Bronz byl fotbalistům odměnou za vítězství nad týmem královéhradecké Slavie.

Zatímco suverénní vítěz této soutěže, tým FK Náchod, mohl díky své neohrožené hře slavit titul přeborníka již pět zápasů před vyhlášením výsledků, o obsazení finálových pozic na druhém až čtvrtém místě rozhodl nelítostný přímý souboj mezi týmy SK Solnice, FK Trutnov a Slavie Hradec Králové. Tyto tři týmy spolu s družstvem Olympie Hradec Králové odehrály závěrečný turnaj na vzorně připraveném hlavním fotbalovém hřišti v Trutnově.

Tým SK Solnice vybojoval v tomto turnaji celkem 7 bodů. A to v zápasech Solnice – Trutnov 1 : 1, Solnice – Slavia HK 3: 1, Solnice – Olympie HK 2 : 1. Oproti minulému kolu soutěže, ve kterém solnický tým skončil až na čtvrté příčce, to pro něj v celkové tabulce Krajského přeboru znamenalo postup o jednu pozici na třetí - bronzové místo.

Konečné pořadí krajského přeboru starších přípravek – finálová skupina: 1. FK Náchod 57 bodů , 2. FK Trutnov 37 b. , 3. SK Solnice 33 b. , 4. Slavia HK 29 b. , 5. Spartak Opočno 26 b. , 6. FK Dvůr Králové 23 b. , 7. MFK Rychnov n. Kn. 18 b. , 8. Olympie HK 11 b.

Krajského přeboru Královéhradeckého kraje se zúčastnilo celkem čtyřiadvacet nejlepších krajských týmů s ročníkem narození 1996 a mladší. „Velkým úspěchem rychnovského okresu je účast všech našich zástupců, kterými byly SK Solnice, Spartak Opočno a MFK Rychnov nad Kněžnou, v osmičlenné finálové skupině,“ konstatoval trenér fotbalové mládeže SK Solnice Martin Kadavý.