1. Diváků 100.
Poločas: 2:0.

Lípa n. O. – Voděrady 4:0

Branky: Kolář Bohuslav 3, Horák Martin. Rozhodčí: Průša, Hencl. ŽK 0:3, ČK 0:1 (Říčař Luděk). Diváků 80. Poločas: 2:0.

Petrovice – Dobré 1:2

Branky: Brandejs Jiří – Novotný Josef 2. Rozhodčí: Jedlinský, David, Provazník. ŽK 3:3, ČK 0:1 (jméno vyloučeného nehlášeno). Diváků 130. Poločas:1:2.

Příští kolo:
Sobota 26. května: Voděrady – Borohrádek, Solnice – Domašín, Rychnov B – Černíkovice B, Přepychy B – Zdelov, Žďár n. O. – Dobruška vše 17.00.
Neděle 27. května: Petrovice – Albrechtice, Dobré – Lípa n. O. vše 17.00.

1. Dobruška 17 4 1 75:18 55
2. Borohrádek 13 5 4 51:24 44
3. Zdelov 12 4 6 35:23 40
4. Žďár n. O. 12 3 7 29:26 39
5. Petrovice 10 6 5 38:26 36
6. Lípa n. O. 9 4 9 35:35 31