Divizní derby fotbalisté SK Týniště ztratili hned na začátku zápasu.

Svěřenci trenéra Martina Barbariče se nakonec radovali z výhry 2:1, kterou zařídili trefy Josefa Semeráka a Jana Čecha. Domácí dokázali pouze zkorigovat z pokutového kopu, který ve svůj premiérový gól v týnišťském dresu proměnil Oleg Duchnič.

Týniště – Hradec B 1:2

V netrpělivě očekávaném krajském derby byli příznivci v Olšině svědky dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním tahali za delší konec favorizovaní „votroci“, po přestávce existovalo na trávníku pouze jedno mužstvo – domácí.

Od úvodních minut měli běhavější hosté více ze hry. Už v 1. min. vybojovali rohový kop a po jeho rozehrání mířil vedle hlavičkující Kašpar. Ve 3. min. zahrozil ze standardní situace, které byly největší zbraní hostů, Gavula. Domácí odpověděli v 6. min., když Gorol z levé strany ideálně odcentroval, ale Poděbradský na Frydrycha nevyzrál. V 8. min. poprvé uhodilo. Gavula rozehrál trestný kop a Semerák umístěnou hlavičkou nedal Ottmarovi šanci – 0:1. Rušná úvodní dvacetiminutovka pokračovala. V 10. min. Gorol z trestného kopu našel Zdeňku, který hlavou mířil vedle. Ve 12. min. mohlo být vyrovnáno. Po pěkné akci celého týmu a centru Hradeckého pálil Tomášek z voleje, ale míč mezi tři tyče nesměřoval. O minutu později zažila Olšina další ledovou sprchu. Rychlý brejk hostů zakončil přesnou střelou zblízka Čech – 0:2. O pět minut později mohlo být s domácími ještě hůř, ale při trestném kopu Gavuly byl Ottmar pozorný. Domácí nepříznivý vývoj nezlomil. V 19. min. byl ve vápně sražen nejlepší hráč domácích Duchnič a sám proměnil nařízenou penaltu – 1:2.

Kontaktní gól domácí fotbalisty povzbudil. Vyrovnali hru a branku Hradce ohrožovali častěji. Ve 27. min. po Černého trestném kopu mířil hlavou do brankáře Hradecký. Hostům se ve 32. min. povedl nebezpečný brejk, který nepřesně zakončil Semerák.

V úvodu druhého poločasu musel sice zaváhání svých spoluhráčů napravit brankář Ottmar, který kryl pokus Čecha. Pak se domácí do soupeře doslova zakously a jejich převaha byla místy až drtivá. Poté co Frydrycha prověřil Poděbradský, přišel závar před hradeckou brankou a obránci hostů odvrátili míč hlavou z prázdné branky. Pak Frydrych kryl trestný kop Černého. V závěrečné desetiminutovce zmařil hostující gólman tutovku střídajícímu Seifertovi a v nastaveném čase mířil nad branku Duchnič. Když se Týnišťským nepodařilo vyrovnat ani po dalším závaru před svatyní „votroků“, skončilo utkání jejich těsným vítězstvím. Zápas po druhé žluté kartě v nastavení nedohrál domácí kapitán Černý.

Branky: 19. Duchnič z pen. – 8. Semerák, 13. Čech. Rozhodčí: Martínek (Jablonec n. J.). ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (90. D. Černý). Diváků: 480. Poločas: 1:2. SK Týniště nad Orlicí: Ottmar – Plašil (70. Winkler) – Tomášek (63. Seifert), Hrubý, Lemfeld – Poděbradský, D. Černý, Zdeňka, Gorol – Duchnič, Hradecký (46. Matějus).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Seifert: Škoda, že jsme úvod zaspali

Hru týnišťského týmu v krajském derby s rezervou druholigového FC Hradec Králové (1:2) ve druhém poločase oživil střídající Ernest Seifert. Záložník týmu z Olšiny litoval nepovedeného startu do zápasu. „Škoda, že jsme úvodní dvacetiminutovku prospali. Rychlé góly hostů nás rozhodily, ale vyrovnat jsme mohli ještě do přestávky. Ve druhé půli jsme zahodili řadu šancí, což nakonec rozhodlo. Doufám, že do příštích zápasů se v koncovce zlepšíme. Potom určitě budeme úspěšnější.“

Sám Seifert v závěru střetnutí propásl jednu z gólovek, která mohla přinést kýžené vyrovnání. „Nabíhal jsem si do volného prostoru. Míč ke mně přišel poté, co jej ještě někdo prodloužil hlavou. Bohužel jsem téměř přestal hrát v domnění, že jsem v ofsajdu a Frydrycha pak už nedokázal přehodit.“