VÝCHODNÍ ČECHY - ČFL: Náchodští neuspěli na umělé trávě, Letohradu nebylo přáno na Strahově

10.9.2007

Logo FK Marila Příbram.Foto: archiv

AC Sparta Praha B – FK OEZ Letohrad 2:0

Sparťanská rezerva posílená o několik hráčů širšího kádru A mužstva rozhodla o svém vítězství již v první půli .
Ve 27. minutě poslal dlouhý centr Zabavník a Krob hlavou z úhlu přehodil Kykala. Ve 35. minutě narazil Zabavník Kolářovi a ten ranou zblízka propálil Kykala. Ve 38. minutě centr Hynka těsně před hlavou Myšáka vyrazil domácí gólman Grygar.

Po změně stran byli na Strahově aktivnější hosté. Gerža vybojoval faul na hraně šestnáctky a Vaniš z přímého kopu vyzkoušel Grygara. Následný roh skončil po hlavičce D. Stejskala v náruči brankáře Sparty. Po hodině hry byl poslán do kabin předčasně Zabavník. Hosté posílili ofenzivu a měli několik příležitostí ke skórování. Čada nezadržitelně pronikl, nahrál Myšákovi, ale Grygar vyrazil na roh. V 74. minutě se síly vyrovnaly, když do sprch putoval Štrasmeier. V 80. minutě střelou z dálky minul branku domácích Vaniš. V závěru ještě Kolář trefil tyč.

 Fakta – branky: 27. Krob, 35. Kolář. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 4:2. ČK: 1:1 (60. Zabavník – 74. Štrasmeier). Diváků: 140. Poločas: 2:0.

AC Sparta Praha B: Grygar – Zabavník, Doležal (74. Kokoška), Beutel, Krob – Kolář, Sylvestre, Rada, Podaný – Fikejz (46. Nádeníček) , Simpson (63. Mareš).

FK OEZ Letohrad: Kykal – Hynek, Štrasmeier, Rompotl, Vaniš – Gerža, D. Stejskal, Kempf (69. Kvapil), Hundák (62. Kočí) – Čada, Myšák (84. Melichar). (ros)

FK Marila Příbram B – FK Náchod–Deštné 2:0

Po úterním postupu do 3. kola Poháru ČMFS odcestovali v sobotu náchodští fotbalisté k dalšímu mistrovskému duelu, a to s béčkem Příbrami.

Utkání hrané na malé umělé trávě se vyznačovalo agresivitou, kterou však rozhodčí povoloval pouze u jednoho mužstva. Na první brankový moment se v Příbrami čekalo do 23. minuty, kdy se hezky uvolnil přes tři bránící hráče Náchoda domácí Škácha, přihrál před prázdnou branku Štochlovi, jenž otevřel účet utkání. Pět minut nato byl dvěma domácími hráči v pokutovém území sražen hostující Zinke, rozhodčí však jejich počínání neshledal nepovoleným. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení domácích. Sedm minut po změně stran se dostal do obrovské šance střídající Růžička, domácí brankář však jeho střelu vytěsnil na roh. Z následného rohového kopu byl v malém pokutovém území sražen loktem právě Růžička, rozhodčí ale souboj neviděl a nechal ve hře pokračovat. Z protiútoku pak domácí Mišunem upravili na konečných 2:0.

Fakta
– branky: 23. M. Štochl, 68. Mišun. Rozhodčí: Dobrý. ŽK: 1:0. Diváků: 100. Poločas: 1:0.

FK Marila Příbram B: Toma – Velas, Svárovský, J. Štochl, Ševr – D. Novák, M. Štochl, Mácha, Plašil – Škácha, Mišun.

FK Náchod–Deštné: Černík – Hudec, Kaplan, Pohl, Vašata – Zinke (78. Pavel Zelený), Havrda (80. Petr Zelený) Nejman, Šimon (46. Růžička) – Merganc, Hubička. (mr)

10.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Vysněné dětské postele

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Žádné stromy nerostou do nebe, říká trenér Čermák

Rychnovsko - Krajský přebor: Kostelečtí fotbalisté se rozstříleli až po změně stran.

Zbývá jen měsíc a památka poděkuje

Třebechovice pod Orebem - Už zbývají jen čtyři týdny, kdy veřejnost může hlasovat, který počin si zaslouží získat ocenění Památky děkují Národního památkového ústavu.

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobrušku „sestřelil“ třemi góly Tomáš Matějka.