Úvodní barážový duel o I. A třídu mezi Ohnišovem a Opočnem skončil remízou 2:2. Stínem utkání bylo zranění opočenského útočníka Miloslava Škrabala, kterého odvezla sanitka do nemocnice s podezřením na zlomený kotník. Vyšetření ukázalo, že se jedná „jen“ o těžkou zhmožděninu. Utkání nedohrál ani jeho spoluhráč Josef Lukášek, který opustil hřiště otřesený na nosítkách a rovněž zamířil do nemocnice. Odveta je na programu v sobotu od 15 hodin na stadionu v Opočně.

Ohnišov – Opočno 2:2

Fakta – branky: 12. Zrzavý, 60. Eimer – 21. T. Přibyl z pen., 70. Reichl. Rozhodčí: Vojtěch – Šmolka, Krotil. ŽK: 3:2. Diváci: 300. Poločas: 1:1. Sestavy – Ohnišov: Ryšavý – Hronovský, Rydlo, David, Fetter – Zrzavý (80. Krpata), Bálek (21. Korec, 46. Hofman), Macháček, Fiedler – Dobýval, Eimer. Opočno: Krulich – Lukášek (87. Vymetálek), Petr, Praus, Vl. Jelen – O. Přibyl, Reichl, Musil, T. Přibyl – L. Jelen, Krištof (43. Škrabal, 53. Školník).

Úvod barážového utkání vyšel lépe domácím, když ve 12. minutě Dobýval našel ideálně Zrzavého, jenž přesnou střelou otevřel skóre – 1:0. Opočenští odpověděli ve 21. minutě. Hlavičku L. Jelena v trestném území zastavila ruka Davida a nařízenou penaltu proměnil T. Přibyl – 1:1. Po půlhodině hry měl gól na kopačce domácí Dobýval, ale hostující zadáci jeho střelu srazili na roh.

V úvodu druhého poločasu musel odstoupit pro zranění kotníku opočenský útočník Škrabal. V 55. min. mohl hosty poslat do vedení O. Přibyl, ale své sólo zakončil střelou vedle. O chvíli poději uhodilo na druhé straně. Na trestný kop střídajícího Hofmana nejvýše vyskočil Eimer a hlavou zvýšil na 2:1. Za deset minut bylo opět vyrovnáno. Reichel přízemní střelou nedal šanci jinak spolehlivě chytajícímu Ryšavému, který z pozice hráče zaskočil v tomto utkání za absentujícího gólmana Kasabova. V dalším průběhu utkání se domácí dožadovali penalty za faul na Macháčka, ale oboustranně nepřesný rozhodčí Vojtěch, jenž byl nejslabším článkem zápasu, nechal pokračovat ve hře. Do konce utkání se již skóre nezměnilo. Všem přítomným zatrnulo při srážce Lukáška s jedním s ohnišovských hráčů, po níž zůstal opočenský zadák ležet otřesený na trávníku a musel opustit hřiště na nosítkách.

Ohlasy trenérů – Jaroslav Macháček (TJ Start ZD Ohnišov): „Naši hru ovlivnilo zranění tvořivého záložníka Bálka. Jeho vynucený odchod narušil naše záměry. S konečným výsledkem jsem spokojen. Opočnu jsme byli vyrovnaným soupeřem a šance do odvety jsou otevřené. Pochválit musím stopera Ryšavého, který v brance zaskočil za Kasabova a podal velmi dobrý výkon. Rozhodčí? Nerad se k jejich výkonu vyjadřuji. Myslím, si však, že mohli posoudit dva zákroky na naše útočníky jako penaltové.“

Bohuslav Jakoubek (TJ Spartak Opočno):
„Rozhodčí absolutně nezvládli utkání. Výsledkem toho je těžce zraněný Škrabal a otřesený Lukášek. Co se týká výsledku, ten je pro nás ucházející. Vstřelili jsme dva góly na půdě soupeře, což se počítá.“